MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Trwa walka o szkołę

Wiadomości: Podgórzyn
Czwartek, 6 lutego 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2020, 8:07
Autor: WAC
Fot. WAC
Kilka godzin trwało zorganizowane wczoraj (5.02) przez władze gminy Podgórzyn spotkanie dotyczące planów likwidacji Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce.

To już druga próba zlikwidowania Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Pierwszą samorząd podjął w ubiegłym roku, jednak po protestach mieszkańców oraz negatywnej opinii Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zrezygnowano z zamknięcia placówki.

W tym roku temat powrócił. W grudniu 2019 roku Rada Gminy podjęła uchwałę intencyjną zapowiadającą zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Wtedy poparło ją 9 radnych, 5 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Jak argumentują samorządowcy, gminy, która notuje spadek dochodów z podatków nie stać na utrzymywanie czterech placówek oświatowych. Sporym obciążeniem są też dodatkowe nakłady jakie trzeba przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli. Gmina chce zamknąć szkołę w Sosnówce, gdyż według podawanych przez nią prognoz demograficznych - liczba jej uczniów w kolejnych latach będzie spadać.

We wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w auli Szkoły Podgórzynie uczestniczyły władze gminy, przedstawiciele biur poselskich, starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski i setki rodziców dzieci ze szkoły w Sosnówce oraz mieszkańców tej miejscowości, którym na sercu leży dalszy los tej placówki oświatowej. Najważniejszym jednak gościem spotkania był dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, bo to od jego opinii co do planów likwidacji szkoły w największym stopniu zależy jej przyszłość.

Po raz kolejny przyjechałem, żeby wyrobić sobie zdanie, posłuchać argumentów, spotkać się z ludźmi. – mówi R. Kowalczyk. Jest mi w tym sensie miło, bo to piękna okolica i sympatyczni ludzie ale wolałbym aby okazja była dużo bardziej sympatyczniejsza niż po raz kolejny pomysł likwidacji szkoły. Likwidacja szkoły jest to bowiem absolutna ostateczność, no i do mnie w ostatecznym rozrachunku jako osoby – instytucji, która będzie wydawać tą opinię pozytywną lub nie będzie należała analiza, czy ta szkoła ma nadal funkcjonować, czy powinna być zlikwidowana.

W trakcie debaty obie strony po raz kolejny przedstawiły swoje argumenty. Wójt podtrzymał stanowisko o konieczności likwidacji placówki z przyczyn ekonomicznych oraz demograficznych. Broniący szkoły podkreślali rolę spoiwa lokalnej społeczności, jaką pełni w życiu ich wsi. Za pomocą przygotowanych prezentacji i wyliczeń ekonomicznych negowali też twierdzenie o oszczędnościach, jakie miałoby gminie przynieść zamknięcie podstawówki.

Nie zgadzamy się z argumentami przedstawianymi przez wójta i nie jesteśmy za likwidacją żadnej ze szkół – mówi przedstawicielka rodziców uczniów z Sosnówki Małgorzata Rusek. - Takie szkoły mają rację bytu, to są małe szkoły, w których dzieci także z problemami się odnajdują. To jest miejsce gdzie są realizowane nie tylko potrzeby edukacyjne, ale także potrzeby społeczne tych dzieci. Ja nie widzę możliwości szukania oszczędności w taki sposób, można ich poszukać gdzie indziej - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

7
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
8
16%
Smuci
6
12%
Złości
27
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Stalowe rumaki w Karpaczu

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (125) Dodaj komentarz

~Apartamentowiec 6-02-2020 8:02
To ile w tej szkole jest dzieci skoro na spotkanie przyszły setki rodziców? Tysiące?
~ 6-02-2020 9:32
do: ~Apartamentowiec (8:02)
w tej szkole jest o troje dzieci mniej niż w Miłkowie ,a do tego bez przedszkola o czym się nie mówi..Niech w szkole w Miłkowie odejmą przedszkolaków i będzie prosty rachunek.
~Willowiec 6-02-2020 23:05
do: ~Apartamentowiec (8:02)
A czy któremu z tych rołdzicó czy innych przyszło do głowy dlaczego tak jest ? Myślicie, że ktoś by celowo zamykał szkołę ? Jeśli tak to gratuluję inteligencji. Nie od dziś wiadomo, że pieniążki z budżetu państwa poszły na kupczenie (targowicę), którą zafundował nam pis. Nie zwiększono subwencji dla samorządów, a ciężar utrzymania i podwyżek przerzucono właśnie na samorządy. Te znowu nie mają tyle pieniędzy żeby to wszystko utrzymać i zgodnie z prawami rynku i natury rzezy muszą zamknąć - i powtórzę, nie sądzę żeby ktoś sobie zamykał placówkę "dla jaj". Łatwo się burczy zza ogrodzenia jak się nie wie co jest poza nim Może zamiast pieniaczyć to jeden z drugim wzięliby i zapoznali się z budżetem swojej gminy czy miasta - to wtedy by zobaczyli że nie ma z czego dzielić. No ale ciemny lud jak to ciemny lud, będą wymagać niemożliwego i dodatkowo najlepsze co potrafią to krzyczeć że ten ma stołek i kase tamten ma stołek ... pomijając denną ich argumentację - to najwyraźniej cecha polaków, zrzędzić, konfabulować, zazdrościć i wylewać swoje frustracje na innych - a pis tylko podsyca te chore zachowania.
~Bida 6-02-2020 23:58
do: ~Willowiec (23:05)
No i zapoznaliśmy się z budżetem i się okazało, że to nie pis odebrał, lecz Kalata lekką rączką wydawał. I się skończyło. Zostały długi
~jan 7-02-2020 10:47
do: ~Willowiec (23:05)
Mieszkańcy gminy Podgórzyn w tym Sosnówki to potomkowie osiedlonych tam Ukraińców. Są bardzo trudnym i skonfliktowanym środowiskiem. Wójt tej gminy niesie ciężki krzyż posługi mieszkańcom.
~ 7-02-2020 13:11
do: ~jan (10:47)
Ot historyk się znalazł.A gdzie są Twoje korzenie???
~ 6-02-2020 8:13
Chyba autor miał na myśli- setki zainteresowanych sprawą mieszkańców Sosnówki i okolic.
~Iks 6-02-2020 8:14
Oj tam, nie po to wójt wydatkował grube miliony na super-szkołę na uboczu i nie po to planuje wydać kolejne na dojście do niej, by teraz mu jacyś mieszkańcy krzyżowali plany. Szkoła w Sosnówce jest już dawno przeznaczona do zbycia i zapomnijcie, że on dobrowolnie od tego odstąpi. Wybraliście na pięć lat typa, który przez cztery lata machał wam na powitanie środkowym palcem, to teraz macie.
