MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Trwają prace w mysłakowickim parku. Ma być pięknie

Wiadomości: Region
Środa, 11 lipca 2012, 7:47
Aktualizacja: 7:54
Autor: Agrafka
Fot. UG Mysłakowice
Brama ze szczęk wieloryba to tylko jeden element z dawnej architektury, jaki wróci do przypałacowego parku w Mysłakowicach, w ramach jego rewaloryzacji. – Odtworzona zostanie także kaskada i Staw Kościelny – mówił Ryszard Kempa, kierownik Referatu Inwestycji i Przedsiębiorczości Gminy Mysłakowice.

W parku przy pałacu w Mysłakowicach prowadzone są prace w ramach I etapu jego rewaloryzacji, których celem jest odtworzenie kaskady oraz Stawu Kościelnego, a także nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów. Zakończenie tej inwestycji, planowane jest na 30 czerwca 2013 r., a jej koszt wyniesie 1 mln zł, z czego 90 proc. To dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z programu „Ochrona przyrody".

W drugim etapie planuje się odtworzyć i wykonać elementy małej architektury nawiązującej do czasów pruskich. – Na wzór starych elementów parku, zaczerpniętego ze zdjęć, szkiców i dokumentów sprzed II wojny światowej, zostaną wykonane m.in. kamienne ławy, podest, schody, trzy mostki oraz replika bramy ze szczęk wieloryba, które niegdyś znajdowały się w tym parku. Ponadto ustawione zostaną zdobione ławki i kosze – poinformował Ryszard Kempa.

Na realizację II etapu złożono wniosek o dofinansowanie w ramach środków UE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013. Przewidywany termin jego realizacji to 2013 rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zawody wędkarskie

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Ruszyła procedura ws. referendum

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~xl 11-07-2012 8:09
ale fajnie :)
~ 11-07-2012 8:12
Jezeli Pan Kempa nie wie lub zapomniał to szczeki wieloryba złozone sa na plebanii w Mysłakowicach, ŚP ksiądz Grabiak je tam zdeponował.Wiec wystarczy sie przejsc popytać i nie trzeba bedzie robic repliki, tylko wróci na swoje miejsce oryginał. zycze powodzenia
~Mieszkaniec 11-07-2012 8:33
Najpierw wypadało by się zapytać gdzie sa szczęki, od 4 lat można je zobaczyć w galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, zostały wyeksponowane w celu pokazania i mieszkańcom i turystom. Mają się bardzo dobrze .....zapraszamy nie poinforowanego do odwiedzenia...
~Lolek 11-07-2012 8:35
Niestety oginał nie może stać w parku bo jego stan nie pozwala na to, sa zabezpieczone i stoją w GOK-u w Myslakowicach, muszą być chronione przed czynnikami atmosferycznymi. A kopia to bardzo dobry pomysł....życzę powodzenia
~zuzu 11-07-2012 11:38
policja w tym parku powinna wyłapać dilerów i ćpunki którzy wieczorami tam przesiadują,a atakże alkoholików bo wrzucają butelki i puszki do stawu.
~ona 11-07-2012 15:02
fajnie, tylko na jak długo, może i tu warto przemyśleć postawienie ogrodzenia.... bo obawiam się, że krzaczki i kwiatki długo cieszyć nie będą!
jankes 11-07-2012 20:09
Tylko na litość Boską nie bierzcie ekipy rewitalizującej park cieplicki.Jeśli już,to:przyłóżcie krawężnikiem pani projektant, zdrenujcie wykonawcę i powieście na najwyższym drzewie(oczywiście za nogę) inspektora nadzoru na okres kilku lat.
~gosc123 11-07-2012 21:30
Moja propozycja to wyrównać teren całego parku , zasiać ładną trawkę (którą oczywiście będzie trzeba regularnie kosić) , zrobić szeroki deptak wokoł stawu, wyciąć niektóre krzaczory, postawić nowe ławki, wykonać nastrojowe i energooszczędne oświetlenie no i oczywiście monitoring obiektu! Myśle że kilkanaście kamer, okablowanie i rejestrator naprawdę nie kosztowałby wiele a przynajmniej byłby spokój! Może mała muszla koncertowa i siedziska dla publiczności!!!
~ 11-07-2012 23:11
byle nie naprawili tak jak Cieplickiego parku zdrojowego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%