MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Turystyka po obu stronach Przełęczy Karkonoskiej

Wiadomości: Region
Niedziela, 30 września 2012, 8:54
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 6:03
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
6 października 2012 (sobota) o godz. 12:00 w schronisku „Odrodzenie” odbędzie się spotkanie i zarazem „Zakończenie Sezonu Turystycznego 2012”. Będą to dialogi polsko – czeskie na Przełęczy Karkonoskiej na temat turystyki pieszej i rowerowej w górach po obu stronach granicy.

Punktem docelowym dialogu będzie multimedialna prezentacja walorów turystycznych środkowej części Karkonoszy, po stronie Czeskiej okolice Szpindelerowego Młyna. Przedstawiać je będzie Ing. Růžička Miloš. Po polskiej stronie okolice Jagniątkowa, Przesieki, Borowic – KPN przedstawią Krzysztof Pik i Tomasz Łuszpiński.

- Tu każdy będzie mógł przedstawić w dyskusji własne osiągnięcia turystyczne minionego sezonu. Zapraszamy przewodników turystycznych do wymiany własnych spostrzeżeń na temat turystyki indywidualnej i zorganizowanej – dyskusja ma na celu przedstawienie co przeszkadza, a co pomaga w prawidłowym rozwoju turystyki naszego regionu – pisze Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko – Karkonoskiego.

Pomysłodawcami projektu są: Towarzystwo Izersko - Karkonoskie, AktywnoMania.pl, pod patronatem: Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Schroniska Odrodzenie gminy Podgórzyn, Miasta Jelenia Góra, Organizacje wspierające: KRNAP, Stansted Express, Stowarzyszenia Przesieka, Sołectwo Przesieka i Borowice.pl

Lista instytucji i organizacji nie jest zamknięta, zapraszamy do współpracy. Kontakt e-mail: tik.jgora@gmail.com. Tel. kontaktowy schroniska „Odrodzenie” to 75 752 25 46.

W niedzielę (7.10.2012) dla gości schroniska „Odrodzenie” zaplanowana jest wycieczka w Czeskie Karkonosze na Kozie Grzbiety (Kozí hřbety).

Ogłoszenia

Czytaj również

Parada już po raz 20.  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Przełamywanie barier  

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~fico 30-09-2012 9:59
Czy Milosz wie z kim się spotyka? Mając na uwadze kontrowersyjne działania p. Zbigniewa Leszka i Krzysztofa Pika, takie osoby nie powinny być stroną w kontaktach z KrNaP. Chyba, że wychylą sobie piwko w Odrodzeniu i Spindlerovej Boudzie na płaszczyźnie towarzyskiej. Co do przedstawiania KPN-u ma Pik ? Jakim on jest specjalistą ? Na łamaniu prawa i głupich dyskusjach, to może się zna. Myślę, że KPN powinien wyjaśnić Miloszowi z kim chce się spotykać. Nie sadzę, aby jakakolwiek instytucja wspierała świadomie pseudoturystyczne działania tych dwóch panów Pika i Leszka.
~T.S. 30-09-2012 15:02
Ech..:-( Z przyjemnością bym wjechał sobie 6-go na "Odrodzenie" i posłuchał czegoś fajnego i ciekawego o tych terenach i turystyce, bo uwielbiam góry i śmiganie po nich rowerem... Niestety.., zbieżność terminów pozbawi mnie tej radości:-( 6-go w Świeradowie jezt BIKE MARATON węc tam się będę męczył;) Co do wypowiedzi szanownego fico... co tobie człowieczku dolega? Dlaczego się tak ciskasz? Wsiądz na rower i chociaż raz z Jeleniej pojedz na "Odrodzenie" Przekonasz się jak to wszystko smakuje i ile to czasem wysiłku kosztuje... Nie opluwaj bezpodstawnie ludzi którzy mają pasje i robią coś dobrego... Nikt nie jest idealny, ale niektórzy przynajmniej coś chcą w życiu robić, a nie tylko tak jak ty klepać w klawiaturę...
Nοstradamus 30-09-2012 18:31
Pisanie o KOŃCU SEZONU jest idiotyczne. Pokazuje to sposób myślenia ludzi w tych pięknych górach. Przecież SEZON na turystykę górską dopiero się zaczyna, przez najbliższe 40 dni będzie non-stop słoneczna pogoda idealna do turystyki górskiej. W przeciwieństwie do lata, jesienią pogoda jest STABILNA, jeżeli z prognoz rano wynika że cały dzień będzie słońce, TO TAK BĘDZIE. W lato często ciężko rankiem prognozować popołudnie, a o kilku dniach NIE MA MOWY. Miasta i gminy powinny promować TURYSTYKĘ W OKRESACH w których notuje się jej SPADEK! A nie prowadzić kampanie reklamowe gdy pensjonaty i tak są pełne gości! NIEDOUCZENIE i DYLETANCTWO to są dwie główne cechy ludzi rządzących w tej Czerwonej Dolinie.
~oleś II 30-09-2012 18:34
Super spotkanie ! Będziemy tam. Oby więcej tego typu imprez.
