MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Trzy kolejne medale dla Polski!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 lipca 2014, 14:11
Aktualizacja: Sobota, 12 lipca 2014, 16:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Srebro Katarzyny Solus–Miśkowicz, a także brązowe medale Martyny Klekot i Marka Konwy – to kolejne krążki, które wywalczyli reprezentanci Polski podczas V Akademickich Mistrzostw Świata, które odbywają się w Jeleniej Górze.

Wyścig ze startu wspólnego kobiet rozpoczął się pół godziny wcześniej niż planowano, mężczyźni wystartowali zgodnie z planem. Deszcz już nie padał, co korzystnie wpłynęło na rywalizację na trasie. Trudne podjazdy pod Sosnówkę wyłoniły kandydatki i kandydatów do medali. Ostatecznie najlepszy wśród panów okazał się Petr Vakoc z Czech, drugi na mecie zameldował się Niemiec Tim Gebauer, a trzeci był student Wszechnicy Świętokrzyskiej, Marek Konwa. W rywalizacji pań zwyciężyła Kathrin Hammes, pozostałe miejsca na podium zajęły Polki: Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz Martyna Klekot (mistrzyni świata w czasówce).

- Trasa była bardzo ciężka, tym bardziej, że był długi płaski dojazd do mety. Było ślisko, ale na szczęście przestało padać - opowiedziała wrażenia z trasy Katarzyna Solus-Miśkowicz,

- Dzisiaj trasa dała mi w kość, wczoraj wygrałam z dość dużą przewagą i dzisiaj było ciężko. Poszłam vabank, zaryzykowałam, udało się, że koleżanka pojechała ze mną w ucieczce. Niestety nie wytrzymałam do końca, ale jestem trzecia, więc jestem bardzo zadowolona - wyznała Martyna Klekot.

- Dzisiaj zrobiliśmy ładną robotę drużynowo, cały czas była czwórka z przodu. Atakowaliśmy na zmianę, żeby wykończyć rywali. Traktuję ten start treningowo i jechało mi się dobrze, możliwe, że w przyszłość będę wiązać z szosą, ale na razie priorytetem jest MTB - powiedział Marek Konwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Antyanonim 11-07-2014 17:13
Z gorącymi myślami o lokalnych władzach czekamy na kolejne wybitne i doniosłe wydarzenia które w równym stopniu utrudnią życie mieszkańcom, oraz pokażą gdzie władze ich mają. Wybór jest duży. Może więc jeszcze największe i najważniejsze wydarzenia w postaci wyścigu ucznów szkół podstawowych, albo gimnazów. Koniecznie światowe bo nic tak nie podnieca jak szumna zwalająca z nóg nazwa. Dla wyjaśnienia nie jestem przeciwnikiem takich czy innych imprez. Nie mogę się jednak zgodzić z postawą władz które wydały na imprezę zgodę, ale nie uczyniły kompletnie nic w kierunku nawet prostych informacji, nie mówiąc już o zniwelowaniu uciążliwości dla tysięcy ludzi. Zapewne z foteli władz jeleniogórskich, lub wójta Podgórzyna problemu nie ma. I tak w tym czasie siedzi się w godzinach pracy w urzędzie
~Antyanonim 11-07-2014 17:14
cd: więc upierdliwości mogą nie dotyczyć, zwłaszcza jek się wiedziało i utrudnieniach wcześniej. W tym wypadku ocena niedostateczna dla zwłaszcza wójta Podgórzyna, który(a) pozbawił(a) mieszkańców kilku miejscowości dojazdu do domu, ale także spowodował komplikację firmom dostawczym, komunikacyjnym, zakładom na ich terenie itd. Mam nadzieję że mieszkańcy wazmą pod uwagę jak dosłownie zostali olani i wyciągną wnioski w następnych wyborach.
~Pearson 11-07-2014 23:33
A ja uważam, jako widz, były kolarz szosowy i przełajowy, mieszkaniec Jeleniej Góry że tego typu imprezy są jak najbardziej wskazane. Owszem było zamieszanie w komunikacji, brak skutecznych odpowiednich informacji o wydarzeniu, zamknięciu ulic i utrudnieniach w komunikacji ale w przyszłości będzie to pewnie wzięte pod uwagę przez organizatorów. Potem się mówi" Jelenia to dziura i nic się tu nie dzieje". Zamiast narzekać można coś od siebie dać, zorganizować, pomóc albo chociaż nie bełkotać i narzekać.
~ 12-07-2014 7:45
Jakoś nam się antyanonim jednak tutaj NIE podpisał... Ps. tak swoją drogą, to świetna impreza! Oby więcej takich!!!
~Yrezi Rewor 12-07-2014 8:11
Brawo Dziewczyny i... Chłopaki;-) Serdeczne gratulacje!!! Oby tak dalej...
~veni vidi... 12-07-2014 10:01
widziałem tę imprezę, ale nie rozumiem jednego...jakim cudem to się nazywa "mistrzostwa świata", skoro uczestników było tak mało, że każdy maraton MTB (nasz krajowy) wygląda jakby był mistrzostwami wszechświata... niedługo będą zawody: "międzynarodowe mistrzostwa świata Jagniątkowa". Przesada.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%