Krzysztof J. Szklarski 18-02-2020 18:29
do: ~Iks (8:14)
Cóż, w pełni podpisuję się pod tymi słowami, gdyż: "Jakim mnie wybraliście, takim mnie macie". Próba ratowania finansów gminnych kosztem dzieci jest czymś haniebnym - czymś, co powinno spowodować pozbawieniem kogoś głowy, choć nie dosłownie - pozbawieniem jakikolwiek wpływu na losy mieszkańców. Oj, chyba mi przyjdzie spotkać się z rodzicami...
~Horekowka 6-02-2020 8:40
40 milionów. Na tyle wójt zadłużył gminę a stawka cały czas rośnie a raczej pnie się w dół. Czy mieszkańcy gminy Podgórzyn są przygotowani na spłatę tych długów?. Szkoła została już dawno sprzedana przy imprezie alkoholowej, tak słyszałem. ile w tym prawdy nie wiem ale skoro ludzie tak opowiadają pod sklepem to coś musi w tym być. Zastanawia mnie jedno, skąd ci ludzie mają pieniądze że po nakupowali w gminie tyle działek za grosze. myślą że za lat kilka te działki sprzedadzą za miliony? Obecnie gmina wszystko wysprzedaje, wszystkie atrakcje w gminie, bo myślą że dorobią się za ten sprzedaż miliony. Balaton w Staniszowie jest na sprzedaż, przez takich w pracy, egoistów gmina umiera. Szkoły bronicie a nie widzicie że przekręty w gminie są robione, gdzie ta sprawiedliwość?
~K 6-02-2020 23:38
do: ~Horekowka (8:40)
Rozumiem, że sam chciałeś kupić szkole że tak boli cie to ze ponoć już została sprzedana? W dodatku wierzysz w durne ploty spod sklepu.. Rzetelne źródło informacji, serio.
~ 6-02-2020 9:04
A kto będzie płacił za małą szkółce w Sosnówce? Ci, widoczni na fotografii. Wójt powinien pokazać koszty utrzymywania mikroszkoły.
~ 6-02-2020 9:21
do: ~ (9:04)
za małą szkołę płacimy my mieszkańcy gminy,za szkołę w Podgórzynie też my mieszkańcy i za pozostałe dwie szkoły też my płacimy. Drogi autorze wpisu nie obrażaj ludzi ,bo to są ci ludzie którzy mają coś do powiedzenia , nie chowają twarzy tak jak ty.Nawet nie potrafisz się podpisać.
~ 6-02-2020 20:37
do: ~ (9:21)
to żeś się podpisał ...
~ 7-02-2020 7:58
do: ~ (20:37)
czytaj ze zrozumieniem.
~obserwaton 6-02-2020 9:29
szkoły są niepotrzebne , ciemną masą łatwiej sterować. Ciemny wyborca to jasny wybór , jeden słuszny.
~ 6-02-2020 10:09
Poziom władzy. Wstyd i żenada. Wiedza żadna. Może zrobić zebranie mieszkańców z władzami i poinformować jaki jest stan gminy. Mieszkańcy wiedzą. Władza nie wie
~ 6-02-2020 10:38
do: ~ (10:09)
Poziom władzy, wstyd i żenada ,a niektórym radnym to palma bije i potrafią pajacować na sesji za nasze pieniądze(radny Kalata-listonosz)
~ 6-02-2020 10:11
Nawet półtora roku nie minęło od wyborów samorządowych. A może trzeba było wtedy dobrze się zastanowić i przemyśleć zanim się oddało głos?
~ 6-02-2020 10:21
do: ~ (10:11)
Masz rację mogliśmy wtedy pomyśleć kogo wybieramy,ale myślę że górę wzięły uczucia i litość(choroba pana Kalaty)w pierwszej kadencji i dlatego dostał ponowny kredyt zaufania.
~Mieszkaniec 6-02-2020 16:48
do: ~ (10:21)
Masz argumenty..... szok.
~ 6-02-2020 18:10
do: ~ (10:21)
Kierowanie się uczuciami i litością przy wyborze władz?! Po prostu ręce opadają. To macie teraz co macie i pretensje mieszkańcy niech mają to siebie.
~Iks 7-02-2020 8:46
do: ~ (10:21)
Litość was wzięła i dlatego wybraliście typa, który w kampanii chwalił się cudzymi budowami jak swoimi, a poza tym szkalował oponentów? To argument równie głupi i śmieszny co na uzasadnienie głosu za Dudą tekst, że Komorowski skakał po stołku albo że popełniał błędy ortograficzne. I z litości w pierwszej turze wygrał kandydat-wydmuszka, bo miał raka i co, chcieliście mu osłodzić odejście na koszt gminy? To się wam nieźle odwdzięczył.
~ 6-02-2020 10:13
Drodzy mieszkańcy gminy Podgórzyn spójrzcie co się dzieje z włodarzami naszej społeczności.Zioną butą i pychą.Drwią ze Szkoły w Sosnówce,obrażają nauczycieli mówiąc że są kiepskimi nauczycielami,uczniów byłych i obecnych,bo wychodzi na to że jesteśmy niedoukami.To jest przykre ,bo jak można w tak podły sposób traktować ludzi z których się żyje. To z naszych podatków dostają pensje a, zachowują się w stosunku do wyborców niegodnie.(Panie wójcie nie jest pan carem,ani panem na zagrodzie) Chciała bym żeby każdy przemyślał to co się dzieje,mieszkańcy Miłkowa czy Ścięgien nie są wcale uprzywilejowani stanowią tylko zasłonę,kulę armatnią w skłócaniu naszej społeczności.Obódżmy się i przypomnijmy naszym radnym przez kogo i po co są wybrani,,że nie muszą być klakierami wójta,bo i jego można zrzucić tronu.Powinniśmy się zjednoczyć i zawalczyć o nasze wspólne dobro jakim jest każda szkoła w naszej gminie.Szkoła to nasza tożsamość.
~Grześ 6-02-2020 10:50
Jakoś dziwnie się nie dziwię że Podgórzyn ma taki kłopot. Poczytajcie Państwo stare komentarze dotyczące budowy tej nowej szkoły. Między innymi ja pisałem o nieuchronnym kryzysie gminnej kasy. Brakowało na bieżące utrzymanie szkół już wtedy( co objawiało sie zaniedbaniem technicznym obiektów), a przecież trzeba spłacać zadłuzenie zaciagnięte na budowę i jednocześnie ponosić bieżące wydatki które w przypadku nowej placówki mającej rozbudowane( zgodnie z normą) instalacje ogrzewania i wentylacji oraz oświetleniową. Nie zapominajmy, że w drugim etapie miano dostawić salę gimnastyczna której ze względu na koszty nie wybudowano. Przekonacie się że zlikwidowanie szkoły w Sosnówce przypudruje kłopoty finansowe gminy na chwilę i temat za rok - dwa powróci w odniesieniu do pozostałych "starych" szkól .
