MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

“Tyle nieba” Basi Stępniak–Wilk

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 14 października 2014, 8:40
Aktualizacja: 15:55
Autor: Manu
Fot. Bogusław Wójtowicz
W minioną sobotę (11.10.) w HOTEL&SOUND Bossa Nova w Szklarskiej Porębie w koncercie zatytułowanym “Tyle nieba” wystąpiła Basia Stępniak–Wilk. Recitalowi towarzyszył wernisaż wystawy fotografii Zbyszka Pajewskiego. Artystka przyjechała do Szklarskiej Poręby na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Podczas swojego recitalu Basia Stępniak-Wilk wraz z towarzyszącymi jej muzykami wykonała autorskie kompozycje. Można było usłyszeć zarówno nastrojowe ballady, jak i utwory bardzo dynamiczne wprawiające w dobry nastrój.

Basia Stępniak-Wilk przywołała piosenki z płyty “Tyle nieba”. W swoich nastrojowych, lirycznych, czasem zabawnych czy wręcz “perwersyjnie” dwuznacznych (niczym u Jeremiego Przybory) piosenkach prezentowała inteligentną grę literacką, zabawę słowem.

Teksty skupiały się głównie na miłości zarówno tej szczęśliwej, jak i nieszczęśliwej. Oprócz tego w utworach pojawiły się odniesienia do wiary, a także piosenka dedykowana mężowi artystki i ich wspólnemu pożyciu małżeńskiemu. I właśnie ten utwór wywołał największy aplauz wśród publiczności.

Jedną z głównych zalet recitalu stanowiła oprawa muzyczna: Jasiek Kusek grał na fortepianie, a Paweł Solecki na fagocie, melodice i cajonie, instrumentów, których brzmienie nadawało szczególny klimat występowi.

Recitalowi towarzyszyło otwarcie wystawy “Tyle nieba”, która jest efektem współpracy Basi Stępniak-Wilk ze Zbyszkiem Pajewskim, leśniczym z Puszczy Bukowej pod Szczecinem. Wykonał on zdjęcia na potrzeby wystawy, które opatrzone zostały poetyckimi komentarzami artystki.

Basia Stępniak-Wilk jest śpiewającą autorką tekstów, kompozytorką, a także artystką kabaretową. Współpracowała między innymi z Piwnicą pod Baranami, kabaretem Loch Camelot i literacką Grupą Apokryficzną. Nagrała także autorskie płyty oraz wydała książkę dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Spotkali się z Beatą Kempą

Chcą edukować o regionie  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~parafianka 14-10-2014 9:56
Byłam z rodziną. Basia Stępniak - Wilk dała niesamowity koncert. Była piękna, kobieca, uwodzicielska, inteligentna i dowcipna. A nade wszystko zaczarowała nas swoją poezją. Ciągle jesteśmy pod jej urokiem. I oczywiście pod wrażeniem fotografii pana Zbyszka Pajewskiego. Ale też trzeba powiedzieć słów kilka o samym hotelu BossaNova, w którym odbył się koncert. Hotel zaskoczył nas swoim wykwintnym miedzywojennym stylem z elementami secesji oraz muzycznym charakterem. Znajduje się w nim profesjonalna kameralna sala koncertowa. Okazało się, że właścicielem jest muzyk, który nas przywitał. Sprawdziliśmy - odbywają się tam wyjątkowo ciekawe koncert. Wybieramy się w najbilizszym czasie.
~kolinostik 14-10-2014 11:59
tekst sponsorowany jak mniemam!
~parafianka 14-10-2014 12:13
Jeśli tak zabrzmiało - przepraszam. Jestem zwykłą jeleniogórzanka, zachwycającą się pięknem okolicy i mnogością imprez. Zwłaszcza tych, na które wstęp jest wolny. A koncert Basi właśnie taki był. Teraz czekam na informacje, co będzie działo się w w najbliższy weekend. Z chęcią skorzystam.
~sokół 16-10-2014 4:58
Taki Wilk to dobry na Kota.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kino Lot zaprasza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Układanka na budynku ośrodka kultury

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1367
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%