MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Trzy dziesięciolecia dla dobra innych

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Wtorek, 23 listopada 2010, 14:17
Aktualizacja: 14:18
Autor: Accipiter
Fot. TEJO
Kawaler Orderu Uśmiechu Ryszard Kiełek obchodzi w tym roku 30–lecie swojej działalności charytatywnej. Swój jubileusz świętować będzie w Książnicy Karkonoskiej podczas Światowego Dnia Wolontariusza.

Ryszard Kiełek, autor książki „Jak zostać bogatym”, jest absolwentem jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza i kieleckiego Technikum Geologicznego. Jego działalność dobroczynna miała swój początek w 1981 roku w okresie karnawału. Wówczas przy al. Jerozolimskich w Warszawie prowadził restaurację „Astoria”, kiedy został poproszony przez dziennikarza „Kuriera Polskiego” o zorganizowanie imprezy dobroczynnej. Tak stał się współorganizatorem balu dobroczynnego połączonego z aukcją dzieł sztuki, z której zebrano sporą sumę pieniędzy. A datki przekazano na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Następnie Ryszard Kiełek wspomagał olimpiady specjalne i akcję „Mieszkania dla sierot”, opiekował się dziećmi niepełnosprawnymi w Mielnicy i wychowankami Domu Dziecka w Michalinie. Zbierał także fundusze na operacje i dla poszkodowanych dzieci w Bieszczadach. W roku 1988 na wniosek dzieci został odznaczony Orderem Uśmiechu. Na początku lat 90. współpracował z warszawską Fundacją Pomocy Społecznej SOS Jacka Kuronia. Jako mieszkaniec Karpacza zajął się zawodowo turystyką, organizując liczne kolonie i obozy integracyjne w Sosnówce i Górach Izerskich.

Tegoroczny Światowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest w niedzielę - 5 grudnia. Wtedy w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się specjalne spotkanie z Ryszardem Kiełkiem z okazji 30-lecia jego działalności wolontariusza, na które bohater wydarzenia już dziś zaprasza wszystkie dzieci z jeleniogórskich szkół.

Na zdjęciu: Ryszard Kiełek w czasie uroczystości jubileuszu 60–lecia działalności SP nr 7 - 9 kwietnia br.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnania w starostwie

Znowu auto na chodniku

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%