~ 6-02-2020 11:54
do: ~Grześ (10:50)
Czy to znaczy, że ta nowa szkoła nie ma sali gimnastycznej?
~ 6-02-2020 12:27
do: ~ (11:54)
Tak zgadza się ,nie ma sali gimnastycznej, ale w przyszłości będzie hala sportowa jak powiedział pan Szewczyk zastępca wójta na wczorajszym spotkaniu
~ 6-02-2020 16:59
do: ~ (12:27)
To był sarkazm.
~ 6-02-2020 11:13
Proponuję aby każdy mieszkaniec pobierający 500 + dobrowolnie przekazał tę kwotę na utrzymanie szkoły.....Dobry pomysł ? i owca syta i wilk cały...czy jakoś tak
~rondo 6-02-2020 11:23
Nikt dzieciom nie odmawia prawa do szkoły, wręcz przeciwnie gmina zapewnia naukę w nowoczesnej szkole w Podgórzynie, dzieci dojeżdżają z Zachełmia, Przesieki, Borowic to czemu nie mogą dojeżdżać z Sosnówki? Problemem nie są dzieci tylko nieroby nauczyciele z Sosnówki mają po czworo dzieci w klasie i gdzie im będzie lepiej walczą o swoje.
~ 6-02-2020 11:33
do: ~rondo (11:23)
Nie obrażaj nauczycieli z Sosnówki ,w pozostałych szkołach też są nieroby? Jak CI niw wstyd pisać takie ohydne insynuacje. Zacznij używać mózgu zanim napiszesz swoje ciężko wydłubane ze zwojów mózgowych wywodów.
~Zaaaa 6-02-2020 12:42
do: ~rondo (11:23)
Zgadzam się w 100%. Wystarczy prześledzić fotografie i wyniki konkursów szkolnych,na pierwszym miejscu dzieci nauczycieli. Ci albo boją się konfrontacji swoich dzieci w innych szkołach bez waloryzacji albo konfrontacji własnej pracy w innych placówkach. Moje dziecko w tej szkole doświadczyło wiele niesprawiedliwości i na szczęście mamy to za sobą. Obudźcie się zamiast bronić kliki i miernoty zadbajcie o przyszłość Waszych dzieci. Tym pseudopedagogam o nie nie chodzi, tu jest walka o siebie
~ 6-02-2020 12:57
do: ~Zaaaa (12:42)
Moje dziecko chodzi do tej szkoły ,od pierwszej kl uczy się bardzo dobrze ,od kl 4-tej zdaje do następnej z czerwonym paskiem,a ja nie jestem nauczycielkom.Myślę że wylewasz wiadro pomyj na szkołę ,bo nie potrafisz pomóc swoim dzieciom.winny musi być.
~luzik 6-02-2020 13:43
do: ~ (12:57)
nauczycielkom??? jak tak uczą w sosnówce, to lepiej niech zrównają tę szkołę z ziemią
~M. 6-02-2020 15:01
do: ~luzik (13:43)
Może Pan Kalata powinien odwiedzić naszą szkolę? Mógłby się tutaj wiele nauczyć. Np. czym jest szacunek lub jak powinna wyglądać współpraca..
~SandraA 6-02-2020 23:43
do: ~M. (15:01)
Patrząc na chamstwo mieszkańców Sosnówki wobec Wójta na spotkaniach to śmiem stwierdzić, że szacunku w tej szkole na pewno nie uczą
~R 6-02-2020 23:53
do: ~SandraA (23:43)
Ty też do tej szkoły nie chodziłaś, bo nie nauczyłaś się kto cham, a kto pan.
~ 6-02-2020 15:32
do: ~luzik (13:43)
Mądralo,pomyłkę może każdy palnąć,ale jak już poprawiasz kogoś to sam pisz poprawnie"Sosnówka" piszemy z dużej litery.!!!
~luzik 7-02-2020 7:05
do: ~ (15:32)
piszę z dużej litery tylko przez szacunek, widocznie sosnówka na niego nie zasłużyła
~ 7-02-2020 13:22
do: ~luzik (7:05)
Ale jesteś elokwentny ,tylko na to Cię stać? Wstyd! nie zaistniałeś w mediach!
~ 7-02-2020 13:26
do: ~ (13:22)
Może komentarz na temat właściwy tzn.likwidacji szkoły.Tu wypadniesz lepiej ,a nie pastwisz się nad czyjąś ortografią. Jest jeszcze stylistyka.
~ 6-02-2020 18:49
do: ~Zaaaa (12:42)
Nie mogę spokojnie czytać oszczerstw pod kątem nauczycieli z Sosnówki. Moje dziecko uczęszczało do tej szkoły, jeździło na różne konkursy, uprawiało narciarstwo biegowe, otrzymało jako nieliczne w województwie stypendium „zDolny Śląsk”, a obecnie kończy dobre studia. Uważam, że nauka w małych kameralnych klasach przynosi dzieciom znacznie więcej dobra niż zła . Cytuję obraźliwe słowa pod adresem nauczycieli jakie pojawiły się w Państwa postach: „ pseudopedagodzy” i „nieroby”, to właśnie oni rozwijali zainteresowania w dzieciach, przygotowywali do konkursów i jeździli na zawody. Dzieci korzystały z tego, że klasy były małoliczne i nauczyciele indywidualnie podchodzili do każdego ucznia. Tylko żeby dziecko osiągało dobre wyniki nie wystarczy praca nauczycieli, musi być zaangażowanie również ze strony rodziców (dopilnowanie aby odrobiło lekcje, było przygotowane do zajęć, interesowanie się jego postępami). Gdybym miała dziecko w wieku szkolnym, na pewno dałabym do małej szkółki, a nie do „elitarnej miejskiej”. Odnośnie bronienia nauczycielskich stołków, zapewniam, że każdy nauczyciel pracę znajdzie, w dużych szkołach już są braki.
~ 6-02-2020 11:24
Już teraz urzędnicy gminy Podgórzyn biorą kredyty z błogosławieństwem radnych na spłatę rat kredytu,Obniżają dopłaty do wody i ścieków w planie mają również likwidację częściową(myślę) transportu osobowego,o czym informował zastępca wójta pan Szewczyk.wielka szkoda że na wczorajszym zebraniu nie padło pytanie dotyczące podatków , a mianowicie czy wszystkie podmioty gospodarcze płacą pełny podatek ? ,czy też może mają obniżony podatek i w jakim procencie .
