Zalogowanych: 19

Dolny Śląsk: Trzecie w regionie

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2007, 10:24
Drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych zajęła trzecie miejsce w rozegranym we Wrocławiu finale wojewódzkim rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt

Finał wojewódzki zmagań żeńskich zespołów koszykarskich ze szkół ponadgimnazjalnych rozegrano we wrocławskiej hali Orbita, gdzie na co dzień występują m.in. koszykarze Śląska Wrocław. W pierwszym z pojedynku półfinałowym zawodów jeleniogórzanki uległy po zaciętym meczu XII LO z Wrocławia 37:43. W drugim z półfinałów Zespół Szkół Ogólnokształcących z Ziębic przegrał z Zespołem Szkół z Polkowic 29:55. W spotkaniu o brązowy medal jeleniogórzanki rozgromiły drużynę z Ziębic 64:33. W wielkim finale mistrzostw ZS Polkowice wygrał z XII LO z Wrocławia 44:33. Organizatorzy finału nagrodzili także najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach. W drużynie z Jeleniej Góry wyróżniono w ten sposób Justynę Dudek.
<b>Skład zespołu ZSO i T:</b> Agnieszka Kret, Justyna Dudek, Marzena Kowalczyk, Magda Kosmo, Katarzyna Sobołtyńska i Katarzyna Włoszczyńska, Marta Kowiel, Anna Janik. Opiekunem drużyny jest Sylwia Szwaja.