MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Trysną zdroje

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Jeszcze w wakacje uruchomiona zostanie fontanna, popularny „tulipan” przy placu Piastowskim w Cieplicach. O pozostawienie tego obiektu na dawnym miejscu po remoncie nawierzchni placu zabiegali w ubiegłym roku działacze Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - odnotowują Nowiny Jeleniogórskie.

„Tulipan” przeszedł renowację - metalowe i kamienne elementy zostały wyczyszczone i zamontowane w pierwotnym miejscu. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie komory zamkniętego obiegu wody. W sześć tygodni od podpisania umowy wykonawca będzie musiał skończyć prace.

- Bardzo nam zależało na pozostawieniu fontanny, bo w uzdrowisku muszą być elementy architektury związane z wodą - mówi Małgorzata Turowska, wiceszefowa SMC.

Stowarzyszenie zabiegało także o wybudowanie w miejscu dawnego wodotrysku u zbiegu placu Piastowskiego i ulicy Cervi, minipijalni wody mineralnej. Czy stanie tam pijalnia, czy tylko zdrój, zdecyduje konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej tego obiektu.

Konkurs architektoniczny ma być rozstrzygnięty w lipcu, ale obiekt wybrany do realizacji powstanie dopiero w przyszłym roku. Zwycięzca konkursu może liczyć na 5 tys. zł nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Urząd czynny krócej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~SUL przez "U" 11-05-2006 8:41
Napewno skończy się na projektach do szuflady?Bo, za nie można dostać granty i na tym koniec marzeń o fontannach!!!!!
~AZO 16-05-2006 21:44
Tulipan jest ochydny. W ogóle jaki tulipan? To raczej grzyba przypomina. Powinni go wywalić i zgodnie z założeniem, że w uzdrowisku powinna być architektura związana z wodą, postawić coś gustownego, świecącego, tryskającego wodą z kazdej strony. Jednym słowem fontanna "full wypas" za duże pieniądze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Klasyki zjechały do Kowar

Most już po remoncie

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
532
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%