MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Tydzień Misyjny w jeleniogórskiej „Dwójce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 listopada 2014, 14:08
Aktualizacja: Wtorek, 4 listopada 2014, 7:30
Autor: Magdalena Bartkiewicz
Fot. Joanna Bialuk
Apel dla klas II i III, związany z obchodami „Tygodnia misyjnego” , a także z uroczystością Wszystkich Świętych odbył się 28. października w Szkole Podstawowej nr 2. Uczniowie klasy IIIa przedstawili scenkę pt. „Sen o niebie”, mówiącą o bliskich nam postaciach, które swoim życiem zasłużyły na świętość , np. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, Piotr Frassati czy ks. Jan Bosko.

Przedstawienie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dzieci w skupieniu poznawały życiorysy świętych i nagrodziły występujących oklaskami. Na zakończenie przedstawienia razem z aktorami odśpiewały piosenkę „Każdy może być świętym”.

Następnie uczniowie przebrani za dzieci z krajów misyjnych zaprezentowali swoje stroje i otrzymali nagrody. Szkoda tylko, że tak niewielu uczniów odpowiedziało na zachętę przygotowania strojów misyjnych.

Z okazji „Tygodnia misyjnego” uczniowie „Dwójki” poprowadzili różaniec w różnych językach w kościele pod wezwaniem Św. Erazma i Pankracego, a w szkole pod hasłem „I Ty możesz zostać misjonarzem” zbierali dla dzieci z Domu Dziecka przybory szkolne.

Podczas apelu zwycięzcom konkursu: „Najpiękniejszy różaniec z darów Ziemi” wręczono nagrody. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Bialuk z kl. I b, drugie - Lena Rogalska z kl. I b, a trzecie - Michał Turkiewicz z kl. I c.

Całość przygotowali katecheci: ks. Łukasz Misiak, s. Katarzyna Kulak i s. Magdalena Bartkiewicz

