MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Tu były mieszkania i przychodnia kolejowa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:20
Aktualizacja: 20:21
Autor: TEJO
Marta Pochmara wylosowała nagrodę w dzisiejszej Fotozagadce z Wydawnictwem AD REM odpowiadając poprawnie na nasze pytanie.

Na zdjęciu przedstawiliśmy dawny Hotel Zum Schwann, który po 1945 roku służył jeleniogórskim kolejarzom. Najpierw urządzono w nim mieszkania dla pierwszych przesiedleńców, którzy na ulicy W. Pola i Złotniczej znaleźli lokum. Do dziś mieszkają tam kolejne pokolenia pionierów jeleniogórskich.

Na parterze a później i na piętrach kamienicy powstały z czasem placówki kolejowej służby zdrowia. Było tam pogotowie ratunkowe, a najdłużej, bo niemal do końca XX wieku, działały poradnie specjalistyczne. Kiedy zlikwidowano w Jeleniej Górze Obwód Lecznictwa Kolejowego, kamienica opustoszała i przez kilka lat stała zaniedbana. Dopiero kilka lat temu znalazł się nabywca, który urządził w niej mieszkania.

Pani Marcie gratulujemy szczęścia w losowaniu i wiedzy o mieście. Upominek od Wydawnictwa AD REM, patrona naszej zabawy, czeka na Czytelniczkę w redakcji Jelonki.com przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 16. Dziękujemy Państwu za udział w dzisiejszym konkursie. Następna Fotozagadka za tydzień!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gmina skarży MEN

Uczniowie dostaną laptopy

Szkoły przygotowane?

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Osuwiska na obwodnicy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
925
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%