MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 18 maja 2008, 15:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: RED
Fot. RED
W najnowszym, 84. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Cień śmierci w kamieniołomie
Dwóch harcerzy z 18 Górskiej Drużyny „Cień” utopiło się w sobotę w wyrobisku w kamieniołomie w Wojcieszowie. Mieli spędzić kilka godzin w jaskiniach góry Połom. Najpewniej chcieli zmyć z siebie glinę, którą pobrudzili się podczas eksploracji groty. Wbiegli do wody, trafili na głębinę, a ciężkie wojskowe buty pogrążyły 15-latka i o trzy lata starszego skauta na dno. Zwłoki chłopców wyłowił sam drużynowy, asekurowany przez strażaków płetwonurków. Grozi mu więzienie.

Przy drogach cztery krzyże więcej
Para przyjaciół, ojciec i dziadek rodziny oraz pieszy zginęli w ostatnich dniach w wypadkach samochodowych. Kamila i Danutę, których zabiła brawurowa jazda nissanem na drodze z Karpacza do Jeleniej Góry, pożegnano w miniony czwartek. Stanisław Jasionowski jechał oplem jako pasażer, kiedy w tył pojazdu huknął jadący z olbrzymią prędkością mercedes miażdżąc opla. Mężczyzna zmarł podczas reanimacji w szpitalu. 70-latek nie zauważył przejeżdżającej al. Wojska Polskiego ciężarówki i wszedł prosto przed nią. Zginął na miejscu. To tragiczny bilans wiosny na drogach, które w Jeleniogórskiem pochłonęły już siedem ofiar.

Maturzyści na dopalaczach
Nauka od rana do wieczora, a często i w godzinach nocnych. Zmęczonym umysłom nie wystarczają już hektolitry wypitej kawy czy napojów energetyzujących. Młodzi ludzie szukają więc innych środków dopingujących, często nie biorąc w ogóle pod uwagę szkodliwych skutków dla zdrowia, jakie ze sobą niosą.

Bitwa o przedszkole
Kilkadziesięciu rodziców zostało na lodzie, bo nie zdążyli oni zapisać dzieci do przedszkola. Placówki dla najmłodszych pękają w szwach i już zakończyły rekrutację. Miasto obiecuje, że wszystkie oczekujące maluchy będą przyjęte. Pytanie, kiedy?

Dobra mina przed Euro 2012
Uczestnicy mistrzostw Europy będą mieszkać w Karpaczu a trenować w Jeleniej Górze – to nowy pomysł obu samorządów. Miasta te chcą połączyć siły i wspólnie stworzyć centrum treningowo-pobytowe dla jednej z drużyn. – Mają duże szanse – oceniają fachowcy.

Promowanie bublem
Rażące błędy, czy drobne uchybienia: taki dylemat mają krytycy i obrońcy „Przewodnika po zabytkach Jeleniej Góry”. Z powodu wpadek i nieprawidłowości przy finansowaniu projektu, nie jest wykluczone, że miasto straci dotację (25 tysięcy złotych) przeznaczoną na wydanie publikacji.

Ktoś otruł rój
– Straciliśmy dorobek naszego życia – mówią załamani pszczelarze z Pasiecznika. We wsi zdechły miliony owadów. Kto to zrobił i co mu grozi? Czy pszczelarze mogą liczyć na jakąś pomoc?

Zakochani w fotografii
Co takiego ma w sobie zdjęcie, że potrafi połączyć ludzi? Czym jest fotografia dla ludzi, którzy spędzili lata przy obiektywie?

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– poradnik Jelonki i poradnik medyczny
– 638 ogłoszeń drobnych, w tym 161 ofert pracy
– dwie strony sportu
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Termy zapraszają na coś pysznego...  

Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

Kandydaci PO

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lol 18-05-2008 23:32
Ile lat ma projekt tego "błysku" na rogu ? 20 ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sukces naszych poszukiwaczy

Relacja z Targów Ceramiki w Bolesławcu  

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Zmarł Henryk Przybyszewski

Stop takim przepustom

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
607
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%