MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Turyści nie muszą błądzić

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 8:07
Aktualizacja: 8:42
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Najpiękniejsze pałace w okolicach Jeleniej Góry wkrótce zostaną oznakowane. Każdy kierowca trafi do nich bez trudu.

– Region jeleniogórski jest prawdziwym zagłębiem pałaców – mówi Krzysztof Korzeń z Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. – Sęk w tym, że nie są one rozreklamowane. Z tego też powodu wielu turystów nie dociera do nich.

Wkrótce to się zmieni. Fundacja umieści na drogach dojazdowych do miasta brązowe tablice z informacjami, jak do nich dojechać. Znaki będą wskazywać drogę do pałaców: Łomnica, Staniszów, Wojanów, Karpniki i Paulinum.
Wydany zostanie także folder z mapą dojazdową do tych obiektów, w językach polskim i niemieckim.
Wszystko to w ramach projektu „System informacji wizualnej dla doliny pałaców i ogrodów”, na który fundacja otrzymała blisko 70 tysięcy złotych z pieniędzy unijnych.

Tablice zostaną umieszczone na drogach w drugim tygodniu maja. Jak twierdzi Krzysztof Korzeń, to nie wszystko. Fundacja zamierza w przyszłości objąć działaniem także inne pałace, m.in. Dwór Czarne czy pałac w Bukowcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Doczekają się ronda

Złote Gody w Janowicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Niania 29-04-2008 8:45
SWIETNY POMYSŁ. MYŚLE, ŻE NA JĘZYKU POLSKIM I NIEMIECKIM NIE POWINNY SIĘ TE OPISY KOŃCZYĆ. MOŻE TAK ANGIELSKI, CZESKI, FRANCUSKI. WIEM CO MÓWIE, W TAKIM JĘZYKU MÓWIĄCYCH TURYSTÓW W KOTLINIE JEST CORAZ WIĘCEJ. POZDRAWIAM :))
~Małgorzata Turowska 29-04-2008 11:29
Ciekawe czy będzie informacja o Pałacu Schaffgotschów???
~xxx 29-04-2008 13:52
inicjatywa fajna i trzeba również ratować zabytki ALE taka wiochę i cieć malinę jaką zrobili w pałacu w Wojanowie to pojecie ludzkie przechodzi jeszcze raz potwierdza się teoria że pieniądze to nie wszystko co innego pałac pani Kuster może nie tak okazały i nie wywalone tyle pieniedzy na niego ALE tam jest dusza czuć ducha dawnych mieszkańców tego pałacu dzięki osobie pani Kuster to jest to czego potrzeba takim pałacom DUSZY a nie cieciów z wypchanymi portfelami(chociaż pieniądze są też bezsprzecznie potrzebne) nawet pałac pana Dzidy chociaż on sam nie ma nic wspólnego z byłymi właścicielami ma duszę ten pan żyje tym miejscem ciągle dogląda inwestuje w miarę możliwości on jest już częścią tego miejsca tworzy klimat a pałac Wojanów to niestety ma tyle duszy co przyzakładowa stołówka i obawiam się,że jak firma z Wojanowa wyremontuje pałac w Bukowcu to bedzie on kolejnym straconym miejscem dla ludzi którzy będą mogli sobie popatrzeć przez dziurę w zasiekach pod czujnym okiem kamer

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Rowerowy jubileusz

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%