MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Trzyletnie umowy z kupcami podpisane

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 listopada 2010, 13:38
Aktualizacja: Sobota, 6 listopada 2010, 8:11
Autor: Angela
Fot. Angela
W jeleniogórskim ratuszu przedstawiciele kupców z dwóch spółek kupieckich Zabobrze i Flora podpisali dzisiaj umowy dzierżawy targowisk na kolejne trzy lata. Handlowcy mieli podpisać umowę długoterminową na 10 – 20 lub 30 lat, ale radni nie rozpatrzyli takiej możliwości. – Nie załamujemy rąk, przez te trzy lata udowodnimy, że warto powierzyć nam targowiska – mówią gospodarze targowisk.

Dzisiejsze podpisanie umów odbyło się w przyjaznej atmosferze przy kawie. Dzisiaj nikt nie mówił o żalu i pretensjach za niedotrzymanie obietnic podpisania umów wieloletnich, ale o nadziejach, że za trzy lata targowiska w końca trafią w ręce kupców na dłużej. Pojawiły się też podziękowania, dla prezydenta oraz piątki radnych, którzy na ostatniej sesji głosowali po myśli kupców i chcieli rozpatrzenia sprawy umów, która – ostatecznie – nie znalazła się w porządku obrad.

– Niezależnie od okresu, na jaki podpisano z nami umowę nie zmieniamy swoich planów. Trzyletnia umowa być może tylko spowolni proces niezbędnej modernizacji targowiska, ale nie zatrzyma naszych działań. Jestem jednak pełen wiary, że po wyborach, nowa władza pochyli się również nad tym tematem, tym bardziej, że obecnie wszyscy kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry wypowiadają się o jeleniogórskiej przedsiębiorczości z niebywałą troską – powiedział Stanisław Sudoł, prezes spółki Kupieckiej Zabobrze.

– Mamy już gotowy projekt inwestycyjny zatwierdzony przez wydział urbanistyki i tego będziemy się trzymać. W ciągu najbliższych lat postaramy się uporządkować zielony rynek czyli stoiska z warzywami i owocami. Już prowadzimy bardzo intensywne rozmowy z ludźmi, którzy tam pracują. Kolejnym ważnym zadaniem jest zadaszenie alejek. Kończymy teraz prace nad grodzeniem targowiska. Stałym punktem działania jest również parking dla klientów. Nie załamujemy rąk i myślę, że te trzy lata pokażą, że potrafimy zrobić to co obiecujemy, i że watro oddać targowiska w nasze ręce. Dzisiaj była kawa, ale nie było tortu i szampana, z którymi poczekamy do chwili podpisania z nami umowy długoterminowej – dodał St. Sudoł.

