MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Trzeci „Orlik” rozwinął zmrożone skrzydła

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 grudnia 2010, 15:14
Aktualizacja: 15:14
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dziś o 13.00 odbyła się uroczystość oddania do użytku kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej. Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski oraz Iwona Plecety, dyrektor SP nr 13, w trzaskającym mrozie przecięli dziś symboliczną wstęgę otwierając obiekt zbudowany w ponad dwa miesiące.

Iwona Plecety podziękowała pomysłodawcom „Orlika 2012” za przyczynienie się do wybudowania zespołu boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 13. – Nie silniejszy wygrywa, lecz szybszy wyprzedza wolniejszego. Myślę, że właśnie taka sentencja przyświecała pomysłodawcom tego projektu. Mamy zajęcia sportowe, SKS-y, nasi uczniowie biorą udział w różnorodnych formach zajęć. Tego rodzaju inwestycje sportowe służą rozwijaniu młodego pokolenia zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznych – powiedziała Iwona Plecety.

– Pamiętajmy o tym, że na zawodach sportowych ważna jest nie tylko walka z przeciwnikami, ale przede wszystkim walka z samym sobą, ze słabościami własnego charakteru. Będziemy gościć również na naszych boiskach młodzież jeleniogórską z poza szkoły – dodała szefowa SP nr 13.

Dyrektor I. Plecety życzyła uczniom wszelkiego rozwoju, a szczególnie sportowego poprzez słowa Henryka Sienkiewicza, który niegdyś napisał: „Słynęliśmy kiedyś z rycerstwa, siły i odwagi. Dziś, żyjąc w odmiennych warunkach, winniśmy na sportowym gruncie pielęgnować i rozwijać powyższe cechy".

Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski podziękował wszystkim inwestorom i osobom dzięki, którym powstał „Orlik” przy „trzynastce”. – Na dworze jest minus 15 stopni a w Szkole Podstawowej nr 13 panuje wyjątkowo gorąca atmosfera. Dzięki zespołowi boisk sportowych można będzie rozwijać tężyznę fizyczną oraz pielęgnować sportowego ducha wśród dzieci. Mam nadzieję, że boiska te będą wam jak najlepiej służyły. Pamiętajcie, że marzenia zawsze się spełniają – powiedział do uczniów placówki prezydent miasta.

Uczniowie „trzynastki” zaprezentowali program artystyczny, dziękując tym samym za nową inwestycję. Wystąpił teatrzyk szkolny oraz drużyna piłki nożnej. Boginie Olimpijskie przypomniały zasady Igrzysk, czyli siłę, wolę walki i zwycięstwa, a piłkarze zaprezentowali ćwiczenia poprawiające szybkość i spryt w grze. Na koniec można było podziwiać tańce w wykonaniu dziewcząt z klas IV - VI.

W otwarciu oprócz prezydenta miasta uczestniczyli jego zastępcy Miłosz Sajnog i Jerzy Lenard. Przybyli dyrektorzy innych placówek edukacji oraz ksiądz prałat Józef Stec, duszpasterz środowisk oświatowych, który poświęcił kompleks i odmówił krótką modlitwę. Całość inwestycji „Orlik 2012” kosztowała około 1 mln 300 tysięcy złotych pochodzących z budżetu państwa, województwa i miasta. Kompleks jest trzecim tego typu w Jeleniej Górze. Pierwszego „Orlika” otwarto w listopadzie 2008 roku przy dawnej „budowlance”, a drugiego – rok temu w SP nr 6 w Cieplicach. Z założenia boiska te są przeznaczone nie tylko dla uczniów, lecz także dla pobliskich mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 3-12-2010 15:42
Gratulacje !!!
~zielonkawy 3-12-2010 15:43
Czy to prawda że z remontem trzeba wejść na pierwszy? kto pyta nie błądzi.
~Ateraz 3-12-2010 15:49
Proszę państwa będziem budować orliki w wersji białej :)
~mm 3-12-2010 16:54
Nawet klecha się przyplątał, była darmowa wyżerka?
~Paweł D 3-12-2010 17:36
Czarni wszędzie co to będzie co to będzie, Stec wszędzie co to będzie co to będzie, a piszą że czerwona kotlina od kiedy?? Jak czarnych pełno... darmozjady
~Zima 3-12-2010 18:23
Pan Stec musi mieć w sobie dużo Boga - wystarczy na zdjęciu 9. porównać brzuch tego pana z brzuchami Obrębalskiego i Sajnoga.
~zdegustowana 3-12-2010 20:19
wow jakie futro na zdj nr 2 !!!
~Mimo 3-12-2010 20:51
A władzo gdzie masz ORLIKI lodowe co zapomniałas o nas.
~hihotka:) 6-12-2010 10:24
ta fota nr 2 hehe futro ma jeszcze buciki do kompletu szkoda ze nie widac....:(a wyzera darmowa byla ...oczywiscie dzieciaki nawet po cukierku nie dostaly...
teessi 12-12-2010 15:06
A księży to rejonizacja nie obowiązuje? To nie jest parafia ks. Steca. :-) Czy tu nie powinien być ksiądz od Św. Franciszka (z kościoła przy ul. Morcinka)?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Pszczeli projekt KPN

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
187
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%