MenuZamknijWYBORY
2018

WIADOMOŚCI

SPORT

Turniej Gier i Zabaw – klasy pierwsze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 listopada 2018, 13:41
Aktualizacja: 14:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (6.11) w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze rozpoczął się Turniej Gier i Zabaw organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Z uwagi na brak dostępu do hali przy ul. Złotniczej, organizatorzy byli zmuszeni podzielić rywalizację an trzy dni i pierwszego wystąpiły pierwszaki.

W poprzednich latach impreza odbywała się w obiekcie przy ul. Złotniczej, ale z uwagi na brak odbioru hali Międzyszkolny Ośrodek Sportu musiał sobie radzić we własnych obiektach. Z tego powodu trzeba było rozdzielić Turniej Gier i Zabaw dla klas I-III na trzy dni, a gdy impreza odbywa się w dniach roboczych, skutkowało to pustkami na trybunach. Wyjątkowa sytuacja nie przeszkodziła uczniom w świetnej zabawie.

Istotne jest to, że impreza się odbywa i uczestniczą w niej dzieci, a jeśli wpisuje się w kontekst 100-lecia Odzyskania Niepodległości, to tylko przyklasnąć takiej inicjatywie - powiedział Piotr Paczóski, zastępca prezydenta miasta, który wraz z senatorem Krzysztofem Mrozem dokonał otwarcia imprezy.

Turniej zawierał elementy patriotyczne - poza wystrojem hali, dzieci i pozostali zgromadzeni w hali MOS-u odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, był też zapalony "znicz olimpijski", którego dokonała Alicja - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2, czyli zwycięzców sprzed roku.

Żyjemy w pięknym, wolnym kraju - chcieliśmy pokazać tym najmłodszym, że wychowanie fizyczne również może brać aktywny udział w wychowaniu patriotycznym - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS-u. - Dzieci dają z siebie wszystko, przeżywają wielkie emocje - jedni płaczą, drudzy cieszą się, ale tak to jest w zawodach sportowych - dodał organizator.

Podczas rywalizacji emocji nie brakowało, konkurencje były dostosowane do wieku uczestników i mimo prowadzenia klasyfikacji punktowej - reprezentanci każdej szkoły stawali tego dnia na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji punktowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 11, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 6. Kolejne miejsca zajęli: SP 13, SP 8, SP 7, SP 5 i SP 10. Dodatkową atrakcją były występy artystyczne dzieci z przedszkola Promyczek.

W środę (7.11) w hali przy ul. Sudeckiej rywalizować będą uczniowie klas drugich. Na czwartek zaplanowano zawody dla klas trzecich, po czym nastąpi wręczenie pucharów w klasyfikacji ogólnej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Nieoficjalnie: Jerzy Łużniak prezydentem Jeleniej Góry 4344

Sztandar dla szkoły 82

Wygrała SP 11 i... Polska! 1034

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~z ostatniej chwili 7-11-2018 21:45
Rywalizację klas drugich wygrała również SP 11 Jelenia Góra. Wczoraj pierwsze klasy SP11 były najlepsze. Brawo Dzieci
~ed 8-11-2018 22:18
Z SP11 to tak jak kiedyś z Niemcami w piłce nożnej. Parafrazując : Turnieje MOSu to takie turnieje, że wszyscy pięknie walczą a wygrywa zawsze SP11.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z budową kościoła? 50282

Groźna awaria – operator koparki był nietrzeźwy? 34

Jerzy Łużniak prezydentem 19118

Jubileusz Polskiego Związku Głuchych 82

Bieg Niepodległości 2018 713

Sonda

Dla bogatych dodatkowy podatek na niepełnosprawnych?

Oddanych
głosów
407
To niesprawiedliwe
41%
Tak
33%
Nie
17%
Nie mam zdania
9%