Ogłoszenia

Czytaj również

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Laptopy do nauki on–line

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~były katol 3-11-2014 14:31
W jakim my kraju żyjemy toź to Iran europy, wyznaniowy kraj.Zamieniliśmy czerwoną stonke na czarną.
~ 3-11-2014 15:00
Popieram przedmówcę. Indoktrynacja katolicka niczym się nie różni od stalinowskiej indoktrynacji pod przywództwem towarzysza Makarenki.
AnonimGall 3-11-2014 15:09
Wychowanie w nienawiści nie sprawdza się. Pora wrócić do dekalogu. Brawa za odwagę!
~JANEK 3-11-2014 15:29
To dopiero pranie mózgu dla nieletnich.Czy rodzice tą farsę widzą????????????
~hirek 3-11-2014 17:30
@AnonimGall: Najbardziej o dekalogu krzyczą ci, co mają sami najwięcej za uszami. Odezwał się świętoszek wygłaszający swoje życiowe "mondrości"...
~ups 3-11-2014 17:34
Ludzie, a cóż w tym złego, że dzieciaki się poprzebierają, pośpiewają pieśni i jeszcze innym pomogą, dzieląc się przyborami szkolnymi z dziećmi z Domu Dziecka? Jakby miały siedzieć tylko w szkolnych ławkach, narzekalibyście, że nic się nie dzieje, tylko nauka, książki, ćwiczenia i garby od krzesełek... Jak siedzą godzinami przy komputerach to jest ok? Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, to jest aktualne stwierdzenie, bez względu czy żyliśmy w "czerwonych", czy innych czasach...
~AD966 3-11-2014 18:57
AnonimGall>>Gdzies ty widział w Dekalogu ksindza,zakonnice,i przebierańców.Te biedne dzieci będą miały nie miłe wspomnienia. Dziś w TV leciałreportaż o szkoleniu młodych chłopcow przez bojownikow tzw. państwa islamskiego . Toż to samo tu na nasze ziemi. Chcecie mieć wynalazców ,naukowców ,a szkolicie opentanych ludzików.
AnonimGall 3-11-2014 18:58
Oj brakuje nam tolerancji, brakuje. Myślę, że najwięcej krzyczą nie ateiści tylko ludzie, którzy nie potrafią znaleźć własnego miejsca w życiu. Najprościej jest obrażać, rzucać podejrzenia, kpić. Dzieci mają rodziców i to ich, a nie jelonkowych kpiarzy jest wybór jak wychowują swoje dzieci. Nie ma przymusu uczęszczania na lekcje religii, nie ma więc obowiązku uczestniczenia w tego typu akcjach przez dzieci rodziców innej wiary bądź niewierzących. Czy to jest takie trudne do zrozumienia??? ~15:00 - widać, że urodziłeś się 50 lat po stalinowskich idolach. Nienawidzisz chrześcijaństwa, to twoja sprawa. To jednak nie jest powód, żebyś obrażał innych - ateistów, ludzi innych religii. Każdy ma prawo wyboru a za dzieci odpowiedzialni są opiekunowie. Taka jest prawda.
~ 3-11-2014 20:59
Korea Północna przy konkordacie polskim to pikuś i to jest XXI wiek,. żenada !!!
~ 3-11-2014 21:04
Niektórzy chcą się przebrać za biskupa Wesołowskiego i ks. Gila i jechać na swoje misje !!!!!!!!!!!!
~Równość? 3-11-2014 21:19
Anonimie Gallu wyobraź sobie, że ateiści przygotowali jakiś występ dla dzieci z jakiejś tam, najlepiej patriotycznej okazji. 1. Czy dopuscilibyście, wy katole do tego występu, wybrażam sobie wasze wrzaski, wołanie o pomstę do nieba , donosy do prokuratury 2. Czy równie demokratycznie i laskawie obszedłbyś się z przedstawieniem ateistycznym jak z przedstawieniem katolickim
~Miro60 3-11-2014 21:20
Chodziłem do tej szkoły ponad 40 lat temu ale nigdy się nie spodziewałem takiej informacji!Skandal!!! Czy naprawdę nie ma ani jednego rodzica,który by zaprotestował na te niedopuszczalne praktyki! Chciałbym szanownej dyrekcji przypomnieć ze jest to szkoła państwowa czyli ŚWIECKA! Wszelkie praktyki religijne są niedopuszczalne!Jak wszystkim wiadomo do tych celów służą inne obiekty.W szkole dzieci mają się uczyć matematyki,fizyki,języków itd.Może jeszcze dobudujecie dzwonnicę żeby dzieci wiedziały kiedy maja przyjść do szkoły.Jeszcze trochę a lekcje będą się zaczynały i kończyły mszą świętą.Kiedy wreszcie ci biedni,prześladowani katolicy przestaną ingerować w życie wszystkich ludzi bez wyjątku!?Jeśli portal Jelonka jest już portalem religijnym to czekam na relacje ze zboru Świadków Jehowy!!
AnonimGall 3-11-2014 21:49
Czy "katole" to katolicy???? Jeżeli tak to jest to z pewnością bardzo obraźliwe słowo.Tym jednym stwierdzeniem stajesz w równej linii z fanatykami religijnymi i zapiekłymi przeciwnikami osób wierzących. O jakiej imprezie piszesz? Nie rozumiem. Przyznam, że nie spotkałam się nigdy z jakąkolwiek imprezą sygnowaną: organizator -ateista. Nawet marsze równości nie są tak sygnowane, więc nie wiem jak się odnieść do twojego pytania. ~Miro60 co cię tak zbulwersowało??? Inscenizacja Tygodnia Misyjnego na lekcji RELIGII???? No skąd ta histeria??! A imprezy ekologiczne np. Sprzątanie Świata cię nie bulwersuje??? Większość moich znajomych i przyjaciół to ateiści albo wyznawcy innych religii - i cóż z tego? Nigdy nie zniżamy się oceniania się wg tego kryterium. To nienormalne!
