MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Twierdza zamknięta dla turystów

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 25 marca 2008, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kto chce zobaczyć cały zamek Czocha, musi się pośpieszyć. Nie jest wykluczone, że już od maja zamczysko będzie można zwiedzać w bardzo ograniczony sposób.

O przyszłości jednej z największych i najbardziej monumentalnych warowni regionu jeleniogórskiego pisze wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Okazuje się, że turyści przeszkadzają gościom, którzy wynajmują pokoje w części fortyfikacji.

Po zmianach przewidywanych na maj będzie można jedynie zwiedzić dziedzińce, podzamcze i popatrzeć sobie na zamek z parkingu. Oburza to miłośników twierdzy, którzy w ostatnich latach robili wszystko, aby udostępnić budowlę turystom.

Jeśli zamek zostanie zamknięty, jego fanom przypomni to czasy PRL, kiedy cała fortyfikacja należała do wojska. Wówczas, aby zdobyć zgodę na wejście do środka, trzeba było pisać specjalne podania do Śląskiego Okręgu Wojskowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sukces naszych poszukiwaczy

Pokój ponownie rywalem Mroza

Kandydaci PO

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kra 25-03-2008 8:36
Czyli co? PRL powraca pod nowymi szyldami - "dyletanctwo wladzy", "kapitalizm"
~mmm 25-03-2008 9:40
Najpierw popularnośc zdobywa dziei filmowi, kto wie czy jakiś japoniec nie zawita po obejrzeniu Twierdzy do Cziochy i co... dupa. I to nie nazywa promocja turystyczna regionu. kpina.
~>V< 25-03-2008 10:48
Super sprawa! 1.Dowiaduję się kiedy przyjeżdża bogaty japoniec. 2.Wynajmuję pokój (komnatę) w zamku. 3.Japoniec wchodzi jako mój gość. 4.Przyjmuję dowody wdzięczności. Kapitalny ten kapitalizm!
~fanka czochanka 25-03-2008 15:06
Poroniony pomysł z tym zamykaniem! Gość hotelowy to niech się liczy z tym, że jest na zamku gwarno od turystów. Jak mu sie nie podoba to niech tam nie wynajmuje komnaty. Do czego to dochodzi w tym poronionym kraju! Tylko w Pl takie pomysły mogą być możliwe.
~Rozczochaniec 25-03-2008 16:46
No szkoda, że nas wyrolują z zamku.
~ljurik 25-03-2008 22:41
róbta tak dalej a za jakiś czas pies z kulawą nogą nie zawita w te strony - chyba, że wystarczy mu widok rozpadających się Złotnik i zadrutowanego zamczyska. Nie ma jak to właściwa promocja turystyczna i kalkulacja ekonomiczna (przyjąć kliku dzianych zamiast setek mniej sytuowanych).
~Nemo 25-03-2008 23:37
Patrzcie Państwo, Prima aprilis dopiero za kilka dni a my już mamy pierwszy dowcip :-) ... bo chyba "na poważnie" nie można takiego pomysłu brać pod uwagę w regionie o aspiracjach turystycznych.
~mewa 26-03-2008 10:40
Dużo dzisiaj przebieglych ludzi znakomicie żyje z majatku spolecznego - bo jak należy rozumieć chociażby "wlasność wojska" , zagarneli to, czy dostali za darmo i nieodplatnie ?.Utrzymywany zamek byl przez lata za pieniądze budżetowe , teraz czyją jest wlasnośćią ? Czy wlaściciele zaplacili spoleczeństwu czyli budzetowi cenę rynkową za ten zamek czy ukartowali papiery i jest juz jakaś grupa "operatywnych"która weszla w posiadanie tej nieruchopmości i stala sie wlascicielem tego zamku a teraz kręci pieniądze w prywatne kieszenie - czy na tym polega gospodarka rynkowa i wlasnościowa?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mandaty pod "garnizonem"

MZK nie dla rowerzystów?

KOD znowu pod sądem

Będą nowe szatnie na stadionie

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
200
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%