MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Trwa utwardzanie dróg na Osiedlu Urocza II

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 marca 2015, 7:21
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2015, 7:09
Autor: Angela
Fot. Angela
Za około dwa miesiące ma się skończyć budowa dróg szutrowych na Osiedlu Urocza II pomiędzy ul. Krakowską i Nowowiejską, a al. Solidarności czyli obwodnicą południową Jeleniej Góry. Wraz z poprawą pogody, roboty ruszyły tu pełną parą. To dokończenie prac rozpoczętych w minionym roku, o których zdecydowano po proteście tutejszych mieszkańców. Prace prowadzi Kółko Rolnicze Siedlęcin a koszt wynosi około 900 tys. zł.

Obecnie utwardzono już łącznik pomiędzy ul. Nowowiejską, a nową obwodnicą. Wybrano też ziemię z polnych dróg prowadzących do osiedla i częściowo nawieziono w to miejsce kamień przeznaczony do utwardzenia. Sporo jest jednak jeszcze do zrobienia, bo osiedle zwane również Europejskim (przez nazwy ulic (m.in.: Praska, Berlińska, Rzymska, Wiedeńska czy Madrycka) jest bardzo rozległe. W ostatnich latach powstało tu kilkanaście jednorodzinnych domków, a kolejne działki Miasto wystawiło na sprzedaż.

Teren kusi kolejnych nabywców. Jest piękny, bo słoneczny i z widokiem na góry, a do tego został już uzbrojony w sieć wodną i kanalizację sanitarną. Jednak, jak pisaliśmy w minionym roku, Miasto zapomniało o wybudowaniu dróg dojazdowych i przez lata (w okresie wiosny, jesieni i częściowo zimy) mieszkańcy osiedla grzęźli tu w błocie. Po ich proteście władze Jeleniej Góry podjęły decyzję o budowie dróg szutrowych, którą rozpoczęto z końcem minionego roku.

- Na tym osiedlu cały czas ktoś się buduje i wjeżdża tam ciężki sprzęt, stąd decyzja, by na razie zrobić tam drogi szutrowe – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Na ulice asfaltowe póki co szkoda pieniędzy, bo zostaną one zniszczone i rozkopane – dodaje zastępca prezydenta.

