MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Trzaska mróz, a ślizgawki nie ma!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 grudnia 2010, 7:59
Aktualizacja: Niedziela, 5 grudnia 2010, 8:21
Autor: Angela
Fot. Angela
Od kilku dni za Młodzieżowym Domem Kultury „Jelonek” przy ul. Marii Skłodowskiej–Curie stoi rozłożone miejskie lodowisko. Do jego uruchomienia sam mróz nie wystarczy: brakuje prądu, dzięki któremu udałoby się zmrozić taflę.
Energetycy zapewniają, że postarają się jak najszybciej zainstalować odpowiednie przyłącza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miejskie lodowisko zacznie funkcjonować już w przyszłym tygodniu. Międzyszkolny Ośrodek Sportu złożył wniosek o rozpoczęcie odbioru przyłącza elektryki zasilającej urządzenia chłodnicze kilka dni temu, jednak na jej zakończenie EnergiaPro ma zgodnie z prawem, dwa tygodnie. Ewa Styczyńska, rzecznik prasowy firmy, zapewnia nas, że firma zrobi wszystko, by ze ślizgawki można było cieszyć się już wkrótce.

– Mamy obecnie ogrom pracy, ale nasi pracownicy obiecali, że postarają się zakończyć wszystkie prace dotyczące podłączenia prądu na potrzeby utrzymania miejskiego lodowiska, jak najszybciej. Być może uda nam się zakończyć całą procedurę na początku przyszłego tygodnia – mówi Ewa Styczyńska z Energii Pro.

Tomasz Kluch, dyrektor techniczny MOS-u, mówi, że lodowisko stoi rozłożone i gotowe już od kilku dni. Podkreśla, że pracownic rozkładali je w największą śnieżycę i zimno. – Ale pewnych procedur nie da się przyspieszyć – dodaje. – Staramy się naturalnie zamrażać lodowisko, ale trwa to bardzo długo, ponieważ musimy utworzyć przynajmniej siedmiocentymetrową warstwę lodu by nie doszło do przecięcia instalacji łyżwami. Ten czas znacznie skróci zasilenie prądem urządzeń chłodniczych, więc wszystko leży teraz w rekach Energii Pro – mówi.

