MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Turniej e–sportowy w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Wtorek, 9 lutego 2016, 7:57
Aktualizacja: Środa, 10 lutego 2016, 7:25
Autor: Manu
Fot. BM
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach zorganizowano już po raz piąty turniej online, tym razem LAN'owy. W zmaganiach e–sportowych Counter Strike (CS) 1.6 wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- W tej grze, jak w innych tego typu, chodzi przede wszystkim o umiejętności, współpracę, zgranie, przewidywanie ruchów przeciwnika i jego drużyny. Gra wymaga refleksu, niesamowitej podzielności uwagi, inteligencji. Co daje zawodnikom? Uczy kreatywności, innowacyjności, pracy w zespole, rozładowuje agresję – opowiada Marcin Spychała.

W turnieju LAN'owym udział wzięło 30 graczy w dziesięciu drużynach. - Uczniowie samodzielnie zgłaszają udział swoich zespołów. Są ferie, więc zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy mają czas, sprzęt i pomieszczenia do przeprowadzenia rozgrywek - mówi organizator Marcin Spychała, na co dzień nauczyciel informatyki w ZSTiL w Piechowicach.

Szkoła nie ukrywa, że osoby zainteresowane tego typu sportem mają dobre predyspozycje, aby kształcić się w zawodach: informatyk i elektryk w klasach o profilu wojskowym. Są to właśnie obecni i przyszli uczniowie ZSTiL w Piechowicach.

- Ktoś by powiedział “To nie przypomina sportu! Co to za sport? Siedzą przy komputerze, strzelają”. A jednak. Jest wiele turniejów e-sportowych, w tym międzynarodowych. Najbliższy odbędzie się w marcu w Katowicach. Są więc turnieje, drużyny, treningi, nagrody, zawodowcy – mówi Lidia Kaczmarczyk Pałucha, inspektor Wydziału Oświaty i Zdrowia w Jeleniej Górze. - Kiedyś za sport nie była uważana szermierka, tenis stołowy, badminton, szachy, brydż, wspinaczka czy aerobik. Niebezpieczny? Uzależniający? Chyba nie bardziej niż wyścigi samochodowe czy boks. Młodzież garnie się do tego sportu, co widać na tym turnieju CS-a w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach – dodaje inspektor Lidia Kaczmarczyk Pałucha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~fretka 9-02-2016 8:58
takie czasy Panie - sport to tylko on-line:(
~ 9-02-2016 9:05
ciekawe za ile lat s...x zaliczą do sportu....
~rysiek w swetrze 9-02-2016 9:15
1 miejsce .... sweterek od ryśka
~ 9-02-2016 9:47
ciepłe kluchy hihihihi
~bebe 9-02-2016 9:47
Brawo Piechowice, jak widać i siłownia jest w szkole na nie najgorszym poziomie wyposażona i strzelnica do zajęć strzeleckich i turniej zorganizowany w ferie brawo , brawo, brawo tak trzymać!!!
~Marcin Spychała 9-02-2016 10:02
Takie drobne tylko sprostowanie - turniej jest LAN'owy i dotyczy gry CS 1.6.
~Marcin Spychała 9-02-2016 10:29
Takie drobne tylko sprostowanie - turniej jest LAN'owy i dotyczy gry CS 1.6.
~harry sauer 9-02-2016 12:14
W ubiegly poniedzilek.....hm moze wczoraj 08 02 2016
~Marcin Spychała 9-02-2016 16:13
Tak - wczoraj i dzisiaj. Trochę niefortunne określenie autora artykułu. Za chwilę spróbuję coś napisać i opublikować jakieś zdjęcia z dzisiaj - zapraszam: http://zsem.pl
~kom 9-02-2016 17:41
Jak możecie wciskać dzieciom taką strzelaninę? Co, nie ma już innych gier? Poza tym niech wezmą się do nauki a nie ciągle zabawa i zabawa!
~Marcin Spychała 9-02-2016 18:58
Wciskać ? - może spróbuj spojrzeć na to inaczej: może to właśnie dzięki grom takim jak CS możesz położyć nacisk na rozwój intelektualny młodych ludzi. Na tym etapie poza umiejętnościami (tzw. skill) decydujące znaczenie zaczynają przejmować komunikacja, motywacja, umiejętność podejmowania decyzji, nauka na własnych błędach. Uważasz, że umiejętność komunikacji nabyta dzięki grze komputerowej jest gorsza niż ta sama umiejętność nabyta np. dzięki grze w zespole muzycznym w Filharmonii ? Wiesz gdzie jest różnica ? - umiejętność tę może opanować 90% młodych ludzi bo tyle mniej więcej ma styczność z grami typu CS, a w zespole muzycznym to samo osiągniesz w 0,1%. Co do typowej nauki to zgadzam się - jest ona bardzo ważna w życiu.
~rozbawiony do ~kom 9-02-2016 22:09
Śmiechłem,wcisneli ową zabójczą strzelanine już 17 lat temu,po tylu latach zna ją tylko więcej ludzi nie mniej,nie obwiniaj nauczycieli i nieustannego procesu ewolucjii człowieka, o to że nie dostają linijką po łapach, chociaż czasami by sie przydało!,ale rzadziej pisza sprawdzian na kartce,bo mozna go wyklikać na monitorze,bez gotowca i kombinacji, takie czasy!
~Marcin Spychała 10-02-2016 18:43
Super znasz realia w szkole. Jakbyś chciał je skonfrontować z rzeczywistością to daj znać. Pewnie też przeżyjesz szok jak zobaczysz, że trawnik ścinamy kosiarką (nie kosą). To też taki mały przykład na ewolucję człowieka. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

W cieniu pandemii

Taniej za wodę i ścieki

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Gotowi na wrzesień

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
597
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%