MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: REGION
Niedziela, 25 maja 2008, 14:46
Aktualizacja: Sobota, 17 lipca 2010, 11:47
Autor: RED
Fot. Jelonka
W najnowszym, 85. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

Do Włoch przez mękę
Prezydent Marek Obrębalski ze świtą jutro (wtorek) będą w kiepskiej formie, bo w poniedziałek w nocy wrócą sterani trudami podróży z Cervi (Włochy), partnerskiego miasta Jeleniej Góry. Z szefem miasta pojechał jego zastępca Jerzy Łużniak. Zabrało się też dwoje urzędników i czworo radnych. Grażyna Malczuk z SLD, Grażyna Rehlis-Pawlukiewicz z PO, Ewa Duziak ze Wspólnego Miasta i Józef Zabrzański z PiS, zostawili polityczne spory, by przez dwa dni wspólnie pooddychać adriatyckim powietrzem, wąchać kwiaty i promować miasto u boku jego włodarzy. Delegacja Jeleniej Góry zrezygnowała z samolotu, a do słonecznej Italii udała się ścieśniona w dwóch samochodach, w których spędziła ponad 28 godzin. Wszystko dla oszczędności.

Strajkowa laba
We wtorek (27 V) w większości szkół nie będzie zajęć. – Chcemy podwyżek płac, wcześniejszych emerytur i utrzymania Karty Nauczyciela – mówią uczący z jeleniogórskich szkół, którzy popierają ogólnopolski strajk. Wśród nich jest Mariusz Kokotowski z ZSO nr 1. Do związków nie należy, ale podkreśla, że rząd nie może oszczędzać na edukacji.

Zemsta czy redukcja?
Waldemar Woźniak, naczelnik wydziału oświaty, zwrócił się pisemnie do dyrektorów podstawówek o połączenie najmniej licznych klas. W „szóstce” dyrektorka Maria Guszała zamierza z trzech klas drugich utworzyć dwie, dużo liczniejsze. Przy okazji wypowiedzenia z pracy dostały dwie nauczycielki. Akurat te które w sądzie dyrektorka oskarżyła o zniesławienie.

Nie daj się „zrobić” biuru podróży!
Zaczyna się gorący okres poszukiwania magicznych miejsc, w których chcemy spędzić wakacje życia. Co zrobić, aby planowana teraz podróż i wymarzony letni raj nie stały się piekłem i niezapomnianym koszmarem?

Sprzedali zamek za sto złotych
Muzeum Karkonoskie przejęło zamek Bolków od gminy i chce w kilka lat odbudować mury obronne i kilka pomieszczeń. Wszystko po to, by na zamek ściągnąć tłumy turystów.

Ojcowie pijarzy na topie
Nigdzie w mieście nie ma drugiej takiej parafii jak ta w Cieplicach.

Lepsi od Krakowa
Wyświechtany plac Ratuszowy i wydeptane zelówkami tysięcy turystów ulice Konopnickiej i 1 Maja. Do tego czasami plac Kościelny i teren wokół Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. To standard dla wycieczek po mieście, właśnie obchodzącego 900-lecie swojego legendarnego założenia. Sztampa, która nie do końca ukazuje prawdziwe oblicze grodu Bolesława Krzywoustego. Co naprawdę warto zobaczyć w Jeleniej Górze?

Maria Żmuda pisze książkę o mężu piłkarzu
Przez 25 lat była żoną słynnego piłkarza. Intensywnie przeżywana młodość, sława, codzienność pełna wrażeń i życie podporządkowane kolejnym meczom. Po latach, Maria Żmuda postanowiła napisać autobiograficzną książkę, w której zbiera najciekawsze wspomnienia sprzed 20-30 lat.

W świecie bajek Milińskiego
Jakie atrakcje czekają na dzieci w Zamku Legend Śląskich znanego artysty? Kiedy bajkowa warownia zostanie otwarta?

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– poradnik Jelonki i poradnik medyczny
– prawie 700 ogłoszeń drobnych
– dwie strony sportu
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Trwa "Davos" w Karpaczu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 25-05-2008 15:25
w Jeleniej Gorze naprawde warto zobaczyc celwiskoze
~katie 25-05-2008 17:59
chyba jednak adriatyckim powietrzem , jeżeli już ;-)) no ale ja się nie znam
~jelgór 25-05-2008 20:43
Kokotowski, nie Mokotowski.
~podróżnik 25-05-2008 22:11
Ekspedycja do Cervi to same korzyści dla Jeleniej Góry. Przywiozą awans w postaci zmiany tytułu honorowego ze "Słońca Karkonoszy" na "Słońce Italii" i kwiaty, np. kwiat paproci, czy sadzonkę palmy,która "odbija".
~Ala 26-05-2008 8:10
To już Duziakowa sprzedała się PO ?? ta kobieta jak chorągiewka na wietrze raz w jedna stronę raz w 2 patrzy tylko gdzie zyski.... a nawet nie ma odwagi wstawić sobie zdjęcia na stronę urzędu maista !!!. Pani Wójcik wróć do rady !!!!
~misio 26-05-2008 8:27
"Muzeum Karkonoskie przejęło zamek Bolków od gmine" - od gminy!!! Pozdrawiam Redakcję!
~do Ala 26-05-2008 11:46
pojechali też radni z PiS i SLD, to znaczy ze sie wszyscy sprzedali? gratuluje toku myslenia...
~Ala 29-05-2008 17:52
PIS i SLD czesto głosuja tak samo jak PO PIS już dawno sie sprzedał .... pokazało to głosowanie za budrzetem a RADNA DUZIAK NA TAKĄ wyglada
Tuptus 29-05-2008 21:08
Co się dziwić że wszyscy pojechali . Po pierwsze na krzywy r.. ( Donald może a nasze kochane władze nie ... co gorsi ? macocha ich wybrała ). Po drugie jak bym z Jeleniej Góry zrobił taką "wiochę" jak nasi liderzy , to też bym chciał ,choć na parę dni popatrzeć na NORMALNOŚĆ !!! Może się czegoś Tam nauczą ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Trwają prace na rzece

Festiwal baniek na jeleniogórskich błoniach

Na miejskie inwestycje

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
580
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%