Po uruchomieniu lodowisko będzie czynne od godz. 9.00 do 20. 30 z przerwami na konserwację. Ceny do końca grudnia pozostaną takie same, jak w minionym roku: dla osób dorosłych jest to 2,5 za godzinę jazdy i 3,5 za wypożyczenie łyżew. Dla dzieci wstęp będzie darmowy. Lodowisko będzie czynne co najmniej do końca marca 2011 roku, o ile pozwoli na to aura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Szansa na remont "zameczku"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 4-12-2010 8:18
W ZE większość prac jest zaplanowanych ale nie ma czasu na pierdoły ! Potem nie będzie potrzebne bo pogoda nie ta to teraz wody nie ma i problem rozwiąże się sam... Tak jak co roku zima zaskoczyła kierowców nie drogowców !
~agap 4-12-2010 9:33
No cóz jak widac wszystko mozliwe .W Karpaczu wyciagi beda dzialac dopiero po 20 grudnia -zycze wiec sniegu
~Ronnie 4-12-2010 11:32
Co za bezmyślny post użytkownika ~wyborca. Trwa cisza wyborcza a ten tutaj reklamuje kandydata!!! Proszę serwis Jelonka o usunięcie tego postu.
~Baran 4-12-2010 12:22
Tej reklamy Jelenka nie usunie bo za tm stoi ...... ? Dziwie jak to mogło przejś
~@ 4-12-2010 12:33
Ślizgawka... to już bliższe prawdy, niż "sztuczne lodowisko" - czym się chwali w swojej ulotce Pan O. Jak dotychczas mamy w Jelonce co najwyżej lodowiska naturalne, które mogą istnieć tylko przy temperaturze "na dworze" poniżej zera. Ale wielkich słów używamy dla podniesienia rangi czegokolwiek, jak na przykład "Kolej Linowa Mała Kopa" - a to tylko prastary wyciąg krzesełkowy...
~ 4-12-2010 13:01
więźniowie pewnie zadowoleni. w końcu będzie się coś działo za oknem
~Eugenia 4-12-2010 13:46
Pewne procedury da się przyspieszyć w Energetyce. Jest taki magiczny przedmiot. Koperta. Bez niej procedury zwalniają bardzo mocno...
~K.K 4-12-2010 14:15
O czym ty piszesz ? w Energetyce nie ma korupcji :)
~ktossss 4-12-2010 14:55
nie ma już energii pro, tylko jest tauron..... Widzę jelonka na bieżąco
~.. 4-12-2010 16:53
żaden pajac nie napisał nic w swoich komentarzach na temat lodowiska, że fajne, że świetny pomysł itp. tylko ta żółć i pier...lenie od rzeczy. cierpicie na wrzody, czy jak? lodowisko wygląda świetnie, pewnie będzie jeszcze lepiej przy wieczornym oświetleniu. na pewno skorzystam. tym bardziej, że to niedaleko ode mnie.
~DO 16.53 4-12-2010 17:39
To leć już zajmij sobie kolejke będziesz mieć vip-oską wejściówkę. Tak jak w tym kabarecie ile to trzeba ŚNIEGU zjeśc aby ... ! I jeszcze jeden jak to wystarczy TOFIKOWI piłeczkę rzucić ! Zawsze szukajmy szczęścia zastępczego takiego jak etykiety za czasów PRL !
~Schengen 4-12-2010 18:14
A co z "białym orlikiem" ? Może coś przegapiłem, ale powstanie ? CZY KASA PRZEPADŁA ?
~dr.Haus 4-12-2010 18:59
...jak to nie ma ślizgawki???...a droga przez Łomnice i Mysłakowice to co?????
~ 4-12-2010 19:29
Polska to gówniany kraj.
d3m0l 4-12-2010 22:14
Ktoś dał ciała, nie sprawdził warunków zasilania albo myślał, że wystarczy zadzwonić i powiedzieć, że dzwoni I sekretarz albo O. Bryndzyk i za godzinę ma być tam pociągnięty kabel gruby jak ręka Pudziana a najlepiej jak postawią indywidualną stację NN na te potrzeby. Nie oszukujmy się, skoro Epro czy Tauron zarabia na tym to w ich interesie jest pozyskać odbiorcę, ale skoro jest poślizg to znaczyć może tylko jedno ktoś myśli, że prąd można drutem kolczastym przesyłać.
~Radam pol 5-12-2010 8:13
A wiesz że drucik gotowy jest i wisi sobie na słupach? Na zdjeciach widać...
~do Radam pol 5-12-2010 10:02
To weź ten drucik i sobie podłącz. W naszym kraju buduje sie mosty, estakady, a potem po kilku latach dopiero do nich wymyśla drogi... Przy takich właśnie sprawach wychodzi jak mamy kulawą infrastrukturę nie przygotowana do rozwoju !
~do d3mol 5-12-2010 21:42
ciała dałeś swoim postem. Bez wydania warunków zasilania i podpisania umowy o przyłącze nie zaczyna się nawet żadnych prac. Z tego co wiem to chodzi tam tylko o odbiór instalacji i przykręcenie kabli do zacisków... Tego nie można zrobić na papierze z wyprzedzeniem. Tylko dopiero jak wszystko jest gotowe. Sam przechodziłem tą procedurę kilkanaście razy. Rzeczywistość jest taka ze ktoś z energretyki może zechcieć przyjechać po tygodniu albo dwóch po to by odebrać sieć. Potem można parę dni poczekać na powieszenie licznika potem jeszcze parę na przypięcie do trafo. Po drodze jeszcze ktoś może być złośliwy i powiedzieć że np złymi śrubami kabel przykręcony i pojechać sobie spowrotem zostawiając klienta na "lodzie";). Czasem się zdarza że wszystko załatwia się w jedeń dzień... Zastanów się dlaczego...
~romero 6-12-2010 7:19
"Czasem się zdarza że wszystko załatwia się w jeden dzień... Zastanów się dlaczego..." bo energetyka to BÓG. Znam ten ból

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Tak nie wolno parkować!

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
361
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%