MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Trwają budowy, przebudowy i remonty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 lipca 2011, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: RED
Nasze miasto w wielu miejscach przypomina plac budowy. Najbardziej widoczne są roboty prowadzone na drogach, one też pochłaniają relatywnie najwyższe kwoty, ale są i inne, niemniej kosztowne, a nie zawsze dostrzegane.

- W ostatnim czasie wiele podmiotów otrzymuje dokumenty zezwalające na budowę: „decyzje o pozwoleniu na budowę”, albo umożliwiające rozpoczęcie procesu budowlanego – „decyzja o warunkach zabudowy”, „decyzja o ustaleniu lokalizacji, itp. – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta.

– Z większych – DSE Draexlmaier, który rozbudowuje zakład o nową halę produkcyjną i buduje silosy, czy ZORKA, która otworzy już wkrótce nowe hale. Późną wiosną kolejne firmy złożyły wnioski – m.in. producent betonu towarowego (przy ul. Cieplickiej), czy „Kubex” – na budowę zespołu obiektów produkcyjno-usługowych przy ul. Spółdzielczej.

Cieszy fakt, że w inwestycyjno-remontowe trendy wpisują się wspólnoty mieszkaniowe, które zmieniają kolorystykę elewacji, dokonują termoizolacji, itp. Kilkunastu developerów stawia nowe domy mieszkalne, a że jest ich naprawdę sporo, to może oznaczać, że wkrótce może dojść do „cenowego przesilenia” na tym rynku i – mimo kłopotów z uzyskaniem kredytu bankowego – większa liczba rodzin może zyskać szanse na nowe mieszkanie.

Zabudowują się kolejne plomby (m.in. u zbiegu ulic 1 Maja i Klonowica), ulic Kochanowskiego i Kraszewskiego, i in.
- Wzrost tempa budów i powstawanie nowych obiektów, wytwórczych i innych, oznacza m.in. ruch pieniądza w gospodarce – mówi H. Papaj. – To zawsze jest prognozą poprawy sytuacji, albo przynajmniej umocnienia stabilnego trendu rozwoju – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

W sobotę zbiórka krwi

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Wóz strażacki w nagrodę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 23-07-2011 9:21
A pisaliście na Jelonce, ze będą remontować nawierzchnię na ul. Okrzei i co?? Mięli zacząć od 20 czerwca, dzisiaj dzięki Bogu 23 lipca i nawet jednego robotnika nie było.
~mp51 23-07-2011 10:11
mieli remontować okrzei ale właśnie kupili mobilny radar dla straży miejskiej i pewnie kilka nowych blokad na koła dla turystów coraz bardziej omijających jelonkę i to są jedyne, najaktualniejsze informacje z jeleniej góry
~samson 23-07-2011 11:01
nie widzę remontu drogi koło sombinu ,nie wprowadzajcie iluzji
~Rex 23-07-2011 12:02
Na ul. Okrzei prace zostaly wstrzymane ze wzgledu na ekspertyzy i poprowadzenia tam tramwaju o którym tak nam Zawiła mówił.
~jendrek 23-07-2011 17:18
jak sie czyta na forach o jeleniej górze to najczęściej doradzają żeby omijać to miasto gdyż za wszystko i za drogo trzeba płacić a ceny niestety mamy ponad europejskie bo jadąc do Drezna kupuje karnet za 10 euro i mam zwiedzanie na cały dzień a u nas co za 40 pln. to większą połowę na parkingi wydam a reszta - no tak nie zapomniane wrażenia są bezcenne
~ko-sa 23-07-2011 19:57
Pan Papaj chwali się cudzym a nie mówi całej prawdy o problemach które urząd robi tym przedsiębiorcom którzy budują te obiekty ............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bezpieczne place zabaw

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%