Kotlina Jeleniogórska: Trzy punkty na początek

Wtorek, 15 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 sierpnia 2006, 23:29
Autor: Agnieszka Rafińska
W Jeżowie Sudeckim na inaugurację sezonu miejscowy Lotnik pokonał Spartę Zebrzydowa 2:1.

Absencja Idziego (kontuzja) i Turczyka (kartki) zmusiła trenera Lotnika do wprowadzenia kilku zmian w linii obrony. Na lewej obronie zagrał Kowiel, który nominalnie gra na pozycji środkowego defensora. Na pozycji stopera wystąpił Winiarski. W następstwie braku doświadczenia i zgrania tej formacji padł gol dla ekipy gości. Rafał Makowski strzałem głową umieścił piłkę w bramce Lotnika. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu piłkarze z Jeżowa dążyli do uzyskania wyrównującej bramki. Ta sztuka udała im się po strzale Lisa, ku uciesze rzeszy kibiców. Podopieczni Marka Herzberga poszli za ciosem i kilka minut później bramkę na 2:1 uzyskał Hamowski, zapewniajac swojej ekipie trzy punkty.

<b>Lotnik Jeżów Sudecki – Sparta Zebrzydowa 2:1 (0:1)</b>
0:1 Rafał Makowski 20 min.
1:1 Adrian Lis 57 min.
2:1 Kazimierz Hamowski 72 min.

Czerwona dla Rafała Makowskiego w 80 min.