~matrix@288 30-09-2012 21:10
Będzie ostra biba dla wtajemniczonych po konfercji zresztą co ja wam powiem przecież wiecie zawsze jest imprezka
~fico 30-09-2012 21:54
Wg. poglądów Leszka i Pika (piszą pod różnymi nickami) będą mówić nam o Borzynowych Skałach, Karkonoszach Jeleniogórskich, Słonecznikach, Kanionie Łaby, Izerach i wielu innych wymyślonych przez nich nazwach. Kto nie jest w temacie, to różnicy nie widzi. Broń Boże przed takimi animatorami turystyki. Od co najmniej 6 miesięcy trwała na Jelonce polemika i w moim odczuciu Ci Panowie się skompromitowali. Pewnie dlatego ostatnio było o nich cicho. Oczywiście Oni myślą inaczej. Cytując innego forumowicza "są największymi szkodnikami jeleniogórskiej turystyki". Poczytajcie inne działania Tych Panów z ostatnich kilku miesięcy.
~Zapraszamy 30-09-2012 21:58
Poznaj Czeskie Karkonosze - Wodogrzmot w Dolinie Białej Łaby-http://www.youtube.com/watch?v=CyzELE4Z4Pk&feature=g-upl - Wycieczka 7.10(niedziela) zbiórka 10:15 na Odrodzeniu szczegóły - http://aktywnomania.pl/index.php/towarzystwo-izersko-karkonoskie
~Zapraszamy 30-09-2012 22:55
Fotografia przedstawia - KOZIE GRZBIETY (Kozi hrbety) Stromy grzbiet położony pomiędzy Doliną Białej Łaby i Św. Piotrem. Kozie grzbiety dostępne są tylko od wschodniej strony, skąd roztacza się przepiękna panorama na prawie całe środkowe Karkonosze. Zbocza grzbietów są lawinowe, dlatego w zimie trasa jest zamknięta. 7.10. wycieczka na Kozie Grzbiety - Zapraszamy szczegóły na http://aktywnomania.pl/index.php/towarzystwo-izersko-karkonoskie kontakt - tik.jgora@gmail.com
~zdziwiony 1-10-2012 0:43
Czegoś tu nie rozumiem. Panowie (K.P. i Z.L.) reprezentują organizację NGO. Różne działania, w dobrej wierze, tak jak potrafią i czują, prowadzą od kilku lat. Jeżeli wierzyć w to, co powyżej jest napisane, ich przedsięwzięciu patronują lokalne samorządy i właściwa do wspierania takich inicjatyw agencja (KARR). Może popełniają błędy czy w niektórych przypadkach ocierają się o łamanie prawa (np. na terenie Parku Nar.). Od tego jest Dyrekcja Parku by zgodnie z ustawowym zadaniem kontaktu z lokalną społecznością, sprawy takie wyjaśniać. Tym bardziej, że ma "codzienne", także wynikające z ustawy kontakty z "patronami" tej "imprezy"( w owych słynnych już "jeleniogórskich Karkonoszach). Traktowanie sprawy jako nieszkodliwego dziwactwa, niewartego poświęcenia mu czasu, nie jest dobrym rozwiązaniem
~Karkonosze ! 1-10-2012 7:28
SZANOWAŁ BYM TEN PORTAL, GDYBYM MÓGŁ PIĘKNO NASZYCH KARKONOSZY ZOBACZYĆ CHOCIAŻ NA TYM ZDJĘCIU A NIE MINIATURKA GDZIE REKLAMY SĄ WIĘKSZE NA TYM PORTALU NIŻ WARTOŚĆ ART.. ZDJĘCIA ROBICIE TAK FATALNE, DO TEGO MAŁE ŻE WSTYD, OBRAŻACIE PIĘKNE MIASTO-DOBRZE ŻE JELONKA NIE JELENIA-GÓRA BO BYŁ BY JESZCZE WIĘKSZY WSTYD, A TAK MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE NIE JESTEŚCIE POWIĄZANI Z MIASTEM, TAKA BANDYTKA TO NIE WARTO WCHODZIĆ.
~Do karkonosz 1-10-2012 8:02
Zdjęcia? Człowieku idz w góry, a nie frustruj się przy klawiaturze... Zdjęcia, to lizanie lizaka przez szybę...
~turysta 1-10-2012 8:54
Czyżby Panowie mieli konkurencję, która różnymi gierkami komunistycznymi chce ich wykończyć i zniechęcić. Najpopularniejsza gierka SB-cka to rozpowszechnianie nieprawdy w celu wyeliminowania przeciwnika. Panowie róbcie swoje, bowiem robicie to dobrze, bo gdyby było źle, to nie byłoby takich komentarzy.
~zdziwiony 1-10-2012 9:49
Ciekawa teoria @turysty, ale raczej do innej gazety. W tej konwencji jednak; jak traktować jedyne "słuszne prawdy" i "odkrycia" p. Pika w jego "multimedialnych przewodnikach"? Jak traktować wykorzystywanie cudzych materiałów i wiedzy bez zgody autorów? Własne zmyślenia, ok', ale wysyłanie ludzi na teren ścisłego rezerwatu bez słowa o obowiązujących ograniczeniach, to zwykłe wpuszczanie w maliny i narażanie ich na nieprzyjemności. Wolność i kreatywność proszę bardzo, ale szczególnie w górach wymagana jest jeszcze odpowiedzialność.
