MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Twórczy początek jesieni w liceum plastycznym

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 października 2016, 7:58
Autor: ZSRA
Fot. ZSRA
Koniec lata i początek jesieni w cieplickim Liceum Plastycznym obfitował w wydarzenia artystyczne. Jednym z nich było uczestnictwo młodzieży w międzynarodowym sympozjum twórczym w Czechach, w Jabloncu nad Nysą. Tematem przewodnim warsztatów były "Horyzonty".

Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze reprezentowało, pod opieką artysty plastyka Beaty Kornickiek- Koneckiej, sześcioro uczniów: Oliwia Rodziewicz (III kl.), Aleksandra Kołodziej (III kl.), Dominika Rudnicka (IV kl.), Przemysław Kukiełka (IV kl.), Michał Szewczyk (IV kl.), Joachim Warmuzek (IV kl.).

- Nasi uczniowie wzięli udział w medalierskich warsztatach obróbki i rytu w metalu oraz warsztatach graficznych z serigrafii – relacjonują przedstawiciele szkoły. - Oprócz działań plastycznych pod kierunkiem czeskich nauczycieli plastyków uczestnicy sympozjum wysłuchali koncertów uświetniających imprezę oraz uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych regionu libereckiego. Nawiązali też sporo znajomości z uczestnikami z innych krajów m. in. z Niemiec, Słowacji i Czech – dodają.

Na przełomie września i października (30.09 – 2.10. 2016) uczniowie klas: 1. i 2. Liceum Plastycznego pod opieką nauczycieli: Beaty Kornickiej-Koneckiej i Ireneusza Kulikowskiego, wzięli też udział w corocznym, szóstym już plenerze malarskim "Kolory Wlenia 2016" zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej i Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych.

W zajęciach uczestniczyli również uczniowie gimnazjów z Wrocławia, Bolesławca i Wlenia. Liceum Plastyczne, jak co roku, edukuje uzdolnionych gimnazjalistów. Młodzież w trakcie wystawy swoich prac otrzymała dyplomy i podziękowania.

Natomiast początek jesieni był nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli możliwością twórczego rozwoju. Nauczyciel i kierownik artystyczny cieplickiego liceum plastycznego – Marcin Znamienkiewicz wziął udział w dwóch edycjach międzynarodowego pleneru artystycznego „Gerhart Hauptmann i jego wyobraźnia”. Pierwsza część odbywała się w połowie września w Muzeum Miejskim „ Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie, a druga na zamku w brandenburskim miasteczku Beeskow. Plener z udziałem niemieckich i polskich artystów zakończył się wspólną wystawą, która będzie prezentowana w jagniątkowskim muzeum oraz galerii „Pikanta” w Lipsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~taaa jaaasne 11-10-2016 13:38
słabiutko,jeśli na tych zdjęciach w artykule są prace naszych uczniów,to marniuto coraz niższy poziom
~:) 11-10-2016 14:59
W artykule jest napisane, że są to prace gimnazjalistów, proszę skupić się bardziej na czytaniu ze zrozumieniem a nie komentowaniu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Minister z wizytą w KPSW

Uczniowie dostaną laptopy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%