MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trzy sudeckie stacje narciarskie połączyły się

Wiadomości: Region
Wtorek, 20 listopada 2012, 8:07
Aktualizacja: 8:25
Autor: Manu
Czarna Góra, Karpacz i Zieleniec, trzy sudeckie stacje narciarskie od tego sezonu oferują wspólny karnet SudetySKi na wszystkie trasy narciarskie, połączony z licznymi zniżkami.

Karnet umożliwia korzystanie ze znajdujących się tam wyciągów. Do wspólnego karnetu dodano m.in. możliwość tańszego jedzenia w restauracjach, zniżkowych noclegów, czy lekcji narciarskich. Szefowie sfederowanych wspólnym karnetem stacji narciarskich są przekonani, iż w ten sposób skutecznie będą rywalizować z czeskimi ośrodkami w Karkonoszach i Sudetach wschodnich.

Na narciarzy czekać będzie ponad 20 km dobrze przygotowanych tras (w tym cztery trasy z homologacją FIS), 17 nowoczesnych wyciągów, sześć taśm bieżnych do nauki dla dzieci, a także dwa snowparki.

Karnet można wykorzystywać w dowolnych dniach, które nie będą musiały nawet kolejno po sobie następować. Jego dodatkową zaletą będą zniżki na szkolenia narciarskie i snowboardowe, usługi gastronomiczne, noclegi, a także na atrakcje turystyczne w regionie, jak np. Basen w Stroniu Śląskim czy Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Liczba miejsc objętych systemem zniżek ma w najbliższym czasie rosnąć.

Ceny karnetów wahają się od 235 złotych za trzy dni (ulgowy - 220 zł) do 470 zł za sześć dni. Do 18 listopada karnety będą tańsze o 30 proc., a do 15 grudnia, czyli oficjalnego rozpoczęcia sezonu, rabat będzie wynosił 20 proc. podstawowej ceny. Przez cały sezon, narciarze mogą liczyć na 10 proc. upust w przypadku skorzystania ze sprzedaży on-line na stronie http://sudetyski.e-skipass.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Archi 20-11-2012 8:33
porażka. Dobrze, że jeszcze Jaworzyna Krynicka do tego nie dołączyła. Albo, że Karpacz nie znalazł sobie partnerów w Ułan Bator. Na pewno tłumy turystów będą w tym sezonie kursowały między Karpaczem a Kotliną Kłodzką. Ale cóż, przecież nigdzie bliżej stacji narciarskich nie ma, więc trzeba było sięgnąć po te najbliższe, czyli takie które nie stanowią konkurencji. No i te 20 km. tras narciarskich. SkiAmade które się teraz reklamuje w TV chwali się 800 km tras narciarskich. Czyli tylko 40 razy więcej :) Brawa dla Karpacza!
~IT 20-11-2012 9:05
Oczywiście brawa ale nie dla Karpacza a dla firmy Winterpol bo karnety dotyczą tylko ich wyciągu w Białym Jarze, ich wyciągów w Zieleńcu + wyciągów na Czarnej Górze :), szkoda że redaktor nie sprawdził do końca tej sensacyjnej wiadomości
~mariuss111 20-11-2012 9:32
"szefowie sfederowanych stacji narciarskich" - czyli przekręciarz Sobiesiak w trzech osobach
~Max 20-11-2012 10:03
Mogli jeszcze się połączyć z Kundepenki z Japonii i byłby GIT!!!!! :(:(:(:(:(:):):)
Nοstradamus 20-11-2012 10:13
Hehe ... wszystkie te ośrodki narciarskie należą do najlepszego przyjaciela Schetyny. Ta informacja z użyciem nazwy KARPACZ jest jednak bardzo myląca, KOPA nie przystąpiła do tej ZMOWY CENOWEJ. Zgodzę się tylko z tym że wyciąg w Białym Jarze jest dobry dla początkujących i jest trafnie zlokalizowaną inwestycją. Jednak już średnio zaawansowany narciarz czy deskarz nie ma co tam szukać.
~duch_z_gór 20-11-2012 10:52
Standard. Ktoś robi coś żeby ruszyć ten zatęchły biznes, który w Polsce od lat leży i kwiczy, a tutaj sam jad... Na zachodzie łączenie regionów to standard i dobrze, że tutaj też zaczyna się to dziać. Mam nadzieję, że się dogadają z resztą też. Ważne, że w ogóle zaczęła się coś dziać.
~duch_z_gór 20-11-2012 11:17
Standard. Ktoś robi coś żeby ruszyć ten zatęchły biznes, który w Polsce od lat leży i kwiczy, a tutaj sam jad... Na zachodzie łączenie regionów to standard i dobrze, że tutaj też zaczyna się to dziać. Mam nadzieję, że się dogadają z resztą też. Ważne, że w ogóle zaczęła się coś dziać.
~Mnalaski 20-11-2012 11:43
Idealne połączenie :-))) ale jak zjechać na jednym karnecie z Karpacza do Zieleńca ??? to jakiś Kosmos jest :-)))
~do ducha 20-11-2012 13:05
standard. słuszna krytyka nieracjonalnego pomysłu wynikającego tylko i wyłącznie z potrzeby interesów jednego właściciela , przekazana w nierzetelnym artykule sugerującym że chodzi o cały Karpacz (a nie o jeden wyciąg)i cały Zieleniec i Czarną ( a nie o wybrane wyciągi) spotyka się z "jadem" wiecznie zadowolonych i bezkrytycznych, którzy uważają że nie ważne co się robi byle robić i się tym chwalić. niech się dogadają szrenica z kopą i świeradowem to wtedy przyklasnę
~Rico 20-11-2012 17:59
Chorzy ludzie !Łaczyć to się możemy z Czechami np. ze Splindlerowym M, Rokitnicą ,Harrachowem ,Miseczkami itd.itd. a nie z innymi częściami Świata.Zacznijmy wreszcie myśleć po gospodarsku.Zacznijmy w szkołach uczyć się języka czeskiego , niemieckiego i na miejscu współpracować między sobą
~@ 20-11-2012 22:55
Raczej propaganda, niż logika... Kiedy jeden karnet będzie ważny w Karpaczu (na wszystkie kolejki), na Szklarską (podobnie!) i może jeszcze Świeradów - to proszę o wiadomość, bo tylko wtedy można mówić o nowoczesnym rozwiązaniu z troską o gości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tu też świętowali

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska w pigułce  

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
180
Tak
60%
Nie
36%
Nie wiem
4%