~Pik K 1-10-2012 10:13
Punkt widokowy z Bażynowych Skał poza terenem KPN. Serdecznie zapraszam na prezentację publikacji o Jurka Bieńkowskiego i mojej.A ten kto nie przybędzie dużo straci.
~Pik K 1-10-2012 10:15
Punkt widokowy z Bażynowych Skał poza terenem KPN http://youtu.be/E53nSHwJnSg
~zdziwiony 1-10-2012 12:55
cyt. za J.K.Bieńkowskim:"Zupełnie niespodziewanie i niepotrzebnie zostałem wywołany do tablicy przez Krzysztofa Pika w numerze lutowym „Na Szlaku”. Wspólnie prowadzimy inwentaryzację Bażynowych Skał od ponad dwóch lat. Przy tak pracochłonnym i skomplikowanym przedsięwzięciu jest oczywiście ścisły podział pracy wynikający z wiedzy, umiejętności, doświadczenia, a nawet miejsca zamieszkania. Problem w tym, że mój partner ustawicznie go łamie, raz po raz wchodząac nie do swojego ogródka. Mam na myśli tworzenie nazw, o których najdelikatniej można powiedzieć, że są nieprzemyślane, jak równie¿, przedwczesne publikowanie niedopracowanych tematycznie tekstów."
~zdziwiony 1-10-2012 13:45
. Nie pisałem o punkcie widokowym, ale o pseudoprzewodniku. A tak napisał J.Bieńkowski:"Jedyną rzeczową uwagą w() artykule jest ostrzeżenie przed wchodzeniem na Wysoczyniec, co jest wyjątkowo niebezpieczne. Autor tej uwagi sam się o tym przekonał na własnej skórze, ale szczegóły przemilczę. Dotychczas tolerowałem wyrozumiale ekscesy mojego partnera polegające na publikacji zdjęć (nagminnie!) czy nadawaniu osobliwych nazw, o których dowiadywałem się od przyjaciół, a nawet publikacji „przewodnika” po Bażynowych Skałach, ale wobec rozmachu mojego partnera sprawy zaszły za daleko."; Tak na marginesie-czy ta skała także poza KPN.
~Januszz 1-10-2012 15:31
No cóż, niektórzy mają takie parcie na szkło, że nie zawahają się przed niczym. Nawet łamaniem prawa. Pik i Leszek już dawno zasłużyli na kryminał a powyższe głosy wyraźnie to potwierdzają. Łamanie przepisów w KPN, przepisów granicznych, sprowadzanie zagrożenia dla turystów, nieodpowiedzialne organizowanie wycieczek, plagiaty w publikacjach, rozpowszechnianie nieprawdziwych nazw regionalnych... Wiele można wymieniać. Podszywanie się pod różne nicki na forach też chwały obu panom nie czyni. Mam nadzieję, że wkrótce doczekają się tego, na co już dawno zasłużyli. W tej sytuacji każda instytucja, która wspiera działania obu panów, daje znać, że sama wyraża przyzwolenie na łamanie prawa. Zważywszy na głęboką niekompetencję organizatorów udział w spotkaniu na "Odrodzeniu" to strata czasu.
~fico 1-10-2012 16:11
Uczestnictwo w tym spotkaniu, to nie tylko strata czasu. To napełnianie balonu, który jest pusty. To, że Ci Panowie mają parcie na szkło, nie oznacza, że środowisko związane z turystyką zgodzi się na promowanie czegoś, co jest łamaniem prawa i stwarza zagrożenie dla innych osób. Jeśli ktoś rzeczywiście przyjdzie na takie spotkanie, to będzie wspierał łamanie prawa czyli zastanówcie się kogo ?
~kater5 1-10-2012 16:19
A co to takiego "Środkowe Karkonosze" (z obrazka do artykułu)? To jakaś nowa jednostka podziału fizjograficznego Karkonoszy?
~Januszz 1-10-2012 16:39
Ściślej to jest napisane: "Środkowe Krkonoše". Ani to po polsku, ani czesku. Czyli kolejne słowotwórcze popisy panów Leszka & Pika i przykłady ich niekompetencji.
~ 1-10-2012 17:19
He he ci panowie, to jacyś laicy:) Nie wiem czy dobrze myślę, ale jak bylem swego czasu w rejonie Petrovki, to stali tam tacy dwaj na postoju na rowerkach i gadali, potem jeden na szlaku wyjął f...re i zaczął lać przy kobietach jak jakiś f...r czy dresiarz, potem jak gdyby nigdy nic wsiedli oboje na swoje rowerki i pomknęli trasa bynajmniej nie rowerową w kierunku Przełęczy Karkonoskiej. takich fachowców w Polsce jest całe mrowie, racje tutaj mają ludzie zorientowani,że to niedouki i powinni być z marsza ścigani za łamanie przepisów. Co się w tym kraju dzieje ,że takich prostaków się desygnuje do rozmów z Czechami?
~do matrix 1-10-2012 18:04
Ja czegoś tu nie rozumiem! To ma być impreza, czy dyskusja na temat turystyki ?