~JJ 6-02-2020 11:38
Jestem mieszkańcem Sosnówki, mam dzieci w wieku szkolnym i niestety wożę je do szkoły w Jeleniej - jak zaczęły edukację nie było jeszcze nowej szkoły w Podgórzynie . Lokalna szkoła może i jest blisko ale to tylko jeden plus. Więcej jest minusów: niższy poziom edukacji, brak wyboru w zajęciach pozalekcyjnych, brak porządnej świetlicy pracującej do 16-17 itp. A małe klasy to nie do końca plusy, bo mniejszy wybór kolegów - w przypadku konfliktu w klasie dziecko jest izolowane. Moi znajomi to już przeżyli bo myśleli że mała szkoła to same plusy a po 1-2 latach przenosili z powrotem do dużych szkół. A argument o integrowaniu społeczności chyba nie trafiony, bo aktywność nauczycieli zaczęła się dopiero jak podjęto pierwszą likwidacji szkoły. Poza tym do niepotrzebne koszty utrzymania budynku, ogrzewania, woźnych, dyrektora, nauczycieli uczących kilkoro dzieci itp. Ludzie szanujcie pieniądze - także moje.
~ 6-02-2020 12:38
do: ~JJ (11:38)
Drogi mieszkańcu naszej cudnej miejscowości ,a czy zdajesz sobie sprawę z tego że likwidacja też kosztuje.Trzeba chociażby ogrzać pusty budynek,trzeba opłacić archiwistę. Gdzie masz głowę.? a może myślisz jak pan Szewczyk,że oszczędzi 1900000 i kosztów nie będzie.ha ha ha!
~JJ odpowiedź 6-02-2020 13:10
do: ~ (12:38)
Dlaczego od razu atak ad personam ? Trochę miej emocji a więcej trzeźwego myślenia. Oczywiście likwidacja też kosztuje, ale to wydatek jednorazowy. Ogrzewanie budynku dopóki nie znajdzie nowej funkcji lub właściciela też musi być ogrzewany, ale nie trzeba grzać do 20C tylko do 12C - co przy obecnych zimach nie jest tak kosztogenne. Może by się znalazły pieniądze na inne rzeczy np. na załatanie dziury w drodze którą omijam od dwóch lat i liczę że w nią nie wpadnę.
~ 6-02-2020 13:23
do: ~JJ odpowiedź (13:10)
Przecież już ma przypisaną funkcję ,ma być noclegownią, a to też kosztuje! w Staniszowie ponoć ma iść ich budynek do sprzedaży.?
~JJ odpowiedź 6-02-2020 13:42
do: ~ (13:23)
To tak jakby ktoś kupił nowoczesny, wygodny samochód, który w pełni pokrywa jego potrzeby a trzymał jeszcze stary. Ciągle go remontował, płacił ubezpieczenie, ponosił koszty garażowania - bo może jeszcze się przyda, no bo sentyment ..... A może trzeba go sprzedać (będzie zastrzyk pieniędzy do budżetu), ktoś go wyremontuje i będzie jeszcze mu długo służył. A propos funkcji. Każdy budynek można przebudować i zmienić jego funkcję.
~ 6-02-2020 19:54
do: ~JJ odpowiedź (13:42)
Stare też jest piękne,po co sprzedawać ,lepiej wyremontujmy niech nam służy. .Dlaczego mamy później patrzeć z zazdrościom że takie piękne ,a już nie nasze(społeczeństwa). Zastrzyk pieniędzy do budrzetu z naszej szkoły to kpina.Jest szkołą i niech nią pozostanie, niech służy naszym i przyszłym dzieciom , a nie prywatnym osobom.
~R 6-02-2020 23:47
do: ~ (13:23)
Najpierw rozbudują. Lepsza cena będzie a i inwestor zadowolony. Chociaż jeden, bo wy tu tylko plujecie
~Pimpuś Sadełko 6-02-2020 11:42
Podzielam uzasadniony niepokój mieszkańców Sosnówki ,ale mam małepytanie czy Wójt już ma zagrodę dla swoich kóz ?
~MM 6-02-2020 11:54
Nie odpowiedni ludzie na tak poważnych stanowiskach. Brawo dla Pana Jesionowskiego który prawidłowo podsumował tą szopkę.
~Krak 6-02-2020 15:10
do: ~MM (11:54)
A to skoro dziadkowie,rodzice,nauczyciele tak bardzo chcecie by w Sosnówce była szkoła,która jak twierdzicie jest dla Was tak ważna że względu także na to,iż jest to centrum integracji społecznej to po prostu skorzystajcie z propozycji wójta ,pokażcie jak ufajcie nauczycielom i sobie wzajemnie, jak Wam leży to dobro dzieci,które zaburzy dowóz ich przez gminę do lepszych warunków i jak wam zależy na waszej społeczności i załóżcie społeczną szkołę. Zobaczymy ile warta jest ta Wasza wspólnota
~ 6-02-2020 16:06
do: ~Krak (15:10)
Sprawdzimy twoją wspólnotę jak dobiorą się do pozostałych szkół,czy też będziesz pragnąć szkoły społecznej.A my będziemy patrzeć jak się miotacie w bezsilności.
~Krak 6-02-2020 17:36
do: ~ (16:06)
Zły adres tej wypowiedzi🤣🤣🤣🤣🤣
~ 6-02-2020 18:45
do: ~ (16:06)
Skoro jesteś tak zorientowany ,to jest to dobry adres!!!
~Krak 7-02-2020 2:34
do: ~ (18:45)
Mam dzieci w szkole średniej,jestem mieszkańcem tej zaściankowej wsi i ze szkoły w Sosnówce zabrałem dzieci,bo poziomu nie trzyma,kultury zero a rozgrywki między poszczególnymi nauczycielami na dzieciach się odbijają. I na prawdę wstyd mi za Was sąsiedzi,udajecie wspólnotę a wystarczy chwilę pod sklepem postać by zobaczyć jakim jadem planujecie jeden na drugiego
~ 7-02-2020 17:23
do: ~Krak (2:34)
Wyprowadź się z zaścianka do metropolii jak jest tu tak źle , bo mieć takiego sąsiada jak ty to dopiero WSTYD!!!!
komentarz usunięty
~Brrrr 6-02-2020 17:37
odpowiedź na usunięty komentarz
To by dopiero była dobra zmiana.Głupiego na głupszego
~ 6-02-2020 18:40
do: ~Brrrr (17:37)
Uważasz że jesteś mniej głupi, mam wrażenie że jesteś bardziej głupi niż wydaje Ci się. Schowałeś się za ~`Brrrr i udajesz cwaniaka.
