MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Twoja krew ma moc. Podziel się nią!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 września 2017, 8:37
Autor: Org
Fot. Organizator
W sobotę (23.09), w ramach 10. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski” organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Jeleniej Góry w godzinach od 11:00–15:00 na parkingu przed supermarketem Intermarché.

Krew w Jeleniej Górze będzie można oddać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla krwiodawców sprzęt medyczny. Obecny na miejscu lekarz zadba o bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i biorcy.

– Do oddawania krwi zapraszamy osoby między osoby od 18 do 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg – tłumaczy Renata Kawka, sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz otrzyma breloczek pierwszej pomocy, zawierający jednorazowe rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania. Zbiórce krwi towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

– Realizując już 10. raz z rzędu kampanię „Zbieramy krew dla Polski”, podkreślamy wagę krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka. Wspaniale jest obserwować, jak z roku na rok przybywa nie tylko krwiodawców ale też sympatyków akcji – osób, które wspierają nas w naszych działaniach. Mając nadzieję, że tegoroczna kampania będzie równie wyjątkowa, jak poprzednie, zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej inicjatywy – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parking na... przejściu

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~harlemshake 22-09-2017 13:02
Gdzie jest parking przed Intermarche? W nowym rynku? Proszę o doprecyzowanie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Przebudowa chodnika

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
664
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%