MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Trzej kierowcy z promilami staną przed sądem

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 września 2017, 15:18
Aktualizacja: 15:21
Autor: 112
Policjanci z Karpacza w miniony weekend zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 33 do 67 lat, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało od 0,8 do 2 promili.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w nocy z 14 na 15 września na ul. Konstytucji 3 Maja. Podczas patrolu zwrócili uwagę na auto marki Renault, którego kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił na pobliski parking. Kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec Karpacza. Policjanci w trakcie czynności wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila. Okazało się, także że nie miał przy sobie dokumentów. Mężczyzna oświadczył, że jechał po „piwko.”

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali 17 września około godziny 15.10 na tej samej ulicy. Był to 67-letni kierujący skuterem. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,8 promila. Ten kierujący również nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu.

Tego samego dnia około godziny 17.15 policjanci zatrzymali w Sosnówce na ul. Liczyrzepy do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Nissan Micra. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu. Kierującym okazał się 45-letni jeleniogórzanin. Od tego kierowcy również czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. W trakcie czynności okazało się, że kierowca nie tylko nie posiadał żadnych dokumentów, ale również w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego auto zostało odholowane na policyjny parking.

- Za popełnione przestępstwa grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Działka nad zabytek?

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bn 19-09-2017 15:28
Jechał ,, po piwko ,, po piwku, pewnie wiele razy się udało aż do tego razu.
~ 19-09-2017 17:13
Podziękowania dla Policji, tak trzymać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czad na Kiepury

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Kolizja na Lubańskiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkania z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1207
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%