MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Trzy razy na Śnieżkę, czyli... na Mont Blanc

Wiadomości: Karpacz
Środa, 13 sierpnia 2014, 8:12
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2014, 9:23
Autor: visitkarkonosze.com
Fot. visitkarkonosze.com
16 sierpnia w Karpaczu wystartuje nowy ultramaraton biegowy 3xŚnieżka=1XMont Blanc. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji: start na głównej ulicy miasta, oprawę muzyczną i Strefę Przyjazną Biegaczom, czyli sklepy i lokale, w których będą mogli skorzystać ze zniżek. Zapisy na ultramaraton są otwarte.

Mont Blanc liczy sobie 4810 m wysokości. Najwyższy szczyt Alp zbudowany jest przede wszystkim ze skał krystalicznych, a na jego szczycie zalega śnieg. Podobnie jak na Śnieżce, w pobliżu szczytu znajduje się obserwatorium meteorologiczne i tu podobieństwa się kończą.

Organizatorzy nowego ultramaratonu w Karkonoszach dostrzegli jednak, że w świetle nowych pomiarów wysokości wykonanych przez czeskiego geodetę Vladimira Hlavsa, wystarczy wbiec trzykrotnie na Śnieżkę, by osiągnąć wysokość Mont Blanc!

Uczestnicy ultramaratonu pn. 3xŚnieżka = 1xMont Blanc, który zaplanowano na 16 sierpnia, mają do wyboru trzy opcje. Trasa Mini zakłada pokonanie 17 km w 12 godzin. Nie ma tu ograniczeń wiekowych, a limit czasowy pozwala na potraktowanie drogi z Karpacza na szczyt i z powrotem zupełnie turystycznie. W tej wersji Śnieżkę zdobywa się łatwiejszą Drogą Jubileuszową.

- To trasa przeznaczona przede wszystkim dla rodzin i przyjaciół ultramaratończyków. Po prostu ich kibiców. Przewidzieliśmy dla nich 12-godzinny limit czasu, żeby mogli sobie bardzo spokojnym tempem uczestniczyć w zawodach, a jednocześnie dopingować biegaczy na długiej trasie. Zazwyczaj jest tak, że ultramaratończycy skazani są na samotność. Odległości są dla kibiców zbyt duże, a teren trudno dostępny. U nas wystartują wszyscy razem, ale bieg jest prowadzony po pętlach, więc będzie się można spotykać na trasie - wyjaśnia Radosław Jęcek, organizator zawodów.

Osoby poniżej 18 roku życia są zwolnione z opłat. Bezpłatny udział w imprezie mają zapewniony także mieszkańcy Karpacza i ratownicy grupy karkonoskiej GOPR.

Wyzwaniem sportowym będzie wbiegnięcie na Śnieżkę dwu- i trzykrotnie. W tym przypadku trzeba będzie zdobyć szczyt zarówno Drogą Jubileuszową, jak i zakosami czarnego szlaku pokonując 33 lub 57 km. Tu limity nie są już takie przyjazne. Ultramaratończycy muszą zakończyć bieg po 12 godzinach, ale po drodze czekają ich jeszcze limity pośrednie.

Na liście zgłoszeń jest ponad 300 osób, ale ciągle napływają nowe. Na starcie zobaczymy czołowych polskich ultramaratończyków górskich: Marcina Świerca i Piotra Herzoga. Najprawdopodobniej nie zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. – Marcin wybrał dystans ultra (57 km – red.), Piotr średni (33 km) – informuje Radosław Jęcek.

Najwięcej zapisów organizatorzy przyjęli jak dotąd na rekreacyjny dystans mini. – Zapisują się całe rodziny, w tym krewni naszych ultrasów. Bardzo mnie to cieszy, bo z myślą o rodzinach przygotowaliśmy tzw. Strefę Przyjazną Biegaczom. Dzięki specjalnej karcie przez 3 dni będzie można korzystać ze zniżek w Karpaczu, w tym w restauracjach, sklepach, parkach rozrywki czy muzeach – wylicza organizator.

Regulamin, informacje i zapisy na stronie www.3razysniezka.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Kolorowe wakacje w MDK