~przewodnik sud. 1-10-2012 19:12
Mam pytanie do fachowców od Karkonoszy, panów Pika i Leszka. Mnie zawsze uczono, że Karkonosze dzielą się na wschodnie i zachodnie, a granicą pomiędzy nimi jest naturalne obniżenie Przełęczy Karkonoskiej. O żadnych Środkowych Karkonoszach (czy Krkonošach) nie słyszałem (oba człony pisane są z dużej litery, co oznacza, że jest to nazwa geograficzna). Może panowie - niewątpliwe autorytety w tematyce karkonoskiej, wyjaśnią mnie, maluczkiemu przewodnikowi, gdzie się zaczynają i gdzie kończą Środkowe Karkonosze, a także za jakim podziałem geograficznym, autorytetem naukowym etc. podają taką nazwę?
~fico 1-10-2012 19:38
Ci pa nowie zmienią podział geograficzny. Ktoś pisał o dyskusji, przecież całe miesiące prowadzona jest dyskusja - polemika z tymi Panami, ale to jest niczym grochem o ścianę. Wstyd mi za organizacje, które miały by ich popierać. Pan Kaczmarek ze schroniska dobry człowiek, to wszystkich przyjmie, ale chyba nie wie kogo będzie gościł. Niech Pan poczyta stare posty związane z Pikiem i Leszkiem.
~T.S. 1-10-2012 20:27
Spotkanie na "Odrodzeniu" to strata czasu??? Myślę, że czytanie totalnie kretyńskich wypocin jakiegoś sfrustrowanego fico i zakompleksionego januszzka to jest prawdziwa strata czasu... Panowie krytykanci i pseudo znawcy (posiłkujący się jedynie wiadomościami z netu) a nie prawdziwą turystyką.., co wy o górach wiecie? Byliście tam chociaż jeden raz? Co wy krasnale z życia macie? Gdzie wasza wyrozumiałośc i pasja... Tylko d...l potrafi tak klapać w klawiaturę nie znając smaku prawdziwej turystyki. Panowie!!! Jaki kryminał? Jakie łamanie prawa? Was trzeba odizolować od normalnych ludzi!!! Jeszcze jakiś ironizujący przewodnik sud. co z siłą wodospadu udowadna nam że srodkowych karkonoszy nima... może i nie ma, ale za każdym razem jestem na "Odrodzeniu" to wiem, że jestem po środku...
~ 1-10-2012 20:35
Przewodni Sudecki - polecam dla twojej wiadomości - http://www.karkonosz.pl/ - PRZEŁĘCZ KARKONOSKA to sam środek Karkonoszy (1198 m n.p.m.). Prowadzi do niej Droga Celna. Od czeskiej strony można dojechać samochodem. Po polskiej stronie ruch odbywa się tylko pieszo. W trakcie działań wojennych drogę budowali polscy, francuscy i rosyjscy jeńcy wojenni. Na samej przełęczy usytuowane są schroniska: polskie i czeskie. Jest tam także turystyczne (piesze, rowerowe i narciarskie) przejście graniczne.
~cdn. 1-10-2012 20:36
Jeśli szanowni januszki, fico, przewodnicy sud i im podobni tak bardzo znają sie na turystyce, górach i zachowaniu tam to naprawde szczerze zapraszam np. na wyprawe rowerową Jelenia, Jakuszyce, "wosebska buda" harrachov, izerka, świeradów, jelenia... Pokażecie swoją prawdziwą siłę, doświadczenie, hart ducha i wytrzymałość... Naprawdę szczerze zapraszam! Sobota, niedziela... czekam na propozycje
~do Januszz 1-10-2012 21:01
Januszz ale z ciebie niedomyślny nauczyciel - tam napisali Polsko - Czeskie spotkanie - to jest dobrze i po Polsku i po Czesku - a jak według ciebie powinno być? mam nadzieje że pod Chojnikiem znają się na reklamie...
~Leszek Z 1-10-2012 21:22
Żal mi tych wszystkich co mnie i Krzyśka usiłują nie wiem obrazić - upokorzyć - jacy są oni mali i żałośni - jesteśmy w górach co niedziele i nikt nam tego nie zabroni - po prostu to lubimy - Nasza Turystyka to nie tylko ,,łażenie,, po górach - ale próba przywracania takich miejsc dla TURYSTÓW przybywających w nasze góry i o to chodzi - polecam jedno z takich miejsc - film - Przesieka ,,Skały nad Przesieką,, - zapomniany punkt widokowy - http://www.youtube.com/watch?v=HXWaTuyB6f0&feature=plcp
~Leszek Z 1-10-2012 21:24
dla zainteresowanych - miejsc noclegowych na Odrodzeniu już brak - kontakt ze mną - tik.jgora@gmail.com
~T.S. 1-10-2012 22:15
Leszek.., nie znamy się.., ale głowa do góry, to przecież jedynie jakieś trzy niewypały (fico, januszk i przewodnik) próbują zaistnieć... Prawda jest jednak taka, że to jedynie plankton... Myślę, że nie warto więcej zawracać sobie nimi głowy, bo te typki pewnie tylko na to czekają... Pasja i góry.., to jest to co nadaje sens życiu... Pozdrawiam.
~przewodnik sud. 1-10-2012 23:00
No ale fakt, że coś znajduje się w środku Karkonoszy, jeszcze nie oznacza, że istnieją Środkowe Karkonosze. Panowie, mniej zacietrzewienia i emocji, a więcej rzeczowych argumentów. Obelgi takich nie zastąpią, a widzę, że nic innego nie macie do powiedzenia. Wstyd! Czegoś takiego jak "Wosebska buda" też nie znalazłem na żadnej mapie. Chroń panie Boże przed takimi "fachoffcami"!
