MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Ty też możesz uratować czyjeś życie!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 listopada 2017, 8:12
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018”, systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

15 i 20 listopada policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja miała charakter pomocowy i miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W ubiegłym sezonie zimowym jeleniogórscy policjanci ratowali życie wielu bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach siedzieli w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te były tak pijane, że nie były w stanie iść o własnych siłach.

W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do Ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce"

Jechała zbyt prędko

Zamienili przejście w parking

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~budda 23-11-2017 17:31
Jest jedno "ale" czy ci bezdomni ludzie potrzebują pomocy?Czy oni sami chcą tą pomoc otrzymać?Mi się wydaje,że nie,jeżeli potrzebowali by pomocy to sami by się o nią zwrócili do mops-u czy strażników miejskich,sami próbowali by coś zmienić w swoim życiu.Poza tym,samo pomaganie tym ludziom jest stratą czasu,to jest zwykłe przedłużanie ich agonii,a chyba każdy się ze mną zgodzi,że szybka śmierć jest lepsza od długo trwającej męki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Spłonęły nieużytki

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
488
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%