MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trzy opowieści – najmłodsi tworzą książkę o mieście

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 25 czerwca 2008, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wydawnictwo to nietypowe, bo artystyczne. W dodatku narysowane przez jeleniogórskie dzieci, które spędzają czas na półkoloniach w JCK. Przez trzy tygodnie zorganizowanych wakacji takich kształcących zabaw będzie więcej. Hasło imprezy to "Trzy opowieści".

W środę uczestnicy półkolonii w Jeleniogórskim Centrum Kultury malowali i rysowali swoisty „portret” stolicy Karkonoszy. Najpierw „artystyczna” burza mózgów w grupach. Potem – działania.
Jaś oraz koleżanki i koledzy wymyślili, aby wrócić do czasów prehistorycznych i pokazać Jelenią Górę w epoce dinozaurów. Na pomalowanym na żółto tle dzieci poprzyklejały wycięte z papieru gady i dawne rośliny. Inni półkoloniści widzieli miasto pełne samochodów, jeszcze inni – wojskowego sprzętu i uzbrojenia.

– Pokażcie piękno Jeleniej Góry, kamieniczki i wszystko to, co jest dla niej charakterystyczne – prosiła Koryna Opala-Wnuk, prowadząca warsztaty. Nie zawsze jej sugestie znajdowały obicie w dziełach najmłodszych…
To oczywiście nie koniec prac nad niecodzienną książką: w kolejnych dniach dzieci będą uczestniczyć w wycieczkach, które zainspirują do kontynuowania dzieła.

W następnych tygodniach wakacji na najmłodszych w JCK czekają jeszcze dwie przygody. W opowieści drugiej Łukasz Duda, instruktor teatralny, wraz dziećmi będą pracowali nad bajką o najstarszym mieszkańcu lasów jeleniogórskich. W ramach projektu dziewczęta i chłopcy pojadą do artystycznego imperium Darka Milińskiego do Pławnej (3 lipca).

Z kolei opowieść czwarta zabierze wszystkich w czasy średniowieczne. Dzieci poznają obyczaje, stroje i inne atrybuty dawnych wieków. Opracują własny herb oraz będą wykonywać przedmioty rękodzieła w niekonwencjonalnych technikach plastycznych. Tę część lata w mieście poprowadzi Maria Szubart, a hitem będzie podróż do Kopańca (11 lipca). Tam najmłodsi mieszkańcy Jeleniej Góry odwiedzą średniowieczną osadę wybudowaną przez Stowarzyszenie Kopaniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu?

Stop marginalizacji średnich miast

Droga będzie jak nowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 25-06-2008 23:09
....~wyobraznia dzieci jest cudownie szczera,a tz.PIEKNA !!.~Strasznie chcialabym taka ksiazeczke w moich lapkach trzymac i podziwiac..podziwiac ..~Powodzenia Dobre Serduszka Jelonkowe.~*PA.piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Głosowanie w JBO  

Areszt za ucieczkę

Tłumy we dworze

Odnowią parking przy cmentarzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
598
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
22%