MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Trzynastka zaprezentowała swoje atuty

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 marca 2018, 9:31
Aktualizacja: 10:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze odbył się dzień otwartych drzwi, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogli zapoznać się ze szkolną bazą, a także nauczycielami i pracownikami placówki im. Komisji Edukacji Narodowej. Atrakcją dnia był spektakl pt. "Kopciuszek"!

Dzień otwarty odbył się pod hasłem „Wiosenne podchody”. W programie znalazły się: przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu rodziców i pracowników szkoły, prezentacja multimedialna o szkole, angielskie łamigłówki, zajęcia z tablicą interaktywną, kleksografia, wiosenny kącik kulinarny, zabawy ruchowe i integracyjne, a to wszystko było okazją do zwiedzenia poszczególnych zakątków szkoły znajdującej się przy ul. Piotra Skargi. Chwilę wcześniej, w szkole odbył się także kiermasz wiosenno-świąteczny, więc przybyli goście degustowali jeszcze na ciasta i podziwiali ozdoby wykonane przez uczniów i rodziców.

- Od kilku lat współpracujemy z przedszkolami, aby pokazywać dzieciom jak wygląda szkoła, bo to dla nich trudny etap do przekroczenia – podkreśla Halina Kamyk, wicedyrektorka SP 13. Placówka współpracuje z jeleniogórskimi klubami sportowymi: MKS Karkonosze (piłka nożna) i KPR (piłka ręczna), stąd klasy sportowe, które są dodatkowym atutem. Poza tym nie brakuje zajęć dodatkowych, bowiem motto szkoły to „Każde dziecko jest w czymś dobre”. - Staramy się tak organizować zajęcia dodatkowe, aby każde dziecko mogło się wykazać swoim talentem – podkreśla wicedyrektorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planie szkoła katolicka

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

To było bezpieczne?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mama Z 24-03-2018 16:49
Brawo pani KAMYK!!!
~Ator 24-03-2018 20:01
Wspaniała organizacja pani Wicedyrektor ! Gratulujemy !!
~bolo 24-03-2018 23:20
Mam nadzieję , że uda się dożyć do 2020 r. i sześćdziesiątki trzynasteczki zaczynałem z nią edukację w 1e u Pani Ostrowskiej kierowniczką była P. Ladro klasy po 44 , 45 uczniów .Chętnie bym wziął udział w obchodach mam nadzieję , że hucznych !!!! Czarek Wiklik czy Jurek Kokorudz to też absolwenci z pierwszego rocznika !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie dostaną laptopy

Doczekają się ronda

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Laptopy dla szkół

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%