MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 25 listopada 2007, 15:16
Aktualizacja: 15:18
Autor: RED
Fot. ...
W najnowszym, 59. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

Rok szefa – 365 dni temu Marek Obrębalski zmiażdżył Miłosza Sajnoga w wyborach prezydenckich. Co zrobił do dziś? Konkurent wystawił mu jedynkę.

Zagrali dla Soni – Uczniowie „Ekonoma” zorganizowali koncert na rzecz swojej koleżanki Soni, która walczy z ciężką chorobą. Dziewczyna podziękowała, dedykując im wiersz.

Coś tu śmierdzi – Fetor z miejskiej oczyszczalni uprzykrza życie mieszkańcom. Wieczorem w mieście trudno wytrzymać. Zmodernizowana za grube miliony złotych oczyszczalnia ścieków miała sprawić, że smród zniknie. Nic z tego – jest jeszcze większy. I tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego.

Przeklęta Wolności – Gdyby projektanci przebudowy najdłuższej w mieście ulicy przewidzieli, że 30 lat po jej poszerzeniu nie będzie dnia bez kolizji, kraksy czy wypadku, najpewniej rzuciliby tę robotę w diabły. Ale nie byli jasnowidzami, a trakt łączący centrum miasta z Cieplicami niesie grozę śmierci.

Zbrodnia na placu Ratuszowym – Do katastrofy wystarczyły już tylko spychacze i buldożery, aby późniejszego denata dobić i pochować. Zbrodniarzem był system – ofiarą rynek jeleniogórski.

Ma serce – Czasami ludzie mylą go ze znanym w mieście piekarzem. Nie obraża się, choć jest doktorem klimatologii. Piekarz potrzebny i zacny fach – mawia. Bez niego nie byłoby chleba. A chleb daje dobroć. Kim jest Józef Liebersbach?

Żyć jak ludzie – Dzięki nam, pięcioosobowa rodzina dostała mieszkanie. – Wreszcie będziemy nornalnie żyć – mówi Danuta Molenda. Na wysokości zadania stanęły władze Szklarskiej Poręby.

Porcja rozmaitości – O pannach roztropnych pisze Wojciech Jankowski, a oko naczelnego przygląda się studniówkowemu obyczajowi, który łączy młodzież oraz polityków.

Z lotu ptaka – Zobacz miasto z pokładu samolotu. Może rozpoznasz Twój dom?

Trzeci wymiar Jelonki – Stare w zestawieniu z nowym. Co przez dziesięciolecia zmieniło się w naszym mieście?

Kolegium znowu bez pieniędzy – czyli sposób na to, jak utopić klub sportowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Dolnośląskie uzdrowiska łączą siły

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Oceniacz 25-11-2007 17:45
Dlaczego M.Sajnog wystawia tak wysoką ocenę? Przecież "jedynka" to ocena niedostateczna, ocena za źle wykonane zadanie - natomiast za całkowite niewykonanie zadania stawia się "zero".A przecież jest na dziś zero zrealizowanych obietnic przedwyborczych. Oj! przepraszam jest lodowisko w Cieplicach, by lokalni politycy mogli się lepiej ślizgać...
~edek 25-11-2007 19:29
Prezydent Obrębalski jak przystało na akademickiego wykładowce umie tylko gadać a wiedze ma czysto teoretyczną. Po roku jego rządów wiem napewno, że nie warto było dawać kredytu zaufania.
~obserwator 25-11-2007 22:12
Sajnog wystawia taką ocenę Obrębalskiemu, chyba tylko dlatego żeby się dowartościować ?.W wyborach obaj głosili hasła populistyczne.
~Ja stawiam 26-11-2007 12:55
MNIEJ NIŻ ZERO!
~odpycholog stosowany 27-11-2007 6:58
Obrębalski to mój ziom z jelonki sie wzioł?Trzeba szanować robotę.Mieć roboty jak najwięcej!Sposób prosty od lat wielu stosowany;nic nie robić tylko gadać,gadać,usmiechać się i często mówić "niemożliwe lub niedowiary?!Robota nie zając nie ucieknie.Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro a może pojutrze.Lud cierpliwy to poczeka.Król jest wielki jak ma lud ale ginie nawet książe gdy ludu zabraknie!Tak to Salomon przypowiedział ja tom spisał z dziejów przygód ludu jeleniogórskiego przez ostatni roczek rządów jasnie wielmoża Obrębalskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

O bezpieczeństwie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wytną drzewa

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
317
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%