MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Turystyczne lato z KSON–em trwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 8:23
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agata Grajewska
Fot. Archiwum KSON
W lipcu odbyły się kolejne wycieczki z cyklu „Turystyczne zapomniane trasy Jeleniej Góry” oraz „Razem na szlak – aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez turystykę”. W każdej wyprawie udział wzięła ponad 20–osobowa grupa mieszkańców Jeleniej Góry i okolic.

Najpierw były to wyjazdy do pięknych miejsc Dolnego Śląska, m.in. do Świerzawy i Złotoryi, gdzie podziwiać można było przepiękne budowle sakralne z XII i XIII wieku, a także szlak kopalni złota.

Druga wycieczka z cyklu „Razem na szlak” to wyjazd do Pławnej, Płakowic i Lwówka Śląskiego. Te wyprawy dofinansowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Były to druga i trzecia wycieczka z sześciu zaplanowanych w projekcie „Razem na szlak”. Dodać należy, że udział w nich biorą tylko osoby niepełnosprawne z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to wyprawy autokarowe z przewodnikiem, ubezpieczeniem i obiadem. Każdy wyjazd poprzedzony jest prelekcją multimedialną na temat celu wycieczki. Koszt udziału jest minimalny i wynosi 10 zł od osoby.

Kolejnym cyklem są „Wędrówki po zapomnianych trasach turystycznych Jeleniej Góry. W lipcu odbyła się już trzecia tego typu wyprawa. Tym razem chętni zwiedzali fortyfikacje Jeleniej Góry”.

Wycieczki prowadzi znany przewodnik i pasjonat Antoni Witczak, który swoją wiedzą o naszym regionie zaraża wszystkich uczestników.

Ten projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra. Była to trzecia z czterech zaplanowanych wycieczek, a już teraz zapraszamy na ostatnią, która odbędzie się w sierpniu, kiedy to grupa podążać będzie „Jeleniogórskim szlakiem kopalni złota”

Szczegółowych informacji zasięgnąć można na stronie internetowej KSON-u: www.kson.pl lub w siedzibie Sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gluś 4-08-2015 10:08
droga Redakcjo prócz kson w Jeleniej Górze działają bardzo prężnie działają znacznie liczniejsze organizacje osób z niepełnosprawnością i seniorów, może warto tez nimi się zainteresować i je promować
~to tylko 4-08-2015 13:06
tak po znajomości.Taktrzymć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

W KSON–ie dzieje się

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Mały Strażak dla jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%