~Gość 6-02-2020 12:29
Panie Wiśniewski wstyd,kim Pan jest że chciał Pan pozbawić ludzi wypowiedzi. Wójt prosił o takie stanowisko WSTYD
~,,, miłośnik,,, 6-02-2020 12:39
,,, w następnych wyborach głosujcie na Cześka,,,,,
~ 6-02-2020 15:33
do: ~,,, miłośnik,,, (12:39)
Ma mój głos jak w banku.
~Brrrr 6-02-2020 17:42
do: ~ (15:33)
No to gratuluję. Popaprańców i nieudaczników wybieracie a potem pretensje. To już nie ma w tej gminie normalnych,uczciwych i wykształconych. Niczego się nie uczycie. Jeden lepszy od drugiego
~ 6-02-2020 18:32
do: ~Brrrr (17:42)
Wystartuj w wyborach ,a będziemy głosować na Ciebie.Jesteś wyjątkowy,nie jesteś popaprańcem i nieudacznikiem.Głosuję na Ciebie.A może zbierzesz się w sobie i poprowadzisz mieszkańców do referendum i wyrzucimy wójta ze stanowiska.????
~Mieszkaniec 6-02-2020 16:44
do: ~,,, miłośnik,,, (12:39)
Następny popapraniec ....
~ 6-02-2020 12:44
Uaktywnił się urzędniczy zwolennik i jedzie łapki w dół
~` 6-02-2020 12:47
W hameryce robili tak brali beczke smoly oblewali jegomoscia potem sypano na niego pierze potem na szynie kolejowej podwiazanego wynoszono z miasta na najblizsze wysypisko.
~ 6-02-2020 13:07
Gdzie było wczoraj tych dziewięciu sprawiedliwych i jeden niezdecydowany jak zostali wywołani do wypowiedzi.Nawet Pan Kurator się zdziwił że ich nie ma . Szkoda ,bo może dowiedzieli byśmy się jakie były ich argumenty w głosowaniu za likwidacją szkoły.przepraszam niezdecydowany który też uczęszczał do tej szkoły był,ale zmył się jak ma to w zwyczaju.
~ 6-02-2020 18:41
do: ~ (13:07)
A wójt wyszedł jak kurator mówił, czyli jego zaproszony gość. Wójt go olał czy może siku
~ 6-02-2020 19:08
do: ~ (18:41)
Wstyd mi za naszych włodarzy,nie potrafią się zachować na tym zebraniu ani na poprzednim.Zagrali sobie w kulki i udali że nie są organizatorami zebrania.
~ 6-02-2020 14:39
Tych 10 i tych za ladą prezydialną wczoraj siedzących gminnych urzędników już nie ma! Zapadli się ze wstydu! Marzenie fajne. Ale oni ani wstydu, ani przyzwoitości, ani szacunku dla utrzymujących ich i ich rodziny mieszkańców gminy nie mają. Wyborco myśl więc zanim postawisz krzyżyk. Za arogancją, butą, nieudacznictwem i nieuctwem, czy za przyzwoitością i rozumem
~wyborca1 6-02-2020 14:48
Nie rozumiem, dlaczego ludzie chcą, żeby ich dzieci uczyły się w małej, prowincjonalnej szkółce w Sosnówce. Tylko dla własnej wygody i pewnie z inicjatywy uczących tam nauczycieli ( też miejscowych ?). Większa, lepiej wyposażona szkoła to przecież dla dzieci lepsze perspektywy i więcej możliwości kształcenia.... To może jeszcze w każdej wsi szkoła średnia.....
~ 6-02-2020 15:20
do: ~wyborca1 (14:48)
Nie wiesz, nie rozumiesz, ale jak znawca radzisz i podpowiadasz. Ja radzę, że jak nie wiesz i nie rozumiesz to nie podpowiadaj, a zacznij radzić jak będziesz wiedział i zrozumiesz.
~Kosa 6-02-2020 17:51
do: ~ (15:20)
Ten co wie i rozumie. Jęczycie z lenistwa i wygody a nie patrzycie na dobro dzieci. Jakoś do zeszłego roku nikt z tej szkoły nie wysilił się by ją promować bo leniom ręce do dupy przerosły,teraz z byle gówna wydarzenia na fb wrzucanie. Wystarczy tam wejść podczas przerwy i posłuchać kulturalnego języka jakim uczniowie posługują się między sobą i nie tylko. To ja się pytam gdzie ci wspaniali pedagodzy? A pod sklepem plotki zbierają. I nie ma co ukrywać kadra tam tak zgrana,że jeden drugiego by w łyżce wody utopił.
~wyborca1 6-02-2020 15:37
Wyczerpująca odpowiedź.!!! Co za argumenty ...
~ 6-02-2020 16:00
A może zastanowimy się po co wójt tak namiętnie kupuje ziemię od skarbu państwa za grosze?Może ma w tym wielki interes życia ? Po co tak ciśnie aby powstało Całoroczne Centrum Sportu w Sosnówce.Może chce odsprzedać ziemię po bajońskiej cenie za metr kwadratowy i pozbędzie się swoich długów(można sprawdzić na stronie gminy, ogólnie dostępna), a zarobi że cho cho.W likwidacji szkoły jak nic ukryte jest drugie dno.
~Mieszkaniec 6-02-2020 16:19
Kalata na prezydenta młody kalat na premiera bo się chłopak dusi w radzie. Vivat Gmina. Acha A Pan z Zachelmia na ministra najlepiej skarbu.....
~nawrócony 6-02-2020 17:36
WSTYD mi wczoraj było przed tym kuratorem, przecież oni nie potrafią sklecić jednego sensownego zdania po polsku a rządzą gminą. Sami przyznali że zadłużenie to 25 mln obligacji + 8 ml kosztów = 33 MILIONY !!!!!! a chcą dalej budować rondo, halę sportową - ZA CO !!!! Najcenniejsze działki wysprzedali, w gminie zatrudnionych ponad 40 osób + interwencyjni a oni chcą na dzieciach oszczędzać. Ludzie - obudźcie się w końcu bo za chwilę trzeba będzie gasić światło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! najsmutniejsze to to że sam na niego w 2014r zagłosowałem, ale byłem głupi !!!!!!!!!!!!!
~SandraA 6-02-2020 23:48
do: ~nawrócony (17:36)
A mi wstyd przed kuratorem było za to chamstwo wśród rodziców wobec władz gminy. Dali popis...
~ 7-02-2020 19:41
do: ~SandraA (23:48)
Jak Ci wstyd to mogłaś oplakatowana i dać wyraz poparcia wójtowi,a nie wytrząsasz się w komentarzach po nocy!