~ 3-11-2014 22:15
AnonimGall, jakie ty masz płytkie, ograniczone, stereotypowe spojrzenie na świat i ludzi. Typowy moher. Według ciebie parę banałów o przestrzeganiu dekalogu wszystko załatwia, prawda? Ani razu nie skłamałeś? Ani razu nie pożądałeś czyjejś rzeczy? To jesteś świętszy od papieża! A może tylko takim się sam sobie wydajesz w swoich oczach. Idź do kościółka pomodlić się i nie zaśmiecaj forum swoimi żenującymi wypocinami. Od razu poczujesz się lepszy.
~gosssrrt 3-11-2014 22:52
A co robiły w tym czasie dzieci innych religi lub niewierzące? Czy w dwójce trzeba być katolikiem?
AnonimGall 3-11-2014 22:59
No proszę co za znajomość spojrzenia AnonimaGalla na świat ;) Z tobą nie dyskutuję, bo szybko wpędzasz się w paranoidalne urojenia i później skamlesz o niekasowanie swoich postów. Postaraj się nie obrażać drugiej osoby choćby to był tylko byt wirtualny. Hejterstwo niszczy tylko hejtera! A i jeszcze odniosę się do stwierdzenia, że trzeba się uczyć matematyki. Otóż ostrożnie z tą matematyką, bo później do starości nie dostanie się pracy - hydraulicy mają przyszłość! A religia - uważam, że to był błąd wprowadzenie jej do szkoły. W szkole powinno uczyć się o religiach, żeby lepiej rozumieć innych ludzi i zrozumieć co to jest tolerancja. Religia powinna wrócić do sal katechetycznych. W dzisiejszych nienawistnych czasach byłby to niemal misyjny akt odwagi - rodziców a później młodych ludzi.
~ 3-11-2014 23:27
Najbardziej bawi fakt, że jeden apel prowokuje tylu matołków do uskuteczniania swoich "pseudomądrości", niech im się wydaje, że są mega mądrzy, jakby co najmniej Pana Boga za jaja złapali...
~luk 4-11-2014 2:15
AnonimGall, a u ciebie wszystko w porządku z główką? Znalazł się "katolik", co to pisze o dekalogu, a sam wyzywa innych od hejterów, paranoików itp. A tymczasem sam pokazałeś, że te określenia pasują do ciebie. Jesteś typowym moherem udającym świętoszka, a sam jesteś jeszcze gorszy od innych. Na dodatek nie rozumiesz słów, których używasz.
~ 4-11-2014 2:17
Ucz się AnonimGall teologii zamiast matematyki. Ale sam - przynajmniej tylko ty będziesz miał narąbane w głowie. Na pewno dobrze na tym wyjdziesz.
~Miro60 4-11-2014 7:55
Do AnonimGall. Nie widzę w swoim tekście cienia histerii co akurat nie mogę powiedzieć o twoim komentarzu.Jeśli nie dajesz sobie rady z czytaniem ze zrozumieniem to daj sobie spokój.Ile razy można powtarzać że szkoła nie jest miejscem praktyk religijnych!Ja rozumiem że dzieci lubią słuchać bajeczek ale ich zadaniem jest zdobycie wiedzy,która będzie procentować w dorosłym życiu. Jeśli ksiądz ma ochotę to może zorganizować nawet miesiąc lub rok misyjny ale w kościele,nie w szkole! Czy pomyślałeś jak się czują dzieci o odmiennej orientacji?Niejednokrotnie są odstawione gdzieś na boku i traktowane jak czarne owce.Wiem ze to dla ciebie bardzo trudne i bolesne ale chociaż spróbuj i przemyśl tą sprawę!
~Miro60 4-11-2014 8:04
Do 23:27. Uważam że jest to na tyle poważny temat że powinniśmy o nim dużo rozmawiać.Jeśli nie potrafisz kulturalnie uczestniczyć w dyskusji to zamknij swoją niewyparzoną gębę i przestań obrażać innych.Z poziomu twoich komentarzy wnioskuję że bardzo tęsknisz za rozumem!
~niepraktykujący 4-11-2014 8:38
Moje wnuki chodza do tej szkoły i wiem że rodzice są w sprytny sposób teroryzowani i kaźdy boi sie sprzeciwić.Czarni przebili w zastraszaniu czrwonych a wiem co mowię.Mam nadzieje źe częśc tych dzieci opuści ten wyznaniowy kraj kraj aby źyc w demokratycznym wolnym od religii gdzie nauka ma prymant nad ciemnotą i zacofaniem.
AnonimGall 4-11-2014 9:06
Proszę czytać ze zrozumieniem i nie obrażać. Tylko tyle. Dzisiaj mamy wolność, także wolność wyboru. O jakich "praktykach" religijnych piszecie??? Jednak warto, żeby w szkołach uczyli RELIGIOZNAWSTWA. Poznanie innych wartości, innych kultur może o krok zbliżyć do tolerancji. Nie wiem co czują dzieci o odmiennej "orientacji", bo nie wiem co masz na myśli. Wiem, że WSZYSTKO zależy od rodziców. Szkoła to nie dyktat, chyba że to szkoła wyznaniowa. Są rodzice, jest rada rodziców, jest nadzór nad szkołą. Zamiast wylewać żale na forach to może lepiej samemu coś zdziałać, ale nie łatwiej jest obrażać innych, którzy mówią prawdę prosto w oczy. Policzcie ile epitetów poleciało w stronę moich postów, podczas gdy ja nikogo nie obrażałam! Prawda w oczy kole. Pokażcie choć jeden kraj na świecie ....
