MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Trwają poszukiwania rozpoznawalnej marki Karkonoszy

Wiadomości: Powiat
Sobota, 21 lipca 2012, 8:00
Aktualizacja: 8:02
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Dzwonek karkonoski, Duch Gór, a może nowoczesna forma ujęcia gór, narciarstwa – to tylko niektóre z pomysłów na stworzenie rozpoznawalnego symbolu regionu jeleniogórskiego. – Warsztaty poświęcone pracy nad marką Karkonoszy, które odbyły się 18 lipca w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, przyniosły wiele pomysłów – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Warsztaty, prowadzone przez Szymona Sikorskiego z firmy PUBLiCON były elementem projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” i wzięli w nich udział przedstawicieli gmin: Podgórzyn, Janowice Wielkie, Mysłakowice oraz miast: Szklarska Poręba, Karpacz, Jelenia Góra. Ich celem jest wypracowanie nowego wizerunku regionu oraz metod i sposobów nowoczesnej promocji marki „Karkonosze”.

- Opracowujemy jednolity wizerunek naszego regionu, logotyp, stronę internetową, na której znajdą się atrakcje regionu i aktualne wydarzenia. Kładziemy duży nacisk na nowoczesne formy promocji. Chcemy, na przykład, by informacje o szlakach rowerowych można było pobierać przez komórkę z kodu. W ten sposób będzie można też pobrać mapkę czy aplikację, w której Duch Gór będzie oprowadzał turystów po Karkonoszach – mówi Wiesław Dzierzba.
Podczas warsztatów powstały też trzy propozycje na logotyp: roślinny - dzwonek karkonoski z pięcioma płatkami odpowiadającym pięciu wartościom, tradycyjny – Duch Gór oraz nowoczesne ujęcia gór, narciarstwa itp. Dzwonek Karkonoski jest mniej rozpoznawalny, ale jeszcze nie wykorzystywany w promocji tak często jak symbol Ducha Gór. Z drugiej strony warto kontynuować już rozpoznawalny znak, a jedynie go unowocześnić. - Na następnych warsztatach zadecydujemy, który ze znaków będzie reprezentował nasz region – dodaje Wiesław Dzierzba.

- Logotyp będzie się znajdował m.in. na szlakach, w punktach informacyjnych, hotelach, restauracjach, na stronach internetowych gmin – powiedziała Karolina Marczewska, z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

5 września odbędzie się konferencja w Karpaczu, na której zostanie przedstawiona już konkretna marka Karkonoszy i plan jej promocji. Kolejna konferencja planowana jest w Poznaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Kolejne roje pszczół

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 21-07-2012 8:32
czy do tego jest potrzebny hotel??? Za dużo pieniędzy ma miasto??? wystarczylo rozpisać konkurs a konferencje zrobic w ratuszu.Ale po co? jak mozna sie najesc i napic w hotelu na koszt podatnika i tak juz biednego.
~12sqandal 21-07-2012 9:15
narescie się obudzili ale czy to niezbyt pózno , ponad 70 lat jak odzyskaliśmy te ziemie i teraz szukacie dopiero < marki Karkonoszy > no , no rure to Wy macie . I jak znam zycie to tą < marke > znajdziecie po iluś tam posiedzeniach , smatlawce z Was , ruch turystyki zyjecie ( a zresztą co tam takie wapniaki jak Wy wymyślicie. Tu potrzebny jest konkurs , rozpoznawalny znak Karkonoszy a nie jakiś dzwoneczek karkonoski , no
~Grzesiek_1 21-07-2012 9:48
Weźcie bibliotekę, albo muzeum.
~grsdg 21-07-2012 12:15
Amatorzy biorą się za profesjonalne prace.
~jareckiiii 21-07-2012 13:02
Biedronka!
~ 21-07-2012 13:02
Poki co to marka Karkonoszy jest coraz brzydszy i niestety zageszczajacy sie w bardzo szybkim tempie haos architektoniczny. Znajomi, ktorym polecilam stare strony zapytali mnie po powrocie z wielkim oburzeniem, czy tam nie ma osob odpowiedzialnych za architekture i dewastacje terenow, ktorych zabudowywanie zasmieca niepotrzebnie piekny krajobraz bardzo ladnie komponujacy sie z gorami. Jest coraz brzydziej i pstrokato a niedlugo jak zabraknie lak i innych terenow zielonych to bedzie sie wycinac lasy i zabudowywac gory:( Niemcy umieli zadbac o te piekne tereny i turystow nie trzeba bylo szczegolnie zapraszac bo chetnie przyjezdzali a teraz to nawet kolej sie likwiduje no bo po co, POlska to bogaty kraj i kazdy ma auto wiec kolej nie jest potrzebna... Logo z osiedlem a w tle mala Sniezka :)
~ 21-07-2012 13:04
rozpisac konkurs na całą Polskę, tak to sie robi! Pokaża przynajmniej to w mediach, lepszego rozgłosu nie ma, a tak to posiedza pojedzą i wyprodukują wielkie G.
~ 21-07-2012 13:09
Znów ktoś wywęszył pomysł na wyszarpanie kasy z uni , to się nazywa przekręt.
~Daniel. 21-07-2012 14:50
A wiecie czemu ten nasz jeleń to zły jest ? ..bo jeśli nie wiecie czym różni się jeleń od daniela, to Wam powiem,, - bo jeleń stawia, a Daniel pije..) a może bobra jakiegoś kolorowego ? ..bobry są ok ;)
~Podatnik 21-07-2012 15:27
W kraju w ogóle a w tym regionie w szczególe, bardzo chętnie wydaje się publiczną kasę na poszukiwanie tego, co w innych miejscach globu podawane jest na talerzu byle p...powi. Wynikać to może z tego, że w innych zakątkach świata p...p jedynie kupuje, a tutaj byle p...p wydatkuje...
~jelinek 21-07-2012 17:53
Konferencje są potrzebne dla urzędników państwowych jak widać może to pójdzie w kierunku poprawienia ich intelektu. Odnośnie symbolu, tu nie trzeba wyważać otwarte drzwi. Dla naszego regionu zawsze była to Liczyrzepa a m. Jeleniej Góry-Jeleń.
~fiki 21-07-2012 21:55
żadne nowe logo się nie przebije przez 100 lat....oczywiście,że jeleń i Liczyrzepa/Rybecal/ ..... można wymyśleć nowego jelenia i nowego Rybecala ale muszą nawiązywać do utrwalonych już wizerunków....
rymcycymka 21-07-2012 22:17
.. o lilii zlotoglowej to zapomnieli !
~:) 22-07-2012 0:03
Taaak. A świstak dalej zawija te sreberka. Logo, badania focusowe, konferencje, PR, HR, wymiany, partnerstwa, dni czegoś, targi, bankiety, debaty, wizerunki, a do emerytury coraz bliżej, pensja jest, coś się dzieje, a że nic z tego nie wynika, to co. Ano nic.
~jjjuyt 24-07-2012 19:01
najlepszą marką, niepromowaną wcale a stąd są karkonoscy Artyści! Nikt ich nie promuje walczą z wiatrakami a to oni po całym wiecie wywożą ze swoimi nazwiskami Karkonosze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wóz strażacki w nagrodę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowy przystanek w Łupkach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%