MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Turysta znalazł ciało poszukiwanego w górach mężczyzny

Wiadomości: Region
Piątek, 2 listopada 2012, 9:23
Aktualizacja: 11:22
Autor: Mea
Zwłoki 54–latka z województwa lubuskiego zostały odnalezione w rejonie przełęczy pod Śmielcem obok czerwonego szlaku, najpierw przez polskiego turystę, później przez czeskiego, dlatego też po ciało zostały wysłane grupy ratowników górskich zarówno czeskich, jak i polskich. – Od czeskiej strony podejście jest łatwiejsze, dlatego też czeskim ratownikom udało się szybciej odnaleźć ciało – poinformował Olaf Grębowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna zaginął 27 października, wyszedł ze Schroniska pod Łabskim Szczytem i udał się w kierunku Przełęczy Okraj. 31 października w późnych godzinach popołudniowych jego ciało zostało zlokalizowane. Sekcja zwłok, która odbędzie się w Czechach wyjaśni przyczynę zgonu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Po Koronę Gór Polskich

Spór o edukację seksualną

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 2-11-2012 9:49
Biedny czlowiek. Niech spoczywa w pokoju. Wyrazy najszczerszego wspolczucia dla Rodziny Zmarlego. Taka niepotrzebna smierc.
~Adi 2-11-2012 15:23
Trochę z innej beczki. Co prawda nie chodzę w góry w zimie ale w porze letniej. Często spotykam turystów którzy są totalnie nieprzygotowani do wyjścia w góry. Nie mają plecaków, zapasów żywności, apteczek, map itp. Często się mnie pytają jak dojść tu i tam. Na co wtedy odpowiadam „a gdzie mają państwo plecak z ekwipunkiem i mapami?”. No ale cóż poradzić. Nawet takiej osobie trzeba pomóc i wytłumaczyć drogę. Często też spotykam kobiety w obuwiu w szpilkach! A przecież wycieczka w góry to nie spacer do parku. Ja osobiście nawet w porze letniej zabieram do plecaka czapkę zimową i inną zapasową odzież na wypadek załamania pogody. I bardzo ważna rzecz. NIE WOLNO SCHODZIĆ Z OZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH W GÓRACH. „Ten kto skraca, do domu nie wraca”. Adrian Janda mieszkaniec Cieplic
~ 2-11-2012 16:52
Jednymi slowy cyesi skradli cialo polaka
~ 2-11-2012 16:59
A kto kazal mu isc? ma smierc na wlasne zyczenie. ZERO wspolczucia. ZACZEM COS ZROBISZ,POMYSL!!!!!! CZY MOZESZ TO ZROBIC. Glupota z naiwnoscia to cecha wielu ludzi.
~Do 16:59 2-11-2012 17:52
Zanim cos zrobisz pomysl czasem... Pouczasz, a sam nie myślisz! Swoim nieprzemyslanym i głupim wpisem mogłeś sprawić przykrość!!! W życiu bywa różnie, nie wszystko jest czarne lub białe..
~gory 2-11-2012 20:42
nieprofesionalizm POLSKICH ratowników GOPR Kuleje współpraca pomiędzy polskimi i czeskimi ratownikami górskimi w Karkonoszach. Zwłoki polskiego turysty, znalezione w minioną środę na szlaku na przełęczy pod Śmielcem, zostały przytransportowane przez Horską Sluzbę do kostnicy w Czechach. Wszystko przez to, że uczestniczące w akcji zespoły ratowników z obu krajów, nie poinformowały się wzajemnie o podjętych działaniach. http://szklarskaporeba.naszemiasto.pl/artykul/1599499,zaplaca-za-nieprofesionalizm-ratownikow,id,t.html#3415495939efb6a5,1,3,8
~zdziwiony 3-11-2012 9:38
Do @gory = Z.Leszek. Pierwsze zdanie to Twoje wypociny, reszta zerżnięta słowo w słowo z czyjegoś artykułu na "szklarskiej"- należy cytat odpowiednio zaznaczyć! Na takie zachowanie jest nazwa: MANIPULACJA. Ratując swojego vice (@PikK) wystawiasz sobie świadectwo, ale także waszej organizacji, która jeżeli sam nie wiesz nazywa się wciąż Izresko Karkonoskie Tow. Kolarsko Narciarskie.
~ 3-11-2012 13:53
Moze i sprawilem przykrosc, ale ile apeli i prosb skierowanych jest do ludzi. Chodzi o wyjscia w gory, pirackie jazdy samochodami lub po wodce. Dlaczego naiwnosc powraca co do niektorych jak bumerang. Czlowiek normalny sam powinien umiec przewidziec zagrozenie, jesli nie , sa apele i juz dokonane tragedie jako smutny przyklad. Jednak niektorym to malo, ida sami niweczac swoje zycie.... Jak to pojac? Tyle sie czyta na te tematy w mediach, prasie - malo! Z tad moje wzburzenie gdy czytam o czyms takim. Jest letnia pora, chodz czlowieku ile chcesz, skoro kochasz gory. Lecz te gory milosci nie odwzajemnia i kiedy okres trudny w tym rejonie, gory potrafia zabic. Wiedza o tym nawet dzieci.
~ 3-11-2012 14:56
Wolałbym umrzeć w górach niz samotnie w domu starców lub na ulicy na zawał... Każdy jest kowalem własnego losu, to tez trzeba zrozumieć i czy sie to komu podoba, czy nie rownież uszanować. Kondolencje dla Rodziny Zmarłego.
~Marlow 4-11-2012 12:34
To juź drugie ciało znalezione w ostatnim czasie w górach. Przypadek ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Brama do parku nadal zamknięta  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Dyski do remontu

Trudny dojazd do SP 3

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
70
Tak
67%
Nie
27%
Nie wiem
6%