~ 1-10-2012 23:12
Oho, zaroiło się od nicków i... obelg. Szkoda, że wszystko to jest pisane naprzemiennie z dwóch IP: dialog.net.pl (78.10.*.*) (Z. Leszek) i jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) (zapewne K. Pik). Panowie, nie róbcie z siebie większych * niż jesteście ! Fakt że jakakolwiek krytyka działa na was niczym płachta na byka świadczy tylko, że zarzuty są zasadne. A fakt, że nie potraficie normalnie dyskutować podpisując się wieloma różnymi nickami potwierdza, że elementarna uczciwość jest wam obca.
~T.S. 1-10-2012 23:20
Dlatego to w cudzysłowie napisałem... ale "mądrej głowie dość po słowie'" jak widać nie działa w tym przypadku... Przewodniku... czegoś takiego jak "wykrotka" też pewnie na zadnej mapie nie znajdziesz. Jednkak nie oznacza to, że to wspaniałe miejsce nie istnieje, i że ja tam rowerem nie wiechałem! Sprubó sobiej (chudononogi) wyprawy rowerowej którą sobie w tym roku "zafundowałem" Jelenia, Okraj, Pec pod Snieżku, "wykrotka" góra wyciągu, w szpindlerze, zjazd do szpindlera, odrodzenie, przesieka, borowice jelenia... To 120 km. wspaniałej rowerowej przygody... Kiedy to przejedziesz, to zrozumiesz, że nie ważne czy wiechałeś na wykrotkę, wyrowkę, czy może sie to Kozia Wólka nazywa... Satysakcja i prawdziwa życiowa pasja nie udowodnią ci co jest w tym wszystkim tak naprawdę ważne!
~23;12 1-10-2012 23:27
... tak, tak oczywiście...
~zdziwiony 2-10-2012 1:43
Huston mamy problem; nie piliśmy czeskiej wódki, a widzimy komunikat: "Sprubó sobiej" do chudononogiego. My lecimy każdy w swoją mańkę, a wy sobie jaja robicie? Może po czesku nadajecie albo czeski błąd w systemie nastąpił. Linia połączeń Sobieszów - Spindlerowy Młyn jeszcze nie ostygła, od 15-tej. Różyczka utonęła z rozpaczy w piwie, patron z J.G. się zawiłnął w dywan, a Latto odeszło. Jak tak dalej pójdzie skończymy w Raju. Huston odp: Spokojnie Panowie, wysyłamy wam rowery, lądujcie w Odrodzeniu naszej cywilizacji. Do zobaczenia w sobotę.
~zdziwiony 2-10-2012 2:07
i jeszcze jedno,dla niektórych najważniejsze: "punktem docelowym dialogu" będzie toast zdrowym i bezpiecznym "Likierem Karkonoskim". Ekstra, ponieważ lista instytucji i organizacji nie jest jeszcze zamknięta, możliwe, że Waldek przyniesie pierogi -jakby wystygły po drodze, Piotr chętnie podgrzeje.
~ 2-10-2012 2:16
"Wykrotka"? Buhahaha! Krzysiek Pik odkrył nowe miejsce w Karkonoszach. Albo tak mu się wydaje, bo źle przeczytał z mapy i nie znalazł w Googlu. A czemu nie Wywrotka? Wywrotkę to ty miałeś, Pik, na rowerze. Na głowę. I efekty możemy śledzić od kilku miesięcy na forum "Jelonki".
~BIKER 2-10-2012 2:35
SZANUJĘ PRAWO, NIE JEŻDŻĘ Z LESZKIEM I PIKIEM. NIE ROZMAWIAM Z LUDŹMI NIE MAJĄCYMI SZACUNKU DLA PRAWA I ELEMENTARNEJ LUDZKIEJ UCZCIWOŚCI.
~fico 2-10-2012 11:33
Piku i Leszku obawiam się, że jeden z Was, a może obaj piszecie po pijaku. Pisanie bredni i pompowanie balona, który jest przecież pusty, to cały wasz przekaz. Balon pęknie, a wy otrzeźwiejecie w innej rzeczywistości. Tam gdzie wielu rowerzystów, to Was nie ma. Bo to za trudne i nie będziecie bohaterami walczącymi ze smokami (rozsądnymi turystami). Co Wy wiecie o turystyce? Jesteś ignorantam,i odpornymi na wiedzę turystyczną. Nawet przepisujecie nazwy z błędami. Nie znam BIKERA, Janussza, zdziwionego, przewodnika i wielu innych wpisujących się na tym forum, ale wydaje mi się, że dzięki takim osobom Karkonosze zostaną choć trochę uchronione przed takimi osobami jak Wy. Ochrona jest związana z zakazami, a Wy jesteście ponad nimi ?. Za Wami zaraz pojadą crossowcy, a potem quadowcy.