~ 6-02-2020 17:48
Jedno sprostowanie. Bo reszta się zgadza. Jest jak wczoraj słyszałem 47 pracowników na umowę o pracę plus 10 na zlecenie. Czyli 57 osób jest obecnie. Na koniec 2014 było 32 pracowników. Zleceń stałych nie było, może informatyk tylko. Wynagrodzenia pracowników w 2014 wynosiły ok 1,5 mln. Dzisiaj wynagrodzenia pracowników to 3 mln. I zlecenia jeszcze. Ile nie powiedzieli.
~xXx 6-02-2020 18:28
Tak... juz po tej ekipie... już się narządzili...
~Sołtys 6-02-2020 19:07
Likwidacja tej szkoły to koniec dla Sosnówki. Ta szkoła to jedyna prawdziwa wartość którą Ci ludzie mają tak naprawdę. Co zrobicie z dzieciakami które po szkole mają gdzie pójść -spędzić czas na świeżym powietrzu.Nauka i dowóz dzieci do innej szkoły to nie wszystko. ZOSTANIE TYLKO SKLEPIK Z ŁAWECZKĄ i butelki po winach dookoła -jak w pewnym serialu telewizyjnym. Małe miejscowości nie mają tak naprawdę nic i zamyka się im jeszcze skołę -to jest naprawdę barbarzyństwo. I NIKT NIE RACZY PODYSKUTOWAĆ CO ZROBIĆ ABY SZKOŁĘ ZOSTAWIĆ TYLKO WYLICZANKA NA KOGO WYPADNIE- STRASZNE!!!!!
~Kfak 7-02-2020 2:43
do: ~Sołtys (19:07)
No myślały kto,że te dzieci po zajęciach w szkole siedzą. No to zbierzcie się zatroskany mieszkańcy i zróbcie coś dla tych dzieci,jakąś świetlice środowiskową. Przecież remiza ma pomieszczenie,które na co dzień nie jest wykorzystane.
~ 6-02-2020 19:14
A co gdyby doszło do likwidacji? : 1.Urzędasy ( bo do urzędników im daleko) stwierdzili sami, że podzielą dzieci na dwie szkoły: Nową tonącą na mokradłach, bez dojścia dla matki np z wózkiem, która przyprowadzi swoje dziecko za rękę ( o ile samochód wcześniej jej nie rozjedzie), bez sali gimnastycznej (ćwiczą w auli szkoły) i generującą większe koszty niż przewidziano i starą, która także ( brak hydrantów) nie spełnia norm unijnych bezpieczeństwa. Nie ma tu mowy o wyborze tylko narzucaniu jednej z nich. 2 Dzieci i młodzież Sosnówki zostanie pozbawiona dostępu do obiektu: orlika i być może placu zabaw(wybudowanego z naszych podatków) 3 Sosnówka, Staniszów i Podgórzyn się rozrasta ( budują się nowe domy i zamieszkują rodziny z dziećmi!) szkoły istniejące będą miały pełne obłożenie ( będziemy budować jeszcze jedną szkołę?), co zrobimy wtedy?. Historia lubi się powtarzać...już kiedyś likwidowano przedszkola, a potem trzeba było wybudować nowe! Za pieniądze podatników, ale wtedy pana Kalaty już nie będzie... umyje rączki....trzeba odwołać tego szkodnika i tyle!
~ 7-02-2020 18:21
do: ~ (19:14)
Ci co się budują w Sosnówce, Podgórzyn czy Staniszowie wożą dzieci do szkół w Jeleniej ze względu na bardzo, bardzo słaby poziom nauczania w Sosnowce. Tu jest problem. Gdyby te wszystkie dzieci chodziły do Sosnówki czyli "swojego rejonu" to by było 3x razy liczniejsze klasy.
~ 6-02-2020 19:31
Marzy mi się, że w naszym urzędzie jest wójt który dba o swój Gmin. Budowane są domy w których zamieszkają ludzie których nie stać na własny lokal mieszkalny.Są pieniądze na ochronę środowiska,dopłaty do wymienianych pieców. To tylko marzenie, bo nasi radni i urzędnicy popierają budownictwo prywatne .Kłócą społeczeństwo,napuszczają jednych na drugich . Kadencja im się skończy zawiną dupsko w troki ,a my Gmin zostaniemy z długiem i nawet na nas nie spojrzą.
~Toruk Maktoo 6-02-2020 19:32
do ~nawrócony. Brawo za odwagę i samokrtycyzm, to rzatko spotykane.... Zacznij sie martwić o Nasz dług, który pozostanie na lata. Ta ekipa odejdzie a dług zostanie... Następna ekipa polikwiduje wszystko co się da (również i szkoły) gdyż taki bedzie plan ratujący Gminę, albo wejdzie Zarząd Komisaryczny. Przypominam, ze gospodarka zwalnia i wchodzimy w inflację. Niewesoło
~B.R 6-02-2020 19:58
Szkoła w Sosnówce, jak wczoraj mówiono 20 lat była nad strażą pożarną. Jak teraz dostały dzieciaki duży przestronny budynek po gimnazjum i cieszą się od dwóch lat salą gimnastyczną, orlikiem placem zabaw, komputerami, tabletami to trzeba zabrać :( I te niejasne argumenty... i te obrzydliwe pomówienia, plucie na wszystkich, którzy szkoły bronią. Bardzo to niskie i smutne. Pan Wójt powiedział, że każdy może wybrać szkołę i Ci ludzie dla swoich dzieci wybrali. Nie chcą innej większej, piękniejszej i nawet najcudowniejszej!!! Jak widać na filmie nikt z nimi nie chce rozmawiać. Pan zastępca mówi z arogancją i nie odpowiada na żadne pytanie konkretnie. A już odp na pytanie o oszczędności po likwidacji Szkoły to kpina. Nic nie policzyli, nic nie przedstawili. Wg gminy budynek zostanie będzie nadal utrzymywany, 100 dzieci będzie dowożona, nauczyciele pracę i wypłaty dostaną to na czym i ile zaoszczedzą. NIKT Z WŁADZY NIE WIE !!!
