Jelenia Góra - Podchorążych: Trzecia z rzędu porażka Chojnika

Poniedziałek, 15 września 2008, 19:33
Aktualizacja: Wtorek, 16 września 2008, 19:34
Autor: Mateusz Banaszak
Chojnik Jelenia Góra doznał kolejnej porażki w rozgrywkach A–klasy. Tym razem, podopieczni Dariusza Michałka w dramatycznych okolicznościach przegrali w Jeleniej Górze, z zespołem Victorii Czadrów 3:4

W pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że cieplicznie moga przegrać bój z Victorią. Zaczęło się pozytywnie dla gospodarzy. Już na początku do bramki Victorii trafił Marcin Jurkiewicz, pietnaście minut później po składnej akcji lewą stroną boiska, szans bramkarzowi nie dał Łukasz Ceratowski. Chwilę później goście nieoczekiwanie zdobyli bramkę kontaktową. Błąd cieplickiej obrony, wykorzystał Mateusz Tur który w sytuacji sam na sam, nie dał szans Olczykowi. Do przerwy wynik 3:1, ale dopiero w II połowie wydarzyły się ważne na dla dalszych losów spotkania Tuż po wznowieniu, sędzia wyrzucił bramkarza gospodarzy z boiska, za zagranie ręką poza polem karnym. Ta sytuacja podzieliła zdania kibiców i piłkarzy Chojnika i mimo dwóch odmiennych zdań arbiter spotkania w konsewkwencji pokazał Bramkarzowi Chojnika – Grzegorzowi Olczykowi czerwoną kartkę.

To był moment zwrotny tego spotkania. Po zejściu Olczyka, między słupkami cieplickiej bramki stanął zdobywca bramki – Łukasz Ceratowski, który po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki, po strzale Sebastiana Kurka.

Później było juz tylko gorzej dla Chojnika. W kolejnych minutach, ciepliczanie znów dali strzelić sobie bramkę. Po raz kolejny obronę oszukał Mateusz Tur, który nie miał większych problemów z pokonaniem napastnika Chojnika stojącego między słupkami. Pachniało wielką sensacją w Jeleniej Górze, ale jeszcze bardziej zapchniało gdy w doliczonym czasie rozpaczliwe wybicie piłki z pola karnego zakończyło się bramką dla Victorii. W 92 minucie, po rzucie rożnym orońcy wybili piłkę z własnego pola karnego.

Wybicie było na tyle fatalne, że piłka spadła tuz pod nogi Kurka, który bez żadnych skrupułów przymierzył na bramkę gospodarzy. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców Chojnika i wpadła tuz obok Ceratowskiego i było po meczu. Chwilę później arbiter zakończył ten feralny występ ciepliczan.

Chojnik Jelenia Góra : Victoria Czadrów 3:4 (3-1)

Bramki:Jurkiewicz 18’,Ceratowski 25’, M.Tur 28’, Jurkiewicz 44’,Kurek 65’, M.Tur 76’, Kurek 92’
Czerwona kartka: Olczyk.

Chojnik: Olczyk – Perebeynos, Kaliszczak, Modrzyk, Sopinka, Michałek, Jurkiewicz (60’ Sikorski), Kołodziej (50’ Kwiatkowski), Szymczak, Szyller (81’ Kogut), Ceratowski.

Victoria: Koszklil – Czoch, Kiełbasa, Zgłobicki (46’ Jeżerzański), Sochacki, Skierski, Brajer, Kuk, Tur, Kiflar (73’ Kulig), Kurek.