MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Tydzień Edukacji Globalnej w Gimnazjum nr 2

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 listopada 2011, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Angela
Fot. Organizator
Szkolny Klub Filmowy działający w ramach ogólnopolskiego projektu „ Jeden świat – kluby filmowe” zainicjował obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. Prezentowano filmy i przygotowywano gazetkę w temacie szeroko pojętej ekologii.

– W każdej sekundzie na świecie do konsumentów trafia 16. tysięcy plastikowych reklamówek, z których ponad 98 procent trafia ostatecznie na wysypiska śmieci, pozostałe zaśmiecają ulice, lasy i zbiorniki wodne. Ocenia się, że reklamówki mogą rozkładać się nawet 100 do 400 lat. Każda z nich jest wykorzystywana przeciętnie przez 20 minut, zanim trafi do śmietnika – te dane przytoczone przez organizatorów dają do myślenia.

Zainspirowani tym gimnazjaliści z „dwójki” przygotowali gazetkę oraz pokaz filmowy. Mówiono o braku wody pitnej, zmianach klimatu, handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt, utylizacji odpadów czy „elektrośmieci”.

– Uczniowie sami szukali pomysłów, co może zrobić każdy z nas, aby zapobiegać dewastacji środowiska. Polecono pierwszy w Polsce program telewizyjny poświęcony ochronie przyrody, którego producentem jest organizacja ekologiczna WWF Polska „SOS dla świata". Celem akcji była popularyzacja stylu życia i pewnych zachowań promowanych od lat w naszej szkole, która otrzymała Zielona Flagę i tytuł Szkoły dla Ekorozwoju”- mówi koordynatorka projektu „Jeden świat” i opiekunka klubu filmowego Barbara Marszałek-Szurek.

– Podczas projekcji wielu uczniów było bardzo zaskoczonych, że wymiar problemów ekologicznych jest tak realny i bolesny. Po filmie uczniowie przekonywali się wzajemnie, że każdy z nas może podjąć jakieś działania w tym temacie, wprowadzając proste zmiany w swoim codziennym życiu. Lekcje z zakresu edukacji globalnej odbywają się także w listopadzie w ramach godzin wychowawczych, wiedzy o społeczeństwie i geografii – dodaje Renata Polachowska, nauczycielka geografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Koderzy ze Ścięgien

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jolka 29-11-2011 17:34
brawo...po ostatnich artykułach stwierdzam ze jedno z lepszych jak nie najlepsze gimnazjum w Jeleniej.Brawo dla kadry i zaangażowanie uczniów.
~bar. 7-12-2011 20:06
Zapoznaj się z wynikami egzaminu gimnazjalnego to zmienisz zdanie.
~ 18-12-2011 20:41
Grunt by uczniowie na ludzi wyszli. Jak ktos świetny to idzie do Zeroma-proste- i robi wynik na egzaminie, który nie zawsze sprawdza to co ma sprawdzac. Tragedia jesli w szkole tylko procenty sie bedą liczyc ech
~gość11 3-01-2012 22:41
Do \"bar\", ale ty młotek jesteś!!!! Egzamin egzaminem, a liczy się człowiek! Fajowska szkoła i tyle. Co takiego wielkiego robi zakichana jedynka oprócz szerzenia głupich plot na temat innych szkól??!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Drastyczne billboardy

Pożegnanie starszaków

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1331
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%