~ 6-02-2020 20:55
Ale co się dziwicie. Że jest jak jest? A kto w ogóle rządzi gminą. Czy rządzi ktokolwiek? A może wszyscy przy korycie. Komu oddaliście władzę. Tym wszystkim innym, czy Kalacie z drugą szansą, którego nie ma prawie w ogóle w pracy. Więcej na zwolnieniu albo w domu. Wpada tylko czasami doglądnąć interesu i na telekonferencje. Czytałam, że z litości wybrany. Wy nad nim się zlitowaliście, a on dla was litości nie ma. No to kto się nad wami zlituje jak całkiem zabierze dopłaty do wody, jak zabraknie na prąd, na drogi już daje jak kot napłakał, jak nie będzie komunikacji. A może z waszej litości odpuście sobie, Kalacie i radnym, znoście to dalej i spokojnie czekajcie aż będzie jeszcze gorzej. Długi są potężne, majątek wyprzedany, działki gminne schodzą na pniu, podatki jak mówi Kalata spadają (ciekawe czemu bo nie powiedział), choć zwykli ludzie muszą płacić i płacą. No to skąd brać? A jak nie ma na raty kredytu (a mają jeszcze zakusy na nowe) to trzeba zwijać gminę. Spadły już dopłaty, ograniczono komunikację, teraz likwidacja szkoły. Kto następny? Aż strach myśleć. Dobrze, że chociaż na zimie oszczędzili, choć i tak tej kasy już nie ma. Ale chociaż nie likwidują dwóch szkół na raz. A likwidatorów w urzędzie dobrał 30. Same spece od roboty wszelakiej maści
~Mieszkaniec 6-02-2020 21:11
Skoro tak bardzo chcecie zatrzymać szkołę, to może niech mieszkańcy Sosnówki sami ją utrzymują?? Proszę bardzo niech każdy rodzic którego dziecko tam uczęszcza, a pobiera 500+ niech te pieniądze oddaje na szkole. Sami utrzymujcie sobie swoje miejsce spotkań na kawki. Dlaczego wszyscy mìeszkancy gminy mają za nią płacić?????? Zamknąć ją w cholere i po problemie albo sami sobie ją utrzymujcie. Zresztą zamknięcia tej ''przyjaznej" szkoły jest tylko kwestią czasu.
~Mieszkaniec 6-02-2020 21:36
do: ~Mieszkaniec (21:11)
Musisz używać mojej nazwy????
~Mieszkaniec 6-02-2020 22:45
do: ~Mieszkaniec (21:36)
A co w tym złego??? Tak się składa że nie tylko Ty jesteś mieszkańcem.
~ 6-02-2020 21:51
do: ~Mieszkaniec (21:11)
Bo tak wójt postanowił. Amen
~Mieszkaniec 6-02-2020 21:29
Nie będzie w gminie dobrze jak polowa radnych nie wie o co chodzi w tym wszystkim . Przychodzą na sesję i bawią się komórkami A łapki podnoszą bo kolega z boku podniósł. Pierdzielą do siebie na ucho i mają zabawę na Youtube. Cyrk na kwadratowych jajkach. Oczywiście nie do wszystkich radnych to się tyczy..... Ostatnia kadencja Panie Kozioł więc kombinuje kochany kombinuj z Czerepachem.Zycze powodzenia . Pamiętam jak próbowaliście rozliczyć Panią Wójt i oszkalowac Ją na wszystkie sposoby.Nie ładnie .Zobaczcie na swoje paznokcie ile tam jest brudu A obciąć ich już nie można. Taczki już przygotowane i wyscielone odpowiednio jak na wieś przystało.
~gość 6-02-2020 21:38
Tak sobie czytam i nadziwić się nie mogę zwłaszcza ludziom popierającym likwidację szkoły. Oczywiście że się zagubiła tylko że coraz więcej tych zagubionych, tych co dla władzy, posady zrobią wszystko, bez wyjątków od samej góry. Krzysztof Starosta prosi o nie zabieranie głosu na spotkaniu bo tak dograli z Wójtem, powie wam wszystko żeby tylko utrzymać się na powierzchni politycznego monopolu. Nauczyciele można mieć do nich różne zastrzeżenia ale, to oni tak naprawdę wychowują Wasze dzieci, to oni kształtują światopogląd przyszłych pokoleń, bez nich wrócimy do ponurych czasów o których młodzi ludzie już nie pamiętają. Nie liczy się tylko dziś, ale pamiętajcie że jutro przyjdzie żyć waszym dzieciom i wnukom w warunkach które dzisiaj im przygotujemy.
~janosik 6-02-2020 23:09
Nie...nie...nie....dla likwidacji szkoły w Sosnówce, znam tą placówkę od lat ,odwiedzam ja często w ramach kampanii Cala Polska Czyta Dzieciom, jak na wiejska szkołę prezentuje wysoki poziom nauczania , jest "sercem' dla mieszkańców bo oprócz edukacji jest tu miejsce na świetlicę ,kulturę ,zajęcia pozalekcyjne,sportowe itp. Dowożenie dzieci kilkoma autobusami jest b. kosztowne i niebezpieczne. Gmina szuka oszczędności ale może to odbywać się kosztem dzieci i mieszkańców, Sosnówka ma duża perspektywę rozwoju, już budowane są apartamenty mieszkalne, a będzie ich coraz więcej bo w sąsiednim Karpaczu kurczą się już możliwości budowlane, przybędzie ludności w tym i dzieci. Łatwo jest burzyć to co już jest ale trudniej i kosztownie będzie odbudować to co się zniszczyło, parę lat temu władze Jeleniej gory zgodziły się zlikwidować jedyne w regionie sanatorium "Małgosie" w Cieplicach...i co ? nasze dzieci teraz trzeba wywozić daleko bo aż do Rabki na drugi koniec Polski, powodem likwidacji była nierentowność bo niby mało było pensjonariuszy, dal mnie to skandal ! kasa ważniejsza od zdrowia dzieci. Takie placówki jak szpitale, sanatoria ,szkoły powinne być dofinansowywane z budżetu państwa , na to płacimy podatki, poza tym aspekt społeczny ,humanitarny powinien być priorytetem, to dotyczy tez m.in szkoły w Sosnówce Panie wójcie jest pan mieszkańcem Sosnówki jak pan teraz spojrzy w oczy swoim wyborcom i sąsiadom ? Dla mnie to wszystko jest skandalem tyle...
~xXx 7-02-2020 5:30
Kaleta zachowuje sie jak tamci na Wiejskiej ze swoimi "reformami" sądownictwa... Ten tez "reformator".... zlikwiduje, zlikwiduje... nawet mu brewka nie pyknie......-zobaczycie! bo mu nikt w obcych językach(!) nie będzie mówił co ma robić we własnym folwarku!!!!
~Wòjt 7-02-2020 5:47
Haha już postanowione !Sprzedajemy tą bude !
~xXx 7-02-2020 5:51
ale że Krzyś próbował zakneblować ludziom usta.... ojojojojjjj Ależ strategiczny błąd!!!.... Fatalnie....bedzie sie czkało i moze duzo kosztować...
~ 7-02-2020 7:35
Zapytajmy księdza proboszcza ,niech ksiądz dobrodziej zadecyduje ,co dalej ze szkołą ?? A nie jakiś wójt ...W końcu kto jest najwyższą i nieomylną władzą??? Nasz ksiądz to osoba znana ,szanowana ,uwielbiana i inne na.. na.. na.. na.....
~ 7-02-2020 22:09
do: ~ (7:35)
Płaski żart!!!!