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~lolo pindolo 13-08-2014 8:58
Nawet 5 razy śniezka nie bedzie Mont Blanc bo róznica wysokosci i brak tlenu w w wyzszych partiach skutecznie obniza sprawnośc. No ale jak ktos chce.
~ 13-08-2014 10:36
Głupie pomysły realizowane przez ludzi chcących z Karkonoszy robić bieżnie do biegania i trzepać na tym kasę. Skoro Mont Blanc to 3 x wbiegniecie na Śmieszkę, to tylko czekać jak jakiś "geniusz" lokalny wymyśli aby wbiegać 6 razy i oznajmiać,że to więcej niż Everest. Co się w Tym KPN dzieje i tych Karkonoszach? Nie długo będą wjazdy na deskorolkach na Śnieżkę i do Karpacza. Głupota ludzka i tyle w temacie.
~ 13-08-2014 10:43
Albo zróbcie ultra-maraton Olimus Mons, to najwyższa góra w Układzie Słonecznym ma z 22 km wysokości, przeliczcie, to na Śnieżkę i biegajcie sobie tam przez miesiąc aż się wam stawy pozacierają, a stopu zeżre wam grzybica. Bieganie nadmierne jest przyczyną chorób ruchowych, siadają stawy, kolana, a organizm zamiast tkanki tłuszczowej przy długim wysiłku spala mięśnie i prowadzi do wyniszczenia organizmu,a to ze zdrowym trybem życia ma tyle wspólnego, co obżeranie się smalcem. Ludziom takie kity do głowy wciskają,że głowa boli
~cebula 13-08-2014 15:41
Cebula wszędzie jest :) Liczę na to że w przyszłym roku co tydzień będzie jakaś impreza w górach! Po tysiąckroć wolę widok biegaczy, rowerzystów czy narciarzy w górach... niż Janusza z cebulą i fajna w ręku! TAK MI DOPOMÓŻ BÓG i Maryja zawsze dziewica :D
~biegacz 13-08-2014 18:52
Do gościa z 10:36 i 10:43. Ponad 300 osób będzie sie świetnie bawić a ty posadź swoje tłuste dupsko przed telewizorem lub kompem i popychaj dalej pierdoły.
~ 13-08-2014 19:20
Karkonosze już są spalone przez takowe imprezy
~ 13-08-2014 19:22
A co to 300 osób jakieś wyjątkowe dupska ma? Żeby się pchać motłochem na szczyt i to za kasę. Tłustego dupska nie mam jestem szczupły pudło buraku:) I do tego biegam ale nie w takich badziewnych imprezach za kasę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do ~biegacz 13-08-2014 19:36
"Baw się świetnie" na stadionach pajacu, a nie wbiegając 3 razy na Śnieżkę, żeby zaliczyć Mount Blanc. Skąd się biorą takie półmózgi, które muszą biegać po rezerwatach, bo inaczej tłustego dupska nie ruszą sprzed telewizora?
~Turysta 13-08-2014 19:41
Kolejna durna impreza pod patronatem dyrektora KPN. Może jeszcze bieg "6 razy na Śnieżkę", to będzie Mount Everest? Albo "60 razy na Śnieżkę" - czyli "10 Mount Everestów w jeden dzień"! Tego nawet Kukuczka nie dokonał! Jeszcze muszą wbiegać oboma szlakami (Drogą Jubileuszową i "zakosami") i tratować turystów, tak jakby jedna Droga Jubileuszowa nie wystarczyła. Co tydzień jakiś wyścig, jak nie biegowy, to rowerowy, maratony, ultramaratony... Karkonosze to nie stadion, tylko park narodowy ze strefą ochrony ścisłej !!! A potem będą walać się w kosodrzewinie butelki, papierki i inne śmieci po tych biegaczach, bo taki "wyczynowiec" przecież nie zabierze ich ze sobą, bo to obciąża jego plecak i zmniejsza szansę na wygraną. Góry dla miłośników gór, a nie dla rajdowców !!
~biegacz 13-08-2014 19:46
Do ... z 10:36 i 10:43 i 19:22. I do tego mocno sfrustrowany jesteś: "jestem szczupły" "i do tego biegam". Jasne po chipsy i browara do biedronki. SZACUN!
~ 13-08-2014 19:47
Czesi jak widać mają bardziej rozsądne podejście: "Krkonoše jsou národním parkem a ne stadionem. Sportovní události nechť se odehrávají na sportovištích, ale hory jsou pro turisty". Więcej: http://hradec.idnes.cz/zavod-horska-vyzva-nesmi-na-snezku-du1-/hradec-zpravy.aspx?c=A140808_152425_hradec-zpravy_kvi .
~do biegacz 14-08-2014 2:21
A ty jak widać biegasz tylko od święta i tylko na Śnieżkę. Pewnie z...hniesz po 100 metrach.
~ 14-08-2014 8:32
Biegacz do tego jest prorokujący i wie wszystko:) Kto po co biega i gdzie chodzi:) Boli ciebie zwyczajnie buraku,że i ludzie biegający mają gdzieś takowe imprezy. ludzie mają rację Karkonosze, to nie stadion!!!!!! Dla ciebie bieganie to chyba całe życie, bo się tak miotasz w tych inwektywach, a ja sfrustrowany nie jestem oprócz biegania mam wiele zainteresowań, w tym i tych intelektualnych, nie tylko fizycznych :) Ale takiemu burakowi jak ty tłumaczyć się nie zamierzam,biegaj sobie na tę śnieżkę do usranej smierci
~tomtom 14-08-2014 23:59
a pan Jęcek to już zaczyna lans przed wyborami .Nie daj Bóg takiego Burmistrza W Karpaczu jak ten BUC.
~taka prawda 15-08-2014 0:40
Najbardziej krzyczą o tę Śnieżkę ci co sami tylko od święta wyściubiają nosa z domu. Jak ktoś biega na co dzień, to nie potrzebuje takich Śnieżek i nawet tam nie pobiegnie, bo co to za atrakcja biec w tłumie ludzi? Tak jak w Zakopanem niektórzy wyciągają narty tylko po to, żeby pokazać się na Krupówkach, tak samo na Śnieżkę biegną same snoby.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Droga rowerowa w budowie

Krakowska w budowie

Patrole w Kamiennej Górze

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%