W minionym roku ogłoszono również przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ulic „z prawdziwego zdarzenia” na Osiedlu Urocza II. – Projekt tego zadania wraz z kosztorysem jest już gotowy, stąd wiemy, że budowa ulic asfaltowych z kanalizacją deszczową, oświetleniem i chodnikami na tym Osiedlu to wydatekrzędu 10 – 11 mln zł – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~jasiu 11-03-2015 7:41
Urocza II czy os. Europejskie? Bo tak chyba miało się to nazywać
~RALLYACTION 11-03-2015 7:52
U nas nie robi się na takich osiedlach dróg asfaltowych bo później nie ma kto pilnować ich utrzymania.Więc czeka się 20 lat aż wszyscy się wybudują.Na zachodzie robi się normalnie asfalt i pilnuje aby ciężki sprzęt wyjeżdżał na asfalt na czystych kołach itp,mandaty 500E odstraszają. U nas po prostu nie wiadomo jak to zrobić. Po prostu nie ma mądrych ludzi na stanowiskach.
~soc-lib 11-03-2015 7:53
Kiedy nasi wybrańcy uruchomią tzw. "roboty publiczne" tylu jest bezrobotnych ,z długami za mieszkania może dać im szansę na odpracowanie> Nie WSZYSCY są patologią ,może czas zadbać o ludzi? Wybrańcy zarabiają tysiące ,jak nie to sami sobie BIORĄ .W szasie "wielkiego kryzysu" tu na tych terenach budowano drogi tzw. "chleba" i przetwaly do dziś.
~no wreszcie 11-03-2015 8:06
kółko rolnicze z Siedlęcina to dopiero POTĘGA w budowie dróg :)
~Wiem 11-03-2015 8:11
Niby Europa ale.... ulica Krakowska od dworca PKP do obwodnicy południowej gorsza niż drogi w Bangladeszu, właściwie to nie droga tylko same dziury. Ta droga aż się prosi o remont. Bardzo by to ułatwiło skróciło dojazd do dworca PKP od strony Łomnicy, Maciejowej czy Karpacza. Zasypanie dziur nie wiele da po przejeździe kilku aut dziury znowu wyłażą . Jednym słowem prowizora i wyrzucenie pieniędzy.
~par... 11-03-2015 8:23
Z tym słońcem na osiedlu to przesada. Niestety - jest na północnym stoku, a od południa ma las, więc jest mocno zacienione. Zależy od pory dnia.
~Andaluzyjczyk 11-03-2015 8:36
Panie Prezydencie (Wice) Łużniak proszę spojrzeć na zamieszczone fotki obrazujące realizację tej inwestycji. Zwłaszcza na fotki nr 1 i 4. Widać na nich, że podkład został już utwardzony. Jak to jest możliwe, że żaden projektant (jeśli był projekt - a do przetargu winien być) ani "nadzorca" inwestycji w osobach Jaśnie panujących od wieków pp. Wandzla i Bigusa nie zauważył "niepozornego" drzewa rosnącego w obrysie utwardzanej jezdni. Czyżby to drzewo było "zabytkiem przyrody", że nie można go usunąć (ale korzenie mu podcięli). Przecież pozostawienie go w tym miejscu stwarza zagrożenie w ruchu. Kiedy w tym kraju ludzie odpowiedzialni za podejmowane decyzje od projektowania do wykonawstwa włącznie wyjdą z za biurek w celu sprawdzenia swoich pomysłów i decyzji w terenie?
~gość123 11-03-2015 8:53
Jestem ciekawa kiedy miasto w końcu zacznie utwardzanie drogi na Os. Robotniczym przy budynku mieszkalnym nr 52-58? Miasto po swoich wyczynach remontowych na osiedlu, zdemolowało całe podwórko. Niby było poprawione, ale minęło kilka miesięcy, a mieszkańcy mają bagno pod oknami i muszą brodzić po błocie. Sprawa była zgłoszona do Prezydenta miasta, po czym skierował sprawę do zarządu dróg i mostów. Mieszkańcy dostali informację, że podwórkiem się nie zajmą, bo to nie jest droga. Więc pytanie: do kogo mamy się zgłosić aby ktoś w końcu zareagował? Przecież, to nie mieszkańcy rozryli całe podwórko i drogę do budynku ciężkim sprzętem i koparkami.
~Yrezi Rewor 11-03-2015 8:54
No tak mamy XXI wiek.., po co tam asfalt... Kółko Rolnicze Siedlecin... Festiwal absurdów więc trwa...
~dj 11-03-2015 11:06
wyjątkowo kiepskie miejsce na budowę ponieważ leży na północnym stoku,no chyba że ktoś lubi zachody słońca wczesnym popołudniem;)
~ 11-03-2015 12:48
to te osiedle co leży 2,5 km od Pl Ratuszowego ? Kiedyś będzie tam ładnie ..
~ 11-03-2015 13:07
... a teraz miasto sprzedaje tam działki po 40 tys.
~ 11-03-2015 13:57
"Urocza"?"Europejskie"? Wygląda to jak przyszły slams niemal idetyczny z tym w Jeżowie- zero dróg ,zero jakiejkolwiek urbanistyki, architektura to "wypasione" latryny- dramat jakich pełno, chwilowo dostarczający kasę samorządowi.
~propozycja 11-03-2015 14:21
Bardziej trafne była by nazwa osiedle poligonowe a nazwy ulic :Błotna,Kałużowa,Bagienna,Gliniana.Ewentualnie druga opcja z racji położenia osiedle północne z ulicami Arktyczna,Podbiegunowa,Zacieniona,Mroczna itp;)
~ 11-03-2015 15:51
coś kogoś strasznie boli ...
~ald 11-03-2015 18:33
niestety mroczne to osiedle.Czarne jest 100x lepsze bo mimo nazwy nie jest czarne a wręcz przeciwnie.Doświetlone.
~optymista 11-03-2015 19:20
Szanowna Rado Miasta - kolejny milion wyrzucony w błoto i to dosłownie!!!!! Czy ktoś kontroluje wydawanie budźetowych pieniędzy?
~bedziesz pan zadowolony 11-03-2015 20:05
Sam fakt że niemcy unikali tam budowania się świadczy że są lepsze miejsca na budowanie osiedli..no ale to tereny miasta więc będą sprzedawać działki ile wlezie,a drogi ..hmm jakos to będzie..
~gość1 11-03-2015 22:29
Do "gość123"-kocham Cię dziewczynko !!! Ktoś w końcu się tu na tym "zadupiu",w centrum miasta odezwał.A po lewej,w tak zwanych "zielonych blokach"-"droga"jest !!! |To musiał tam mieszkać jakiś kacyk przy korycie że tam JEST droga a po prawej już NIE !!! d...lE !!! Brak i szkoda słów !!!! Dostali dotację z Uni i wszędzie latarnie nowe dali a przy 52-58 nie wymienili -skasują ekstra !!!! Raptem dwie skorodowane latarnie !!! Niby XXI wiek a w prawie centrum-bagno.O kostce przy mostku,podczas "rewitalizacji" Młynówy,SKRADZIONEJ już nie chcę wspominać !!!!! Był to zjazd na podwórko na blok 52-58. Złodziejstwo na każdym kroku !!!! To jak to nie droga to niech oddadzą ten wjazd na podwórko,co BYŁ !!!! ZŁODZIEJE !!!!!!
~hahaha 11-03-2015 23:46
A ulica Wrocławska prowadzi u nas przez największą wieś Jeleniej Góry, czyli Maciejową. Widać nie przez przypadek. Bo najwięcej przez nią przejeżdża wieśniaków z Wrocka.
~zapyt 17-05-2015 22:55
Chyba trochę przesadzacie z tym brakiem doświetlenia działek! Czy Ci którzy tak piszą w ogóle tam byli,!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interwencja w Jeżowie  

Działka nad zabytek?

50–lecie parafii w Bolesławcu

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%