MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trzy stracone lata

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 29 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy chcą zmiany ustawy, która zabrania im zostać pracownikami socjalnymi.

Jolanta Kowalska w tym roku kończy zaoczne studia w PWSZ o specjalności służby socjalne. – Gdy zaczynałam naukę, szkoła zapewniała, że będę mogła pracować jako pracownik socjalny – mówi. – Ale w tamtym roku została znowelizowana ustawa o pomocy społecznej, która zamyka nam drogę do tej pracy

Magda kończy studia dzienne. – O tym, że nie możemy pracować jako pracownicy socjalni, dowiedzieliśmy się miesiąc temu, na którymś z wykładów – mówi. – Tłumaczono nam, że to wina zmian w ustawie. Tak się nie robi w chwili, gdy do obrony dyplomu brakuje zaledwie kilku miesięcy.
Na ostatnim, III roku kierunku służby socjalne uczy się około 340 studentów. Kilka dni temu rozpoczęli zbieranie podpisów pod apelem do parlamentarzystów, by ci doprowadzili do zmiany ustawy o pomocy społecznej. – Chodzi nam o zapis mówiący, że pracownikiem socjalnym może zostać także osoba, która posiada dyplom wyższej szkoły zawodowej o specjalności służby socjalne – wyjaśnia Marzena Kazimierczak.
Ustawa o pomocy społecznej z marca ub.r. mówi, że pracownikiem socjalnym może zostać osoba posiadająca dyplom ukończenia wyższej szkoły zawodowej o specjalności praca socjalna. Można też skończyć studia wyższe o tej specjalności na jednym z kierunków: pedagogika, politologia, psychologia, socjologia lub nauki o rodzinie. Studenci legnickiej PWSZ, którzy wybrali kierunek służby socjalne, nie mogą zostać pracownikami socjalnymi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Nastrojowo w „Muflonie”

Z oferty Wodnastrefa.pl może skorzystać każdy

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rękawice zimowe – doskonały pomysł na prezent pod choinkę!

To grozi tragedią  

Barbórkowa feta

Proces sprawców tragedii drogowej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
578
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%