MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

TV Dami ws. finansowania mediów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 kwietnia 2018, 14:14
Aktualizacja: 21:33
Autor: TV Dami
W związku z publikacją na portalu jelonka.com (5 kwietnia br.) artykułu pt.” L. Wrotniewski sprawdza finansowanie mediów” Agencja Reklamy i Promocji „DAMI” sp. z o.o. pragnie sprostować nierzetelne informacje, które dotyczyły współpracy naszej TV z Urzędem Miasta Jelenia Góra.

Jako jedyna w mieście koncesjonowana telewizja nadająca swój program lokalny na terenie Jeleniej Góry, Gryfowa, Lubania, Leśnej oraz w telewizji Łużyce, posiadająca wysokie, potwierdzone badania oglądalności informujemy, że za wykonanie setki materiałów newsowych, reportaży dotyczących celów polityki informacyjnej Miasta Jelenia Góra oraz promocji wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych otrzymaliśmy kwotę w wysokości 94 396,32 zł netto.

Według naszej oceny redaktor Kaczałko niedbale przygotował swój materiał, opierając się jedynie na odpowiedzi Biura Prezydenta Miasta dotyczącej interpelacji Radnego Wrotniewskiego (interpelacja z dnia 26.02.2018 r BRM.0003.18.2018).Kwota 56 580,00 zł brutto czyli 46 000,00 zł netto została przeznaczona na działania promocyjne dla projektu „Obwodnica południowa Jeleniej Góry – etap II” współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na okres 3 lat, w wyniku przeprowadzonego ogólnopolskiego przetargu (przetarg na kampanię dotyczącą inwestycji umieszczony został w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jelenia Góra).Realizacja projektu obejmuje promocję w mediach lokalnych i regionalnych, wykonanie tablic informacyjnych.

Zarzuty Pana L. Wrotniewskiego dotyczące zbędnych wydatków na ekologię i segregację śmieci są insynuacją i wynajdowaniem taniego „poklasku”. Pragniemy przypomnieć, że jest to ustawowy obowiązek gminy. Kwota w wysokości 20 000,00 zł netto przeznaczona została na organizację festynu ekologicznego, gdzie bawiło się i edukowało kilka tysięcy ludzi.

Naszym zdaniem Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski prowadząc kampanię wyborczą swojej osoby, celowo atakuje naszą Telewizję sugerując jej jedynie komercyjny charakter. Chcielibyśmy przypomnieć przy tej okazji, że wielokrotnie nasi dziennikarze informowali telewidzów o działaniach poszczególnych Radnych czy relacjonowali w sposób rzetelny obrady Sesji Rady Miejskiej.

Uważamy również, że zabranie 200 tysięcy złotych z działań promocyjnych Miasta Jeleniej Góry i przekazanie ich na remont pomieszczeń Młodzieżowego Domu Kultury jest kroplą w morzu potrzeb dla tej instytucji. Jak Pan Przewodniczący doskonale wie budynek przy ulicy Skłodowskiej- Curie wymaga wielomilionowych nakładów-zatem czy rzekoma troska o stan tych pomieszczeń nie jest działaniem pod tak zwaną publiczkę?

