MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trzeci Orlik przy „trzynastce”?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 czerwca 2010, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 25 czerwca 2010, 7:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Ósmego lipca na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapadnie oficjalna decyzja w sprawie powstania kolejnego zespołu boisk Orlik w Jeleniej Górze, którego budowa planowana była przy szkole podstawowej nr 13. Skąd pieniądze? Z budowy kompleksu wycofał się Lubin.

– To ewenement, bo Jelenia Góra będzie pierwszym miastem z trzema Orlikami na Dolnym Śląsku. Rozmawiałem już z naszym klubem Platformy Obywatelskiej, gdzie wyrażono zgodę, aby trzeci orlik został wybudowany w Jeleniej Górze, zastrzeżeń nie będzie też wprowadzał PSL, więc głosami tych dwóch klubów uda się ten pomysł przeforsować i zdobyć zgodę. Jest to tylko kwestia głosowania, które odbędzie się 8 lipca – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Jerzy Łużniak, dodał, że wysłał do miasta zapytanie, czy Jelenia Góra będzie w stanie do końca listopada wybudować takie boisko, bo jest to jedyny warunek. – Otrzymałem już informacje pozytywne. Boisko prawdopodobnie stanie przy Szkole Podstawowej nr 13, byłoby to korzystne, bo jest to rejon miasta bardzo zaniedbany – mówi Jerzy Łużniak.

Wicemarszałek Łużniak dodał też, że w tym roku województwo dolnośląskie, jako jedno z nielicznych kończy budowę Orlików, których w sumie powstanie 153. Pieniądze na trzeciego Orlika będą pochodziły po jednej trzeciej z budżetu Województwa Dolnośląskiego, budżetu państwa i budżetu miasta Jelenia Góra. Łączny koszt to około milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drogowy absurd

Bilety MZK też podrożeją?

Poznali wyniki rekrutacji

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~olo 24-06-2010 8:44
Głosujcie na Kaczyńskiego będą stawiać baseny dla kaczuszek
~Zula 24-06-2010 9:00
czyzby to działania mające na celu zatarcie niezbyt dobrego wizerunku tej szkoły w mieście o ile pamietam kilka lat temu w SP 13 wyremontowano boiska i w porównaniu z innymi szkołami wygladaja całkiem nieżle
~julka 24-06-2010 13:40
czyzby znowu drzewiecki czlowiek tuska ruszyl do roboty
~MJ 24-06-2010 18:34
a jutro I rocznica śmierci króla MJ ;-((((((
~ 25-06-2010 0:09
Pamiętam, że to boisko zostało wybudowane wielkim nakładem kasy. Został zerwany asfalt, położone dreny, nawieziona mączka mineralna. Teraz te wszystkie nakłady zostaną zniweczone. O co tu chodzi? Czyżby Jelenia Góra miała za dużo pieniędzy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Prezydent promuje zawidowskie anioły

PiS apeluje do mieszkańców

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

JSM dla rowerzystów

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
122
Tak
25%
Nie
74%
Nie mam zdania
2%