W przyszłych latach kupcy zamierzają wymienić wszystkie pawilony, na nowoczesne i przeszklone obiekty. O nadziei na podpisanie umów długoletnich mówili dzisiaj również Danuta Wójcik i Jan Pryszcz z targowiska Zabobrze oraz prezes spółki kupieckiej Flora Jan Gniadzik ze swoim zastępcą. Kupcy z Flory przez najbliższe lata chcą wybudować nowy parking, wyremontować alejki spacerowe i wymienić toalety, które obecnie pozostawiają wiele do życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~kkk 5-11-2010 14:40
Kirszanek idz skąd zes przyszedł obciach
~Wysoka Sekwo 5-11-2010 16:08
Niech zobaczą jak wygladaja targowiska w Poznaniu , chociazby na Ratajach - na każdym osiedlu jest rynek , piekny kolorowy z ładnym wystrojem są tam ładne przytulne pawilony jednakowego wymiaru , czyste alejiki , az pachnie owocami iśwoerzymi wyrobami mięsnymi , mlacznymi - czy tak będzie u nas brudasów ? Cieplice rynek to niżej jak Ekwador bród , smród - powinny tam zwiedzac ten rynek wycieczki z zachodu jako relikt przeszłości i ciekawostkę gospodarczą.
~addab 5-11-2010 16:11
w Wałbrzychu jest hala Manhatan ,pełnakultura ,klima,i ceny takie same jak na florze tylko brać przykład,:)
~Obywatel 5-11-2010 16:32
"W ciągu najbliższych lat postaramy się uporządkować zielony rynek czyli stoiska z warzywami i owocami. Już prowadzimy bardzo intensywne rozmowy z ludźmi, którzy tam pracują." Czyli znów będą ekscesy z panią Molasy i innymi handlarzami?
~chdloiec 5-11-2010 16:53
panie stachu a ty cwaniaku kłamco chcesz dostać kopa od kolegów z wrocka za pomniałeś i le kasy jesteś winny my kolegom z wrocka przypomnimy ,gdzie robisz nowe przekręty ch ch ch a.do prezesa ryneczku ,koledzy z wrocka
~Ooooo... 5-11-2010 16:55
Dobrze, że są wybory dzięki temu kupcy zyskali 3 lata, a przecież mógł to zrobić wcześniej ? Co się nie robi dla pozyskania głosów!!!
~Rodrygo 5-11-2010 17:07
Zastanawiam się...któremu z kandydatów na urząd Prezydenta miasta wystarczy sił aby ...zlikwidować te skupiska bałaganu i brudu, w centrum miasta. To byłby widoczny pożytek dla mieszkańców, bo jak dotąd to tylko obciach. Ceny z kosmosu, zmowa cenowa, eliminowanie konkurencji. Bardzo dobrze się stało że Rada nie wydała decyzji...
~do ~Rodrygo 5-11-2010 17:28
Pytanie co zrobisz z bezrobotnymi ? Żaden sklep tyle ludzi nie zatrudnia żaden też sklep nie oddaje tyle do zusu i do miasta co ten brud. Wcześniej też nikt się nie zajął targowiskiem i stąd ten brud. Rządził SLD tyle czasu i efekt jest widoczny teraz. PO, PSL, PIS, Wspólne Miasto itp nie zrobiło nic. Mają swoje programy, które uderzają w nasz problem i w razie wyboru pozostaną tylko obietnicami. Z tego co widziałem ludzie napisali, że zdobył sobie tym głosy. Dobrze ... ale mniejszym złem.
~ZABOBRZANIN 5-11-2010 17:28
Dlaczego wieszacie psy na tych co chcą zrobić coś od nowa i wprowadzić jakieś standardy. Dlaczego nikomu nie przyszło inwestować dawno tylko zbierać oplaty od lat i popadać w ruinę. wydaje sie wam że takie przedsięwziecie można zrobić "pstryk palcami i jest" ? Zawsze znajdzie sie ktoś co mu nie pasuje, może iść do starego zarządcy i niech mu da to co zdefraudował przez lata. jeżeli komuś pasuje nowe taki syf to nie tędy droga bo znajdzie swoje miejsce pod kontenerem niedługo. Albo stosujesz sie do zasad albo opuscisz teren i mozesz iść gdzieś indziej sprzedawać. Poczytać troszkę prawo, a następnie nakazywać lub kupić sobie swoje i tam pokazywać swoje "JA" !
~kto_s 5-11-2010 17:33
Co do zmowy cenowej to polecam wziąć pierwszą umowę i zobaczyć ile ludzie za ten syf płacą. Po za tym, warzywa, owoce wolę kupować tam niż w markecie. Znicze są lepszej jakości i do teraz się palą. Cena większa ale i też jakość lepsza.
~bill 5-11-2010 17:38
Niestety podpisanie umowy na 3 lata nie rozwiąże problemu, natomiast uporządkowanie części targowiska i postawienie nowych bud czytaj pawilonów jest nieporozumieniem. Targowiskom jeleniogórskim nadal bliżej do wzorów wschodnio europejskich niż do podstawowych standardów krajów europy.
~Targowisko 5-11-2010 20:09
Nie stety cos za cos .Pytam dlaczego i za co Wojcikowa otrzymala 1 miejsce na liscie Obrebalskiego.Nie chce wnikac w szczegol ale to ma cos w pod......cie ze ciagle ona jest na kazdych listach na 1 miejscach,Teraz widac po co ona sie pcha do Rady Miasta. Swoje interesy pomnazac interesto jej zadanie. Pytam co zrobila dla miasta _ nic tylko dba o swoje. Nawet zatrudnila swoich kolegow z wojska aby pilnowali jej interesow.A zapomniala jak krecila i oszukiwala urzad skarbowy.I taka osoba ma byc radna.Jak mozna byc takim nie uczciwym czlowiekiem.Jak mamy miec takich radnych to ja mam gdzies wybory i nie glosuje.Kazdy uczciwy powinien wiedziec na kogo ma oddac glos.Ta pazernosc jej nie zna granic. Nie glosuje !!!!
~ananas 5-11-2010 21:07
Gratulacje dla całej spółki
~kupiec 5-11-2010 21:51
gratuluję P.Danusiu
~my 5-11-2010 21:58