~GOŚĆ 7-02-2020 7:39
Starosta próbował wprowadzić kulturę w rozmowie, ale co nie którzy tego nie rozumieją.
~ 7-02-2020 8:31
do: ~GOŚĆ (7:39)
Nie tłumacz zrozumiałego,kto tam był odczytał to prawidłowo.To za co przepraszał po swoim wystąpieniu .
~Smutne 7-02-2020 9:25
Można kpić, drwić, żartować, płakać, walić głową o mur. Ale dwie rzeczy są pewne. Wstyd i niemoc. Potężny wstyd za taką władzę. I niemoc. Niemoc, bo poziom tej władzy jest taki, że nic nie rozumie co do nich się mówi.
~Nowka Rudzia 7-02-2020 9:26
Pytanie skąd miał wójt i ta elita, pieniądze na zakup ziemi na terenach naszej gminy. Czy wykupili je za grosze? Czy tak rządzi każdy wójt, burmistrz że zaczyna pracować i robić lewe interesy pod siebie, przecież to jest chore. Myślą że dorobią się na tym miliony, ciekawe czy płacą sprawiedliwie podatki.
~tcheee 7-02-2020 12:21
Se wybraliśta.... to tera mata!!!!
~Ciepliczanin 7-02-2020 13:37
Sanatorium Małgosia nie jest własnością miasta tylko KGHM jak całego uzdrowiska. - to oni wystawili ten budynek na sprzedaż,.
~xXx 7-02-2020 14:17
do ~Ciepliczanin. Nie to forum kolego... tu chodzi o przetrwanie!
~Przyjezdna 7-02-2020 14:58
do: ~xXx (14:17)
O przetrwanie czego? O przetrwanie tej szkoły lub o przetrwanie obecnego wójta na stołku. On wyraźnie przedstawił że szkołę likwiduje i ma w czterech literach kuratora i wszystkich innych, wystarczy posłuchać jak się nagrał w swoich wypowiedziach. Jest to chyba jedyna sytuacja w Polsce gdzie wójt służy jako marionetka i co ciekawe z tych 5 lat urzędowania chyba tylko 1,5 roku przepracował a cała reszta to choroba, więc kto w tej gminie urzęduje? To są kpiny, z takiego urzędowania. Patryk Vega mógłby film o tej gminie nakręcić, niezła parodia by wyszła z tego. Szkoda tylko mieszkańców tej gminy.
~ 7-02-2020 16:17
dziwi mnie to ze jeszcze nie zajela sie wladzami gminy prokuratura ICBS i oraz ABW
~ 7-02-2020 17:13
do: ~ (16:17)
Czy chodzi Ci o zalanie się łzami przez urzędników gdy wkroczy kontrola CBŚ lub ABW? Też chciał bym to zobaczyć, może też te wpisy czytają.
~ 7-02-2020 17:49
Szkoła w Sosnowce ma katastrofalne niski poziom nauczania. Dlatego bardzo dużo dzieci z Sosnówki i Staniszowa chodzi do szkół w Jeleniej. Z tąd mało uczniów. Średnia szkoły z ubiegłorocznego sprawdzianu 8-klasisty dużo poniżej wojewódzkiej. Brak świetlicy w godzinach dla pracujących, brak możliwości nauki etyki zamiast religii (przynajmniej kilka lat temu kiedy moje dziecko szło do 1 kl.) Bardzo to dziwne bo mając kilkoro dzieci w klasie, to jak w prywatnej szkole, indywidualne podejście do każdego i najwiekszego tumana można nauczyć. Może dyrekcja i nauczyciele powinni zobaczyć w sobie problem????
~ 7-02-2020 19:52
do: ~ (17:49)
Matko Polko jesteś tak zorientowana na nie dla szkoły w Sosnówce to gdzie byłaś 5,02 2020r.Trzeba było przyjść i dać wyraz swojego niezadowolenia co do naszej szkoły.Prosto w twarz tym ludziom którzy walczą o swoją szkołę.Nie potrafisz bo jesteś obłudna ,chowasz się w komentarzach i plujesz jadem. FUJ FUJ FUJ!!!
~ 7-02-2020 23:34
do: ~ (19:52)
Ale ja tylko stwierdzam fakty. Średnie wyniki sprawdzianu 8-klasisty są ogólnodostępne. Proszę sobie porównać wyniki z ubiegłego roku. Po Sosnówce dzieciak nie ma szans żeby się dostać do lepszej szkoły ponadpodstawowej.
~ 7-02-2020 19:06
Ktoś tu nie był na spotkaniu bo jakieś stare wiadomości posiada ;) Ale gdy brak rzeczowych argumentów to tylko plotki pozostały ...
~xXx 7-02-2020 20:11
Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej.
~ 7-02-2020 20:43
To ile musi być dzieci w szkole żeby została zlikwidowana?
~ 7-02-2020 22:06
do: ~ (20:43)
Dowiemy się jak Pan Kurator podejmie decyzję.
rymcycymcy 8-02-2020 0:29
do: ~ (20:43)
Dobre pytanie !! :) ..jak coś to ja spróbuję ..dorobić ! :)
użytkownik facebook 7-02-2020 21:53
Broncie szkoly przed i...lami. Referenci dorwali sie do wladzy i nie wiadomo co sie z nimi dzieje
użytkownik facebook 9-02-2020 18:37
Kto ma chrapkę na szkołę ??? Ktos ważny czy bogaty ??
~~ 12-02-2020 8:13
Zatem czas najwyższy odwołać Wójta i "Wspólników"!!! Po jednej szkole poleci kolejna a "za uszami" jest już tyle że chyba spokojnie wystarczy na odwołanie. Dlaczego mieszkańcy Sosnówki sami walczą o swoją szkołę? Miłków też sam będzie chciał walczyć o swoją czy podda się bez oporu jak przyjdzie czas? Potrzeba osoby biegłej w prawie i zaangażowanej w sprawę + poparcie z innych miejscowości (myślę że poparcie to najmniejszy problem). Sprawę ewentualnego braku kompetencji nauczycieli (nie mam na ten temat wiedzy) pozostawcie sobie na później, nauczyciela można wymienić, ale szkoły raz zlikwidowanej nie przywrócicie. Do dzieła!
~Zawiedziona 26-02-2020 8:07
Rzad mowi odobrym budzecie to dlaczego wojt gminy jednej czy drugiej nie konsultuje 100 procentowej subwencji na oświatę mnie tp przeraza widzac jak niszcza kulture wsi razem z niszczeniem oświatyjest na remizy strazackie na inne cele a nie ma na oswiate latwiej zniszczyc niz zbudowac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Kolejni zasłużeni dla Jeleniej Góry

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
983
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%