MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Trwa w regionie kontrola kąpielisk

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:33
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2018, 11:00
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja Jeleniogórska wspólnie z innymi podmiotami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” prowadzi kontrole niestrzeżonych akwenów oraz strzeżonych kąpielisk.

Kontrole rozpoczęły się 23 czerwca i będą prowadzone w kolejnych dniach na terenie miasta i powiatu jeleniogórskiego. W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona została na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Policjanci pojawią się również na terenie niestrzeżonych akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk” – żwirowniach, gliniankach, rzekach , strumykach.

- Kontrole prowadzone są z udziałem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym podmiotów mających wpływ na warunki letniego wypoczynku, stosownie do posiadanych kompetencji. Biorą w nich udział przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego , Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Pamiętajmy, że najczęstsze przyczyny utonięć to: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rój wiedzy

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~julia 25-06-2018 13:52
Brawo Wy. W końcu ktoś się tym zajął
~ 25-06-2018 15:42
Bezpieczenstwo to także jakość wody i świadomość w tym zakresie a sanepid nie integruje się we wspólne działania co już nawet i nie dziwi
~Croop 25-06-2018 17:33
Mistrz to tajemnice gospodarki woda i i rzeki od lepiej byłem basen 2017 r to system nowy bezpieczne woda działa darmo jakość za trudno polityki to koniec za dziękuję
MALKONTENT 25-06-2018 20:41
do: ~Croop (17:33)
Możesz to napisać raz jeszcze ,ale teraz językiem zrozumiałym dla ogółu ?
~ 26-06-2018 8:04
do: MALKONTENT (20:41)
Nie proś, bo to idiota. Pisze jakiś słowotok, pewnie srogie piguły zażywa...
~croop 25-06-2018 23:44
człowiek fizyki mapa to tajemnice poziom biznes jak biedny autor "mistrz warto" ale amen spiłem pojadę gwiazda do kosmos nara pa dziękuje legendy
~croop 26-06-2018 0:25
najbogatszy najbardziej planeta rossa królewski w rodziny a dziękuje do zobaczenia pa
~macin 26-06-2018 0:25
Ale dużo mają do sprawdzenia kąpielisk:]
~Logik 26-06-2018 9:23
Mistrz Yoda pisał tytuł?
~STACH 26-06-2018 11:04
I nic takie akcje nie zmienią. Myślę że ludzie nie są idiotami i rozumieją zagrożenia i kąpiąc się w miejscach niebezpiecznych zdają sobie sprawę z ryzyka. Taka akcja nic nie da chyba że jest kasa i trzeba ją wydać dorabiając do tego filozofię. Kandydaci na przyszłych włodarzy miasta wypowiedzcie się jak zamierzacie rozwiązać problem wypoczynku wyborców z dostępnością do wody swoim ewentualnym wyborcom. Sosnówka ogrodzona, Pilchowice żadnej możliwości kąpieli a przecież od Strzyżowca brzeg jest możliwy do zagospodarowania. Wiem że teraz lecę w kosmos, ale może zastanowić się nad zbudowaniem zbiornika i zalaniem łąk między Grabarowem a Jelenią Górą tworząc piękny i całkiem duży zbiornik rekreacyjno wypoczynkowy.Przecież to jest teren i tak zalewowy a stoi tam tylko jeden nieduży budyneczek. Więcej cały teren mieści się chyba w granicach miasta. Lepiej gdyby te pieniądze na bezsensowne akcje edukacyjne o szkodliwości kąpieli w miejscach niebezpiecznych przeznaczyć np. na wstępny projekt czy koncepcję wykorzystania tego terenu zalewowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

W sierpniu zarejestruj jacht

Dachowanie w Radomierzu

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1060
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%