~fico 2-10-2012 11:38
Piku i Leszku obawiam się, że jeden z Was, a może obaj piszecie po pijaku. Pisanie bredni i pompowanie balona, który jest przecież pusty, to cały wasz przekaz. Balon pęknie, a wy otrzeźwiejecie w innej rzeczywistości. Tam gdzie wielu rowerzystów, to Was nie ma. Bo to za trudne i nie będziecie bohaterami walczącymi ze smokami (rozsądnymi turystami). Co Wy wiecie o turystyce? Jesteście ignorantami, odpornymi na wiedzę turystyczną. Nawet przepisujecie nazwy z błędami. Nie znam BIKERA, Janussza, zdziwionego, przewodnika i wielu innych wpisujących się na tym forum, ale wydaje mi się, że dzięki takim osobom Karkonosze zostaną choć trochę uchronione przed takimi osobami jak Wy. Ochrona jest związana z zakazami, a Wy jesteście ponad nimi ?. Za Wami zaraz pojadą crossowcy, a potem quadowcy.
~fico 2-10-2012 11:39
SZANUJĘ PRAWO, NIE JEŻDŻĘ Z LESZKIEM I PIKIEM. NIE ROZMAWIAM Z LUDŹMI NIE MAJĄCYMI SZACUNKU DLA PRAWA I ELEMENTARNEJ LUDZKIEJ UCZCIWOŚCI.
~ 2-10-2012 13:59
Ale normalnie psedo pogaducha a TD to pewnie Tadeusz Siwek popierający pika i leszka. Najsmiesniejsze jest, to,że oni jak dzieci wyzywają innych, jak dzieci wprowadzają swoje nazewnictwo i jak dzieci jak się zirytują wołają na pojedynek na jowelkach, aby pojechac jakąs trasą przez się wymysloną i z nimi konkurowac:) Mam gdzie konkurowanie i to od dziecka i prężenie mięśni, a ze sportem mam i miałem do czynienia i powiem tyle jowelki przy tym to groszek z kapustą, ale i tak nie warto się chełpic niczym, o to prostawctwo do "n" potęgi. A może tak zaczniemy jeździć na wrotkach po Karkonoszach i robić pionierskie imprezy i gadać o tym na łamach portalów i w tv:) Na zbiorowe imprezy nie chodzę , nie potrzebuje żeby mi ktoś wymieniał pieluchę, zwłaszcza na jowelku:)
~ 2-10-2012 14:03
A i jeszcze coś ci co za dużo na rowerkach jeżdżą, to sobie jądra odciskają, a potem są problemy zdrowotne, np żylaki jąder lub inne paskudztwa, także wszystko z umiarem, a w tym ,że jądra zmrowieją nie ma nic przyjemnego:)
~SARBLE 2-10-2012 14:19
Komuś ci dwaj panowie zaszli mocno za skórę, jeżeli działają co na niektórych, jak płachta na byka. Ludzie, wiecie,że łamią prawo, to zgłoście to gdzie trzeba, a nie produkujcie się w komentarzach. Żeby była to prawda co piszecie, to chyba ci panowie już by nie działali w środowisku. Jeżeli dalej są aktywni, to może tylko oznaczać, że są dla was konkurencją, bo taka nagonka może być podyktowana tylko chęcią zrażenia do nich innych turystów. A poziom Waszych wypowiedzi, świadczy tylko o Was samych:(
~do SARBLE 2-10-2012 14:33
Pik i Leszek konkurencją? Buhahaha! W czym? Chyba w internetowym napinactwie i rozpowszechnianiu głupot.
~turysta 2-10-2012 15:48
A ja myślałem, że Pik i Leszek już dawno siedzą w pierdlu, tak jakoś nagle urwały się ich relacje z łamania przepisów w KPN na Jelonce. A tu jeszcze wydają ostatnie podrygi. Wkrótce znikniecie na amen, drodzy panowie, bo "renomę" w środowisku turystycznym macie już wyrobioną. Po prostu nikt wam nawet nie poda ręki, już nie wspominając o wysłuchaniu jakichkolwiek waszych pomysłów.
~SARBLE 2-10-2012 15:57
No właśnie bardzo mnie to interesuje - dlaczego oni Was tak drażnią? I dlaczego próbujecie udowodnić coś, czego udowodnić za bardzo się nie da.Czepiacie się wszystkiego: działania niezgodnie z prawem, przekręcanie nazewnictwa, "sikania pod wiatr" itd.itd. Może macie jakieś osobiste animozje co do nich i dlatego w Waszych wypowiedziach tyle agresji:(
~ 2-10-2012 17:09
Jeśli chodzi o mnie, to ja dla nich nie jestem konkurencją i nie mam zamiaru być, zwyczajne drażni mnie jak jakieś ignoranty porywają się z motyką na słońce i uważają za profesjonalistów i do tego łamią prawo! Też mi zazdrość, a czego mianowicie ja mam im zazdrościć rowerków mam stoją mi dwa i co dostaje korby na ich punkcie? No chyba,że ktoś uzna,że muszę iść w góry z nimi na wycieczkę aby być usatysfakcjonowanym , w góry chodzę sam od lat oni do niczego mi sa niepotrzebni ze swoją pseudo wiedzą to już w szczególności:)
~turysta 2-10-2012 19:49
Jeśli kogoś drażni łamanie prawa, przekręcanie nazw, chamstwo i ogólne dyletanctwo to chyba dobrze, czyż nie? No ale żeby to ocenić, trzeba coś wiedzieć na temat Karkonoszy i mieć tzw. kręgosłup mo...lny, prawda SARBLE? Ty raczej masz małe pojęcie o temacie dyskusji, bo atakujesz rozmówców sformułowaniami typu "próbujecie udowodnić coś, czego udowodnić za bardzo się nie da", personalnie atakujesz forumowiczów, a merytorycznie w temacie dyskusji nie masz nic do powiedzenia (np. żeby wyjaśnić, czego i dlaczego "udowodnić się nie da"). Twoje wpisy są bezwartościowe, bo niczego nie wyjaśniasz, a tylko bezkrytycznie bronisz swoich kumpli. Ośmieszasz siebie i swoich kolegów, którzy mają tak samo "fachowych" obrońców, jakimi sami są "fachowcami".
