MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Turniej „Kocham Cię Szklarska Porębo” pełen emocji

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 9 listopada 2016, 10:30
Aktualizacja: Czwartek, 10 listopada 2016, 8:07
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (8.11) w szkole w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie odbyła się kolejna edycja turnieju „Kocham Cię Szklarska Porębo”. W rywalizacji wzięły udział drużyny burmistrza Mirosława Grafa oraz przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Jahna. Uczestnicy turnieju wzięli udział w 18. konkurencjach, których wspólną cechą było pogłębianie i prezentowanie wiedzy dotyczącej Szklarskiej Poręby.

Turniej zakończył projekt, „Zostań Wolontariuszem – Podziel się czasem, umiejętnościami i duszą”, który był przeprowadzany w szkołach. Zawiera on elementy edukacyjne, zabawę jak również przygotowanie wolontariuszy do pracy na rzecz innych.

- Celem jest zachęcenie mieszkańców Szklarskiej Poręby do zostania wolontariuszem w naszym mieście – mówi Elżbieta Pawłowska, przedstawicielka Stowarzyszenia Lokalni nie Banalni oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie. -Mówię tu o pomocy na wielu płaszczyznach życia naszego miasta, od pomocy wolontariackiej osobom starszym, niepełnosprawnym, po pomoc w organizowaniu imprez przez miasto lub instytucje działające w naszym mieście - dodaje.

W zmaganiach turniejowych nikt nie „odpuszczał”, uczestnicy i kibice w bardzo emocjonalny sposób wyrażali każde zdobyte lub stracone punkty. - Ja się do tego nie nadaję - przyznał z uśmiechem burmistrz. - To są za duże emocje. Chciałoby się szybko odpowiedzieć na pytanie żeby wygrać, a nie zawsze się udaje.

Zdaniem burmistrza Mirosława Grafa, turniej jest imprezą bardzo spontaniczną, której celem jest utrwalanie wiadomości o Szklarskiej Porębie i informacji, co się w mieści dzieje. Zaznaczając przy okazji, że jego zdaniem, jest lepszą wersją turnieju telewizyjnego Kocham Cie Polsko.

Turniej przysłowiowym rzutem na taśmę wygrała drużyna Mirosława Grafa zdobywając 781 punktów. Rywale, czyli drużyna Krzysztofa Jahna, zdobyła 657 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

Dla najzdolniejszych

70 drzewek na jubileusz

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 9-11-2016 11:53
świetny pomysł, fajna zabawa
~TS Regle 9-11-2016 13:22
Kocham Cię Szklarska Porębo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

O bezpieczeństwie

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
321
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%