AnonimGall 4-11-2014 9:18
..."wolny" od religii??? No bez przesady, bez sensu jest nawoływanie do czegoś co nigdy nie zostanie spełnione, no chyba że ludzkość wymrze... Jedyne co dla mnie MOŻE być trudne i bolesne to zrozumienie jak ktoś, kto 5x w tygodniu lata do kościoła, chodzi na procesje, eksponuje krzyż na piersi wieczorem siada do komputera i pluje na wiarę, w której się wychował i którą na pokaz kultywuje. Jak z przeciętnego człowieka robi się szczególny dżihadysta gotowy palić kościoły i likwidować katolików??? Ale to takie pytanie w kosmos. Wiara to WEWNĘTRZNA sprawa człowieka i dlatego jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał co napisałam to powtórzę RELIGIA POWINNA WRÓCIĆ DO SAL KATECHETYCZNYCH.
~Miro60 4-11-2014 9:54
Do AnonimGall.Miałem na myśli oczywiście orientację regilijną.Dyskutujemy na temat religii więc nie wiem jaką jeszcze brałeś pod uwagę?Zadziwia mnie twoja niezwykła metamorfoza.W poprzednim komentarzu zarzuciłeś mi ogromne zdenerwowanie i histerię z powodu inscenizacji tygodnia misyjnego w szkole na lekcji religii a z kolei w ostatnim twierdzisz że religia powinna wrócić do sal katechetycznych.Może wreszcie zdecyduj się o co ci chodzi!
AnonimGall 4-11-2014 10:17
Jeszcze bardziej się będziesz dziwić, ponieważ nie czytasz ze zrozumieniem tylko z z góry założoną tezą ;> Sprawdź jeszcze raz post z 22:59 :)
~Miro60 4-11-2014 12:46
O jakiej tezie znowu mówisz?Chodzi mi tylko aby w państwie demokratycznym było przestrzegane prawo!Konstytucja gwarantuje oddzielność kościoła od państwa i o to póki żyję będę walczył.Nie zgadzam się na ingerencję kościoła w moje prywatne sprawy i wielu innych obywateli posiadających inne przekonania! Nie zgadzam się na finansowanie budowy bazylik,funduszu kościelnego,księży i katechetów z budżetu państwa.Nie obchodzi mnie co pan katolik zrobi ze swoją ostatnią koszulą,może ją oddać kościołowi,naprawdę nic mi do tego. Chcą katolicy utrzymywać swój kościół to proszę bardzo ale za swoje pieniądze a od moich wara!!Dziękuje,skończylem!
AnonimGall 4-11-2014 13:28
Konstytucja gwarantuje też wolność sumienia i wyznania. Także wolność słowa. Może mało jeszcze wiem o świecie, a jeszcze mniej o Polsce ale gdzie tu jest związek Państwa z Kościołem??? Gdzie tu jest ingerencja czy wręcz dyktat Kościoła??? Jak przed świętami pukają do mnie ŚJ to grzecznie mówię im: dziękuję, nie skorzystam. Nie obrażam, nie wyzywam... można? Można! Obrażanie ludzi z powodu odmienności opinii świadczy niestety o niskiej kulturze osobistej. Wara? Niestety żyjemy w społeczności i czy nam się to podoba czy nie z naszych podatków opłacane są różne tematy. Mnie jednak obchodzi czy ludzie mają za co żyć czy nie, kto i w jaki sposób nas okrada, a kto marnotrawi moje ciężko zarobione pieniądze. W przeciwieństwie do wielu osób ja nie widzę przyszłości przed moim krajem. Za dużo zła
AnonimGall 4-11-2014 13:37
... za dużo złości i nienawiści tu rośnie - od samej góry do samego dołu. Jak ciężko jest tu zrobić coś pozytywnego, żeby zaraz cię od katoli, moherów czy oszołomów nie wyzwali. Polska, kiedyś była biedna ale przyjazna, dzisiaj jest krajem sfrustrowanych ludzi, którzy wszelkie zło widzą tylko w innych. Oczywiście nie zamierzam być Don Kichotem, jestem zwykłym Gallem więc naprawdę cieszę się, że już bardzo niedługo - chyba na zawsze - zostawię moich rodaków, żeby się sami kotłowali we własnymi myślami i rękami zbudowanym piekle na ziemi. Będę w kraju, gdzie religii jest multum ale jest to wyłącznie kwestia sumienia i nikt nikogo nie ma prawa obrażać z tego powodu. Źli ludzie są wszędzie ale nie wszędzie są tak uciążliwi. Dziękuję, to by było na tyle :)
~adex 4-11-2014 20:33
I AnonimTroll znowu zaśmiecił kolejny wątek. Katolik - buhahaha! AnonimGall potrafi być każdym, jeśli tylko w ten sposób ktoś może poświęcić trochę uwagi biednemu, samotnemu nieszczęśnikowi, dla którego internet to całe życie.
~oko 10-11-2014 9:18
Moja RELIGIA to wolność wyboru.Po prostu wolność.I dopiero w tej wolność Bóg.
~sen 10-11-2014 9:18
Biedne dzieci,bożki....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

O bezpieczeństwie

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

70 drzewek na jubileusz

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
299
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%