~T.S. 2-10-2012 20:20
Ło Matko...!!! :-) Toż to wracam z roboty i co widzę.., jaka dyskusja ożywiona... Jakie emocje..;-) i bardzo dobrze, tak ma być... Jednak z przykrością i smutkiem patrze, a raczej nie widzę żadnego odważnego na prawdziwą wyprawę, a nie taką palcem po mapie i przy klawiaturze... W sobote maraton w Świeradowie, więc w takim razie zapraszam odwaznych na niedzielę! Pokażę Wam co to prawdziwe góry (mniejsza o nazwy;-) To Jak? Niedziela, 9.00 Plac Ratuszowy Fonntanna? Cel... od Okraju, aż po samicki Harrachov...
~do 20:20 2-10-2012 20:59
A ty co? Z choinki żeś się urwał z tym swoim maratonem? Jaki to ma związek z tematem dyskusji? chcesz, to jedź, tylko nie zapomnij, że w KPN jazda na jowelkach jest dopuszczona tylko po wyznaczonych drogach.
~Do 20;59 2-10-2012 21:35
No wiesz.., tak bywa, że ludzie w tygodniu czasem pracują. Sobotę mam zajęta, dlatego na niedzielę zapraszam... Szczerze, to nie mam problemu (a nawet wolę) z tym ,aby popatrzeć moim krytykantom w oczy... Kto wie, może się na tym wyjeżdzie nawet od nich czegoś nauczę;-) Co do KPN. to bez komentarza...
~zdziwiony 2-10-2012 22:31
Na samym początku wyraźnie napisałem, że organizatorzy tej imprezy mają pełne prawo realizować swoje pasje zarówno prywatnie jak w formie zorganizowanej (TIK). P. Pikowi zwróciłem uwagę na błędy, które zdarzają się każdemu. Nie odpowiedział, cóż może wyjaśnili sobie problem z J. Biieńkowskim i uznał, że nima sprawy. Prywatnie rozumiem, że brak mu pewnych umiejętności i obyczaj inny jest jego udziałem. Co innego właściwe instytucje i władze. Nie mogę (ze wzgl. obiektywnych) znać w pełni Waszego lokalnego problemu i dot. jego dyskusji społecznej. Wydaje mi się jednak, że brak w niej udziału tych, których obliguje do tego sprawowana funkcja. Może nie chcą narazić się wyborcom(władze lok.), mają "ważniejsze" sprawy (KPN) czy widzą w tym możliwość "przerobienia" jakiś grantów (KARR).
~zdziwiony 2-10-2012 22:49
Słyszałem, że Agencja już konkretnie wspierała pomysły p. Pika uzbrajając Go w urządzenie do nanoszenia punktów GPS i "wszelkich atrakcji" ich dotyczących na mapie. Skąd to zaufanie i jakie kompetencje tego pana by kreować rozwój turystyki rowerowej w regionie. Jakie następstwa dla korzystających z tak przygotowanych P(L)ików? Odradzam prywatne ataki na tych pasjonatów, oni sami w sobie nie stanowią zagrożenia, przeciwnie P.Leszek uporem swym w sprawie dróg rowerowych zagrożeniom zaradza. Jeżeli przeginają- są do tego odpowiednie służby i obywatelska czujność jako wsparcie. Tylko gdzie u licha one są? Zagrożenie tkwi w braku lub dwuznacznym uczestnictwie w lichej sprawie właściwych instytucji i urzędów. "Byle był spokój".
~zdziwiony 2-10-2012 23:09
Spokój zaś jest bardzo potrzebny. Jakby ktoś nie wiedział dlaczego polecam miłą wycieczkę od cmentarza nad Borowicami przez Szwedzkie Skały w stronę Karpacza. Podobno ta leśna droga jest już bardzo poszerzona i przygotowana do wyasfaltowania. Ś.p. T. Steć i nie tylko chyba przewraca się w grobie. Podobno trzeba to zobaczyć, w tym dotychczas urokliwym zakątku Karkonoszy. Z jakimi "pasjonatami" władza poszła za rękę w tym przypadku? Musicie pomóc sobie sami na "swoim" terenie. Jakoś bowiem nawet o reklamie tego dużego przedsięwzięcia regionalne media i samorządy milczą. Tak słyszałem.
~ 2-10-2012 23:31
Leszek i upór w sprawie dróg rowerowych? Buhahaha! Może kiedyś, na pewno nie dzisiaj. Dzisiaj Leszek jest na emeryturze i pasie brzucha. Szkoda tylko, że bierze się za coś a potem nie ma ochoty tego robić. Jakby miał trochę uczciwości oddałby stanowisko innym, bardziej zaangażowanym.
