MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Trzeci Orlik przy „trzynastce”?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 czerwca 2010, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 25 czerwca 2010, 7:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Ósmego lipca na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapadnie oficjalna decyzja w sprawie powstania kolejnego zespołu boisk Orlik w Jeleniej Górze, którego budowa planowana była przy szkole podstawowej nr 13. Skąd pieniądze? Z budowy kompleksu wycofał się Lubin.

– To ewenement, bo Jelenia Góra będzie pierwszym miastem z trzema Orlikami na Dolnym Śląsku. Rozmawiałem już z naszym klubem Platformy Obywatelskiej, gdzie wyrażono zgodę, aby trzeci orlik został wybudowany w Jeleniej Górze, zastrzeżeń nie będzie też wprowadzał PSL, więc głosami tych dwóch klubów uda się ten pomysł przeforsować i zdobyć zgodę. Jest to tylko kwestia głosowania, które odbędzie się 8 lipca – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Jerzy Łużniak, dodał, że wysłał do miasta zapytanie, czy Jelenia Góra będzie w stanie do końca listopada wybudować takie boisko, bo jest to jedyny warunek. – Otrzymałem już informacje pozytywne. Boisko prawdopodobnie stanie przy Szkole Podstawowej nr 13, byłoby to korzystne, bo jest to rejon miasta bardzo zaniedbany – mówi Jerzy Łużniak.

Wicemarszałek Łużniak dodał też, że w tym roku województwo dolnośląskie, jako jedno z nielicznych kończy budowę Orlików, których w sumie powstanie 153. Pieniądze na trzeciego Orlika będą pochodziły po jednej trzeciej z budżetu Województwa Dolnośląskiego, budżetu państwa i budżetu miasta Jelenia Góra. Łączny koszt to około milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~olo 24-06-2010 8:44
Głosujcie na Kaczyńskiego będą stawiać baseny dla kaczuszek
~Zula 24-06-2010 9:00
czyzby to działania mające na celu zatarcie niezbyt dobrego wizerunku tej szkoły w mieście o ile pamietam kilka lat temu w SP 13 wyremontowano boiska i w porównaniu z innymi szkołami wygladaja całkiem nieżle
~julka 24-06-2010 13:40
czyzby znowu drzewiecki czlowiek tuska ruszyl do roboty
~MJ 24-06-2010 18:34
a jutro I rocznica śmierci króla MJ ;-((((((
~ 25-06-2010 0:09
Pamiętam, że to boisko zostało wybudowane wielkim nakładem kasy. Został zerwany asfalt, położone dreny, nawieziona mączka mineralna. Teraz te wszystkie nakłady zostaną zniweczone. O co tu chodzi? Czyżby Jelenia Góra miała za dużo pieniędzy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z dużą ilością nakrętek?

Pożegnania w starostwie

Zamknięta droga Chomontowa

Klasyki zjechały do Kowar

Most już po remoncie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
410
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%