Czytających: 8871

Łomnica: Trzy punkty dla Olimpii

Wtorek, 8 września 2020, 16:31
Aktualizacja: 16:37
Korzystając z gościnności klubu z Łomnicy, kowarska Olimpia zagrała mecz okręgówki w roli gospodarza przeciwko Woskarowi Wojcieszyce. Do przerwy nie padła żadna bramka, a po zmianie stron to ekipa z Kowar wywalczyła komplet punktów.

Gdyby piłkarze z Wojcieszyc poświęcili tyle energii grze, co komentowaniu decyzji sędziego, być może wynik byłby inny. Olimpia wykorzystała swoje szanse - choć nie wszystkie, bowiem jeden rzut karny był przestrzelony. Na 1:0 w 48. minucie z karnego trafił Sebastian Szujewski. Do kolejnej okazji z 11 metrów podszedł Oleksy, jednak nie trafił w bramkę. W końcówce popularny "Łajo" ponownie wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik na 2:0. Zwycięstwo kowarzan mogło być wyższe, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Mateusz Marceniuk.

Olimpia Kowary – Woskar Wojcieszyce 2:0 (0:0)

Gole: 1:0 Szujewski 48' (karny), 2:0 Szujewski 82'.

Olimpia: K. Engler – Szeliga, Szaraniec, Oleksy (75' Wawrzyniak), M. Madej, Kosek, Kloczkowski (85' Ulicki), Kędzierski, Zygmunt, Celencewicz, Szujewski.
MLKS: Marceniuk – Sikora (75' Sypniewski), Pędzich, Maksymiec (75' Walczak), Kruczek, Kowalski (81' Jagielski), O. Klimek, Jahn, Wyka (46' Durlak), Krakówka, T. Madej.