~zdziwiony 2-10-2012 23:45
Pamiętam tylko, że był chudy (oczywiście nie "chudononogi") i uparty :)
~ 3-10-2012 3:56
Właśnie, BYŁ. Ale to już przeszłość. Popatrz jaki na zdjęciach ma brzuch od piwska. Choć upartość mu pozostała - szkoda, że teraz jest ona w niesłusznej sprawie tj. trollowania po forach i łamania przepisów.
~do zdziwiony 3-10-2012 10:29
Nie ma się co przejmować.Ci panowie myślą, że jeśli oni to w tej chwili odkrywają to znaczy, że tego nie było. A to jest i było od zawsze, tylko oni o tym nie wiedzieli. Robią tylko dużo szumu, to tak jak z tym przysłowiem ...z dużej chmury mały deszcz. Na terenie Karkonoszy działają sprawnie i organizują super wycieczki i to od lat - PTTK, KPN, przewodnicy Sudeccy, Nowiny Jeleniogórskie z ich niedzielnymi wycieczkami, Góry Izerskie, Karkonosze na Weekend - wszystkie wycieczki są profesjonalnie zorganizowane i jest w czym wybierać, każdy dla siebie zawsze coś znajdzie. Smutne jest to, że takie sławy- profesorowie korzystają z tak niewykwalifikowanych usług.
~jak 3-10-2012 10:39
Dlaczego czepiacie się ludzi chodzących po górach.Bardzo dobrze,że się tym zajmują społecznie. Przewodnik za wycieczkę na Śnieżkę bierze 400 zł.Od nich przewodnicy powinni czerpać wiedzę o Karkonoszach.To właśnie jest przyczyną obelg pod ich adresem na forum.
~do 10:39 3-10-2012 10:49
Człowieku, to wciąż nie rozumiesz, że nikt nie ma pretensji że chodzą po górach, tylko że łamią przepisy, zachęcają do tego innych i rozpowszechniają zniekształcone nazewnictwo. Przestań trollować i choć raz w życiu pomyśl, o ile masz czym.
~fico 3-10-2012 13:02
Wy też mogliście zostać przewodnikami, ale teraz m.in. z uwagi na charakter, raczej macie marne szansę. Co do 400 zł., to chyba troszkę przesadzasz Pik, Leszek, bo to któryś z Was pisał.
~zdzi ad10:29 3-10-2012 13:28
Prywatnie nie przejmuję się tymi "odkryciami", niektóre z nich, jak "prehistoryczna rzeźba Karkonosza" raczej bawią mnie do łez (autora owej rzeźby też). Uparcie i bezskutecznie staram się wyjaśnić co mnie niepokoi, np. że daje się w tą działalność "wkręcać" KARR i piszą o tym np. NJ., dają się "wkręcać" nagabywane przez K. Pika samorządy. Miasto JG, jako jednostka adm. chyba wie jaką faktyczną wartość ma pojęcie "jeleniogórskie Karkonosze" i co ono faktycznie, na terenie LP i KPN może. Można się śmiać, ale kiedy w grupie osób wnoszących flagę JG na Śląskie Kamienie, przed wyścigiem Langa, znajdują się przedstawiciele Parku to już dziwić raczej. Może każde miasto i gmina przylegające do KPN oflaguje swój "najwyższy punkt" promując swoje: kowarskie, karpackie, podgórzyńskie itd Karkonosze
~jot 4-10-2012 15:38
Przewodnicy powinni czerpać wiedzę od Leszka i Pika? Buhahaha! Jaką "wiedzę"??? Niech najpierw Pik i Leszek podszkolą się z geografii regionu bo błaźnią się w niemal każdym swoim wpisie.
~do 13:28 5-10-2012 11:25
Masz rację , tylko jeśli chodzi o flagę, gdzie było przedstawiciel KPN, to nie było z nimi tam Pika, on z kolesiami zorganizował podobną dzień wcześnie.To tak jest - inni wymyślą a ktoś inny śmietankę spijają i chwali się , że to on. Dziwne, jest też to ,że wspierany prze Jeleniogórski Wydział Dialogu Społecznego i odznaczony za zasługi dla miasta JG - zajmuję się promocją innych gmin !
~ 5-10-2012 12:43
No tak, strasznie oryginalny pomysł wjechać z flagą na szczyt góry. Zastanówmy się lepiej, od kogo zwalili ten pomysł Pik i S-ka. Już nie mówiąc o tym, że robią sobie zwyczajną siarę takimi pomysłami. Pik i KPN - jedni i drudzy są siebie warci. Ten pierwszy łamie prawo na okrągło i śmieje się wszystkim w twarz, ci drudzy przymykają oczy i udają, że niczego złego nie ma. Takich dorobiliśmy się "animatorów turystyki" i "obrońców przyrody" w regionie. Śmierdzi od takich na kilometr obłudą i cwaniactwem.
~fico 8-10-2012 18:59
Czy zwrócił ktoś uwagę, że Ci nawiedzeni animatorzy organizują wycieczkę w miejsce nie tyllko niedostępne dla zwiedzania, ale również niebezpieczne. Łamią przepisy i zasady poruszania się w górach, a nawet tym się chwalą w mediach!!!!!!! Coś jest nie tak. Tomasz Łuszpiński również się w to angażuje ? Co na to KPN ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wandale kontra naukowcy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Pomnik odnawiany

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%