MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Turniej Shidokan z udziałem najmłodszych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 czerwca 2010, 22:14
Aktualizacja: 23:17
Autor: Mariusz Ligiżyński
Fot. arec
Przed tygodniem na sali przy ul. Marii Skłodowskiej–Curie w Jeleniej Górze odbył się Ogólnopolski Turniej Shidokan. Organizatorem imprezy był Jeleniogórski Klub Shidokan Karate, a współorganizatorami Miejski Ośrodek Sportu Jelenia Góra oraz Urząd Miasta.

W turnieju wzięło udział 65 zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby karate z Jeleniej Góry, Katowic, Łodzi, Żar, Bolkowa, a także reprezentanci innych sztuk walki takich jak: judo i jet-kun-do. Młodzi sportowcy walczyli w 3 formułach: sumo-grappling, junio-grappling i bare-knuckle. Wszystkie pojedynki odbyły się na ringu bokserskim, który na zawody został udostępniony przez jednego ze sponsorów imprezy- Dragon-Sport. Nagrody rzeczowe ufundowała firma Gastro-Plus.

Na turniej przybyło wielu kibiców, którzy zagrzewali karateków do boju i głośno dopingowali. Wszyscy zawodnicy pokazali, że mają „wielkie serca” do walki i zawzięcie walczyli do ostatnich sekund. Nie obeszło się bez łez młodych karateków, którzy przegrali. Na turnieju panowała atmosfera rywalizacji, jednocześnie połączona z dobrą zabawą. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Najmłodszy uczestnik turnieju miał 6 lat. Wszyscy zawodnicy opuścili salę z uśmiechami na twarzy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odbudują zbiorniki

W obronie zwierząt

Sobotnia walka z czasem

Z metą na Przełęczy Okraj

Odpust na szczycie

Jazda "Szlakiem Bitwy Kaczawskiej"

Kto strzelał do konia?

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
504
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%