Czytających: 11462

Łomnica: Turniej o puchar wójta

Poniedziałek, 20 grudnia 2021, 6:35
Autor: WAC
Jakub Błaszkiewicz został zwycięzcą turnieju szachowego o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice. Impreza odbyła się w ostatnią sobotę (18.12) w świetlicy wiejskiej w Łomnicy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach turniejowych: OPEN - gdzie grano tempem 10 min. plus 5 sek. za każde posunięcie oraz do lat 12 dla zawodników z rankingiem szachowym do 1250, gdzie grano tempem 15 min.

W kategorii do lat 12 zwyciężył z kompletem punktów Karol Misiak ze Starej Kamienicy. Najlepszą dziewczynką okazała się Wiktoria Węglarz z Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra. Drugie miejsce zajął Mateusz Śliwak, a trzecie miejsce przypadło Nel Kusztal oboje z Krzeszowa. Wszyscy zawodnicy w tej kategorii otrzymali okazałe puchary i statuetki ufundowane przez wójta gminy Mysłakowice Michała Ormana oraz nagrody przygotowane przez organizatorów.

W kategorii OPEN wygrał Jakub Błaszkiewicz (UKS Giecek Radków), który zdobył 6,5 pkt., na drugim miejscu uplasował się Piotr Frąc (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), a najniższy stopień na podium wywalczył Paweł Frąc (UKS Skoczek Milicz). Najlepszą kobietą turnieju okazała się Oliwia Cudyk z Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.

Najlepszym szachistą z gminy Mysłakowice został Marcin Kostka z Łomnicy reprezentujący Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra