MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 lutego 2014, 7:43
Aktualizacja: 8:42
Autor: 112
Ministerstwo Sprawiedliwości , Prokuratura Generalna oraz Komenda Główna Policji w dniach od 24 lutego do 1 marca organizują na terenie całej Polski „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”, którego zasadniczym celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku przestępstw. W tym roku dyżury pełnione będą w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze.

W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 24 lutego br. do 1 marca w godzinach od 10.00 do 15.00 dyżury w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze pełnić będą codziennie: prokurator, policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze, Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Jeleniej Górze, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze, Stowarzyszenia Pomocy Akson we Wrocławiu.

Dyżury te mają charakter interdyscyplinarny i mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień.

Czytaj również

Śmiertelny wypadek na quadzie

Karolina wśród najpiękniejszych!

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wew 24-02-2014 19:00
Pozostałe. 51 tygodni. Pomoc dla przestępców.
~nieznany100 24-02-2014 20:36
czy ktos widział zeby pan prokurator pomugł pokrzywdzonym jak pomaga to bandytom bo sami są bandytami
~jagna100 28-02-2014 8:41
to jest totalna bzdura a nie pomoc ja też potrafie sobie siedzieć i kawke pić oraz posłuchać ludzi , ludzie idą po pomoc a nie po porade a te panie niewiem po co tam siedzą i tylko głowami machają to było w czwartek jak miał dyżur prokurator RYBAK bo pogadankę można zrobić z młodzierzą a nie z ludzimi którzy przychodzą po pomoc wreście poco to jest robione jak żadnej pomocy się nie otrzymuje nasze obydwie prokuratury powiny być zlikwidowane bo wszyscy prokuratoży są skrupowani bo tylko bronią przestępców a ludzi pokrzywdzonych dalej gnoją

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Kolejne automaty do gier hazardowych zarekwirowane

Za brawurową jazdę 15 punktów karnych

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
706
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%