MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trzydzieści lat Biura Wystaw Artystycznych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 listopada 2007, 16:50
Aktualizacja: 16:51
Autor: TEJO
Fot. BWA
Przez jednych krytykowane, przez innych – pod niebiosy chwalone. Biuro obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Z tej okazji w piątek odbędzie się benefis placówki.

BWA powstało w 1977 roku. Na początku galeryjka mieściła się przy dawnej ulicy 15 grudnia. W dwóch salach oglądano tam nie tylko wystawy, lecz także kupowano materiały dla plastyków.
Z początkiem lat 90–tych BWA zamieniło się na siedzibę z ówczesnym Międzynarodowym Klubem Książki i Prasy przy ulicy Długiej 1, i pod tym adresem w siedzibie – później wyremontowanej – trwa do dziś.

Na koncie placówki są setki wystaw, happeningów, spotkań, zajęć edukacyjnych oraz innych przedsięwzięć dla miasta i jego mieszkańców. I choć nie wszyscy BWA cenią, nikt chyba sobie Jeleniej Góry bez tej instytucji nie wyobraża.

Jak mówi Janina Hobgarska, dyrektorka BWA, święto będzie miało swoją kulminację w piątek, 9 listopada, o godz. 19. W siedzibie placówki odbędzie się „luźny benefis” – wieczór artystyczny z udziałem znanych i mniej znanych jeleniogórskich przedstawicieli świata sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Przesyłka za duża, żeby wysłać ją kurierem? Jest na to sposób

Bawili się pod Chojnikiem  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~richthofen 8-11-2007 20:32
Prosze odpowiedzcie mi czy takie instytucje powiny byc finansowane z publicznych pieniedzy? Moja tesciowa przez prawie 50 lat życia w Jelonce nie poszła ani razu ani do teatru ani do filharmonii, pomimo tego że są one na miejscu i dzięki dotacjom bilety do nich są względnie tanie. Ale jak był "Taniec z gwiazdami" to bez wahania wydała ponad 150 zł. na wstęp i wyjazd do Wrocławia żeby oglądnąć to wątpliwej wartości artystycznej widowisko.
~jelgór 8-11-2007 20:37
Gratulacje i życzenia dalszej działalności do kolejnych okrągłych jubileuszy!
~kochamjelonke 8-11-2007 23:18
A ja przeżyłem małą traumę... W tygodniu wpadam często do BWA - jak mam chwilkę wolnego w załatwianiu spraw na mieście - a akurat prezentowana jest wystawa fotografii, lub oleju, lub akwareli - bo tylko te tematy mnie interesują. Ale kiedyś nie było mnie przez dłuższy czas i potem przeczytałem w Nowinach, że jest jakaś wystawa związana z dzikimi zwierzętami... coś takiego. No to mówię do żony i dzieci w niedzielę: "jedziemy oglądać dzikie zwierzęta". Kurde... dobrze, że knajpa z dobrymi lodami była blisko, bo przejechać 30 km w jedną stronę i pocałować klamkę - to by była przesada. Czy nie można - jak w innych cywilizowanych miastach Polski? Zamknąć w poniedziałek, ale otworzyć jednak w niedzielę? Piszę się jako wolontariusz...
~mieszczuch_ 9-11-2007 14:27
Myślę, że to naprawdę dobrze, ze tutaj u nas na prowincji istnieje takie okno na artystyczny świat jak BWA. Przy tak skromnym budżecie biuro realizuje nad wyraz interesujące wystawy, naprawdę jestem pełen podziwu dla szefostwa i pracowników tej galerii, że za te grosze od miasta tak dobrze prosperują. A jeżeli ktoś nie korzysta to jego strata. Do richthofen: a może biblioteki też powinni zlikwidować bo twoja teściowa nie czyta książek? BWA to miejsce dla ludzi na poziomie.
~do richthofen 9-11-2007 22:03
Wyczułem nutkę autoironii w Twoim poście. W sumie szkoda, że ta kobieta nie odczuła nigdy potrzeby do obejrzenia czegoś pięknego... Ironizująć dalej - dopłaty z miejskiej kasy - powinny dostawać hipermarkety. W tamtejszych galeriach przewija się rzeczywisty tłum.
~ale 10-11-2007 12:22
a gdzie foty, sekretarz KW Płaza ponoć był

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gminne Dożynki w Wojanowie

Kuchcikowo w SP 2

Problemy z wodą pod Szrenicą

Warto zakisić nie tylko ogórki

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
276
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%