Jelenia Góra: Trzecia wygrana z rzędu Karkonoszy !

Niedziela, 13 czerwca 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:05
Autor: Dawid Gajda
W meczu przedostatniej serii spotkań IV ligi Karkonosze pokonały skromnie rezerwy Lubińskiego Zagłębie 1:0.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Kwiatkowski, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Horwat. W 32 min. błąd popełnił bramkarz gospodarzy, podając piłkę wprost pod nogi napastnika gości Burdy, który nie wykorzystał prezentu. Chwilę później po podaniu Józefiaka huknął potężnie Kiełtyka minimalnie niecelnie. Po przerwie pierwszą okazje do zdobycia bramki mieli gospodarze. Po kornerze Józefiaka uderzał Horwat, lecz i tym razem na posterunku był Rzepecki. Minutę później Tobiasz znalazł się w sytuacji sam na sam z Ciepielą, lecz golkiper gospodarzy świetnie sparował piłkę. W 62 min. Kowalski fatalnie spudłował w dobrej sytuacji. Decydująca akcja dla losów meczu miała miejsce w 77 min. Pacan został obsłużony doskonałym podaniem, wszedł w pole karne i w długi róg mocnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Przyjezdni po stracie bramki nie potrafili poważnie zagrozić do końca meczu, „twierdzy” Karkonoszy. Tak więc, końcówka sezonu jest udana dla podopiecznych trenera Radziszewskiego, którzy po trzecim zwycięstwie z rzędu wyszli z poważnego dołka.

Karkonosze Jelenia Góra 1 – 0 Zagłębie II Lubin Bramka: Marcin Pacan (77)Sędziował: Daniel Sroka (Wrocław)Żółta kartka: Smoliński (75 - za faul)Karkonosze: Ciepiela – Pacan, Jończy, Chrząszcz, Bizoń, Smoliński, Horwat, Józefiak (70 Malinowski), Kiełtyka, Tkaczyk, Kowalski