Kierując się nadrzędną zasadą obiektywności i rzetelności zapraszamy Pana Przewodniczącego do naszego studia celem zaprezentowania swojej osoby mieszkańcom Jeleniej Góry. W naszej audycji telewizyjnej będzie Pan mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami w przeciągu dwóch kadencji, czy też zdać szczegółową relację dotyczącą wypłaconych diet i zrealizowanych obietnic wyborczych, z którymi startował Pan do kampanii samorządowej w roku 2014.
Telewizja Dami Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ojojoj 6-04-2018 14:51
"46 000,00 zł netto została przeznaczona na działania promocyjne dla projektu „Obwodnica południowa Jeleniej Góry – etap II” " - to jeszcze UM z Unii kasę doi dla dami, na zbędne promocje czegoś co nie potrzebuje promo, bo jest i każdy "to" widzi. OH WAIT! Chyba, że chodzi o promocję "przyszłych" władz opowiadających o inwestycji ?!
~On 6-04-2018 14:54
do: ~ojojoj (14:51)
A czy Ty nie wiesz parówko , że wielomilionowe projekty unijne wymagają promocji projektu i tutaj akurat to wynika z przepisów?
~sajmon 6-04-2018 23:56
do: ~On (14:54)
Chcesz powiedzieć że jakby typy z dami nie dostawały kasy miejskiej czy unijnej to buy źle mówili o mieście ? może o uni ? Na bank by nie promowali by doczesnej władzy :) Nie wiem do mnie nie dociera ich zasięg :) To chyba jakaś komercyjna stacja :) Może kablówka :) Ogólnie dostępna to chyba nie jest :( chyba że to TV dla wybrańców :)
~widz Dami 6-04-2018 14:53
Brawo, Wrotek celowo szuka poklasku podlizując się jaki to on jest prospołeczny! Panie przewodniczący a co Pan zrobił dla mieszkańców przez dwie kadencje? Chętnie wysłucham Pana wywiadu w TV Dami! Jeszcze jakby można było zadawać Panu pytania od mieszkańców! Chyba, ze boi się Pan takich niewygodnych pytań
~Kazek_wynalazek 6-04-2018 14:57
haha to się pan Leszek nie spodziewał kontry. Jak będzie miała jaja większe od Szymańskiego to powinien pojawić się w studiu dami! Ale co on może mieć do powiedzenia. Może czas na własny rachunek sumienia panie Wrotniewski? bo pluć na władze miasta Pan potrafisz
~Jolanta spod czwórki 6-04-2018 14:58
A taki Pan Leszek był bohaterski jak odkrył tanią sensacyjkę! Znasz Pan zasady w Gminach a mówisz farfocle? hahaha następne wybory to chyba będą z Pana udziałem na sołtysa Dziwiszowa chociaż nie wiem czy i tam Pana wybiorą !
~Saszka1 6-04-2018 15:01
A czy czasem w momencie uchwalania cen za śmieci Pan Lesiuniuniu nie był w komitywie i jego ziomek nie ustalał cen za śmieci? ehh pamięć krótka ale zawodna może? Panie Leszku skorzysta Pan z zaproszenia do studia czy czasem napisze oświadczenie na facebooku ?
~Kryśka 6-04-2018 15:05
Obudził się pan Wrotniewski w roku wyborczym i udaje zatroskanego przy okazji wbijania szpili politycznym rywalom. Przeszkadza mu promocja miasta, a sam sobie propagandówkę robisz- potwierdzam cytat kolegi z poprzedniego postu
~Konii 6-04-2018 17:02
To się zaczęło. Wrotniewski łupie DAMI, i moim zdaniem ma racje. Rączka rączkę myje. DAMI broni się jak może, ale to dopiero początek. Dlaczego? Bo dla jednych i drugich to być albo nie byc w polityce po wyborach samorządowych.
~aa 6-04-2018 19:56
Widze ze faktycznie Panstwa dziennikarstwo jest bardzo obiektywne... Widać to w powyższym artykule 😉
~brawo panie Wrotniewski 6-04-2018 20:17
Telewizja Dami nie jest komercyjna?! Dobrze się stało, że ktoś wreszcze publiczne odważył się wyrazić swoją opinię temat tego "medium". Nie przepadam za panem Wrotniewskim ale popieram go w upublicznianiu informacji, dotyczących tego na co wydawane są pieniądze z budżetu miasta.
~ 6-04-2018 21:49
do: ~brawo panie Wrotniewski (20:17)
Brawo Panie Wrotniewski fachowe rozpoczęcie kampanii wyborczej. I nikt nie może niczego zarzucić. To przecież działanie pro publico bono. Tylko czemu dopiero teraz?!!
~sajmon 7-04-2018 0:04
do: ~brawo panie Wrotniewski (20:17)
Nie komercyjna :) to cieszy że można oglądać bez kablówki :) Jakoś mój dekoder nie znajduje TV Dami jak to jest ? Gdzie można obejrzeć tą szczytną telewizję :) Nie licząc pod ratuszem włażącą w d..ę naszym możnowładzą :) ?
~mam nadzieję 6-04-2018 21:22
że panowie z ościennych wsi Wrotniewski i ten mały ryży opowiedzą w Dami o swoich sukcesach w walce z patologiami w mieście i rzeczowo przedstawią plan na Jelenią.Z chęcią też zapoznam się z kompetencjami zawodowymi, umiejętnościami biznesowymi małego ryżego i tego ciut wyższego- prezesa od marszałka . Jak chce się być radnym i pracować u kogoś (w tym przypadku obcym mają płacić jeleniogórzanie), to należy przedstawić C.V. Sądzicie, że którykolwiek to uczyni? tak-6, nie-2
~ 7-04-2018 9:25
do: ~mam nadzieję (21:22)
Ten mały ryży jest obecnie w Brukseli.
~AoL 6-04-2018 22:45
Kaczałko to taki PISmak
~sajmon 7-04-2018 0:29
Hmmm... hmmm... Po oblikowaniu przez Jelonkę tego zestawienia dochodów, przyjętych korzyści no materialnych od włodarzy :( Czuję się zobowiązany przeprosić portal Jelonka.com :) Może tego aż tak nie pisałem ale miałem uczucie że jesteście bardziej umoczeni w między korytkowe układy :( Znaczy że wyjadacie :) A wynika z tego że ledwo na waciki wam starcza :( Więc kto lubi, droga lub uzależniony jest od Jelonka.com :) Dofinansujcie ich niech się rozwijają :)
~Kaachna 7-04-2018 8:54
Wrotniewskim to nie ma co się przejmować, Podobnie jak ostatnio przypomnianymi przez kogoś karierowiczami i pieczeniarzami Papajem i Miedzińskim.
~Kazek2 7-04-2018 9:18
Uderz w stół....., a ja nie rozumiem: po co ta wrzawa. Chyba to jednak prawda, że jak ktoś ma coś za pazurami to zaraz podnosi głos. Ja z poprzedniego art., w Jelonce zrozumiałem, że miasto na media ( ogólnie ) wydało 1 mln.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest gdzie chodzić – konkurs

Nowe boksy na stadionie

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Weekend w Bukowcu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2229
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%