Brawo dla Pani Danuty za wytrwałość i dążenie do celu:))) a Panu od gołębi już dziękujemy...i życzymy miłego wypoczynku pod palmą ....zadzwoń do Jaworowicz...być może Ci pomoże
~zilony rynek 5-11-2010 22:26
Super ,nareszcie! Kempuś twoje miejsce w gołębiku pa pa i tak trzyma ć p,Wójcik!1
~liczykrupa 6-11-2010 8:37
do do rodrygo Może zwrócisz uwagę, ze targowiska to w większości szara strefa. Widziałeś tam kase fiskalna. Po przekroczeniu 50 tys. obrotu w roku musisz ja mieć. Przy marżach na warzywa ok 20-30% i ciuchach 100%, przy kosztach najmu, zusu , pracownika , samochodu, paliwa chcesz powiedzieć, ze pracuja tam dla 300 zł miesiecznie. Śmiech walcza dlatego, ze nikt im nie patrzy na rece bo to targowisko. Policzmy szybciutko .50 tys. przychodu (aby nie mieć kasy fiskalnej) z marżą 30% to 15 tys. dochodu brutto w roku czyli ok.1100,00 zł za m-c odjąć 900,oo zł zusu oj, oj nie ma na opłaty. Szaro, szaro ,szaro i ja wcale sie nie martwie, ze beda bezrobotni, maja z czego żyć.
~ 6-11-2010 8:55
a za trzy lata nie trzeba bedzie przedluzac bo powstanie jeszcze kilka marketow to straganiarze moga zapomniec o klientach albo druga wersja na florze postawia np.NETTO,
~Zabobrze 6-11-2010 10:00
I takimi dzialaniami tworzy sie towarzystwo wzajemnej wspolpracy i pomocy.!!!Inaczej rozumujac to TZW!!! K......KA !!! A prym wiedzie pani Wojcikowa, ktora juz z Prystromem robila to 4 lata temu.Niech ktos spyta tych co nie naleza do tej niby spolki ,jaki stosunek ma ta pani do pozostalych kupcow.A wszystko kreci sie w okol szmalu.Panie Prezydencie takimi dzialaniami chce pan odnies sukces ???!A pani Wojcik Radna ???!Widac bedzie doborowe towarzystwo w tej nowej Radzie Miasta.!!!
~............ 6-11-2010 10:50
zmowa cenowa i dlatego tam tak drogo, w markecie o wiele taniej
~Och.. 6-11-2010 12:11
Teraz jasno wynika, że załatwia się własne interesy pod płaszczykiem dobra ogólnospołecznego - to jest cały pan M.Obrębalski razem z poplecznikami - hipokryzja i nic więcej !!!
~sowa 6-11-2010 18:08
a co z targowiskiem w cieplicach mało brut ale melina pijacka jak starsi tak i młodociani kurz i spaliny jak taki towar ma być zdrowy nie mówiąc o budach to wizytówka cieplic zdroju
~do żiel ryne 6-11-2010 19:43
ty oszustkom razem z mamą i siostrą c banda upa chyba tej rodzince Tokarczyków i Pawłoskich i horoszy jak tam ich spółka się nazywa z panem sodółem i paniom wójćik jak to kur się te nazwiska beznadziejne pisze ,dosyć tych oszustów .i skarbówka co na te nazwiska ,co trzeba osobiście donieść do skarbówki w jeleniej Górze ,jakom mają kasę i samochody ,za co pytam ,gdzie skarbówka.
kazimierzp 6-11-2010 21:26
Jakie 30 lat! Pani Angelo niech pani sprawdzi czy ustawodawca daje takie uprawnienia Radzie na tyle lat! O ile się nie mylę to tylko do 20 lat bez przetargu! Proponuje najpierw czytać ustawy a potem pisać, nie odwrotnie!!! A co do deklaracji kupców co już zrobili lub planują zrobić? Prawo budowlane ściśle określa co trzeba spełnić aby coś, zgodnie z prawem, zrobić! Czasami pobożne życzenia nijak się mają do planów, czy marzeń!
~Gość 7-11-2010 8:52
Tylko ja sie pytam czemu coraz mniej stoisk jest na ryneczku zabobrze ,pewnie im opłaty i panoszenie sie nowego prezesa przeszkadzają i co 2 buda do sprzedania,jeszcze troche to tylko goły plac zostanie i p.Danusia zacznie tam sylwestry wyprawiać Buahahahhaahahaha
~WKU.....ONY 7-11-2010 18:25
JAK TAKI SWIETNY INTERES JEST NA RYNKACH TO NIECH CI d...lE CO TAK PISZA ZACZNA HANDLOWAC. NA FLORZE JEST TYLE MIEJSCA ZE ZROBIA SWIETNY INTERES,ZAMIAST PISAC DYRDYMALY. NAJLEPIEJ SIE ZNAJA OSZOLOMY KTORYM SIE NIE CHCE PRACOWAC TYLKO POTRAFIA KRYTYKOWAC NIE MAJAC O NICZYM POJECIA
~włas stoiska 8-11-2010 21:18
banda złodziei ta cała spółka na florze miało być lepiej niż za wojciechowicza a jest coraz gorzej niech się przejdzie ktoś po florze i spyta kupców ile płacili za wojciechowicza a ile teraz za stoisko lub plac za który pobiera miasto pieniądze od metra i dodatkowo spółka .a spółka chce wziąść kredyt na modernizacje tych niekomo stoisk a spłacać mają handlarze ci co należą do spółki a jak nie wypali to komornik ma siąść na majątek co człowiek dorabiał się całe życie oj śmierdzi mi to grubym przekrętem zamiast lepiej to trzeba będzie się zawijać z tego bałaganu
~Gość 11-11-2010 9:29
a niech sobie p.Danusia handluje na tym targowisku ,i reszta tych rencistek ,bo to tylko oni zostali i tam handlują ,stoją na zimnym i płacą te opłaty jak by nie byli spełna rozumu ,ale to ich wybór ja i tak pójde do marketów bo tam są owoce dużo tanisze niż na tym ryneczku ,a tak na marginesie to tych kupców z zryneczku też widuje jak robią zakupy w marketach a potem sprzedają owoce drożej u siebie na straganach ,dzięki za taki interes.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Niewybuch w Złotoryi

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa nabór do Straży Granicznej

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%