Trzy punkty dla Lotnika

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Niedziela, 9 sierpnia 2020, 6:56
Aktualizacja: 6:58
Podopieczni Artura Milewskiego udanie zakończyli pierwszy mecz sezonu 2020/2021 przed własną publicznością. W sobotnim (8.08) starciu z Kuźnią Jawor ekipa Lotnika po zaciętym meczu zwyciężyła 2:1.

Ekipa z Jeżowa Sudeckiego zdobyła cenne trzy punkty na własnym boisku. W starciu z jaworską Kuźnią podopieczni A. Milewskiego pokazali charakter i z pewnością pomoże im to w kolejnych spotkaniach. Pierwszy gol padł w doliczonym czasie pierwszej połowy, a jego autorem - po kapitalnym uderzeniu - był Maciej Suchanecki. Po zmianie stron drużyna z Jawora usilnie dążyła do odrobienia straty, co udało się w 60. minucie, gdy przy bierności obrońców w polu karnym drogę do bramki znalazł Marcin Bagiński. Oba zespoły z dużym zaangażowaniem walczyły o każdą piłkę, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i w 64. minucie przed doskonałą okazją stanął Krzysztof Białkowski, gdyż po zagraniu ręką w polu karnym, sędzia Waldemar Socha wskazał na wapno. "Biały" pewnie uderzył w przeciwny róg, niż rzucił się bramkarz i gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Mimo usilnych starań obu zespołów, więcej bramek nie padło i Lotnik zwyciężył 2:1.

Lotnik Jeżów Sudecki – Kuźnia Jawor 2:1 (1:0)

Gole: 1:0 Suchanecki 45'+2, 1:1 Bagiński 60', 2:1 Białkowski 64' (karny)

Lotnik: Jarosz – Saniuk, Bereźnicki, Białkowski (65' Czpakowski), Górgul (88' Szymczak), Górski (67' Zawadzki), Kieć, Łozowski (44' Masel), Pelowski (24' Orzeszko), Piwiński, Suchanecki.
Kuźnia: Kulik – Bagiński, Janoś, Dworakowski, Suchecki (75' Żądło), Karbowiak, Wiśniewski, Chudzik, Pastuła, Borek, Trzeciak (61' Piec).