MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Trwa Tydzień z Architekturą

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 maja 2014, 8:17
Aktualizacja: 8:24
Autor: Org
Fot. Organizator
W poniedziałęk 26 maja rozpoczął się "Tydzień z Architekturą" który potrwa do 1 czerwca. To ogólnopolska akcja architektów skierowana głównie do mieszkańców miast, ale także do samorządowców. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Impreza ma na celu zwrócenie uwagi na wartości architektoniczne otoczenia, pobudzanie wrażliwości estetycznej, przybliżenie mieszkańcom problematyki związanej z kształtowaniem przestrzeni na znaczenie architektury w naszym życiu, na jej wpływ, na jego jakość i komfort.

- Obserwujemy słabnące zainteresowanie zarówno przeciętnego odbiorcy architektury jak i instytucji publicznych jej znaczeniem, oddziaływaniem na nasze życie, wartościami użytkowymi i estetycznymi, jakie w nie wnosi, przyczyniając się do jego właściwej organizacji, a z drugiej strony widzimy jak bardzo okazałe budowle wznoszą te podmioty, które doceniając ich znaczenie, czerpią z ich użytkowania zarówno materialne jak i wizerunkowe korzyści - informują organizatorzy.

- Okazuje się bowiem, że w praktyce jakość architektury przekłada się w bardzo wyraźny sposób na materialną wartość otoczenia, które sobą kształtuje. Paradoksalnie na co dzień się tego nie dostrzega i nie docenia, orientując się zazwyczaj zbyt późno, że można było lepiej wykorzystać nasze środki - dodają.

Przewidziano w ramach tego festiwalu szereg atrakcji, m.in:
• bezpłatne konslultacje architektów, w siedzibie SARP ul. Wolności 2 ( codzinnie do piątku 11:00-17:00)
• architektoniczny telefon zaufania ( 75-75-265-36) oraz propozycja tzw "absurdów architektonicznyc" naszego regionu.
• wystawa grafik "Pałace i Zamki Doliny Pałaców i Ogrodów", arch. Jerzy Stachowiak (Pałac Schaffgotschów w godzinach 8:00-16:00, Pl. Piastowski)
• Prezentacja "Misterów" z lat 2000-2013. Przegląd regionalnej architektury. Wystawa fotografii (Pałac Schaffgotschów w godzinach 8:00-16:00, Pl. Piastowski)
• warsztaty architektoniczne dla dzieci MALI-ARCHITEKCI ( piątek, godzina 16:30, Książnica Karkonoska, 3 piętro)
• Wykład renomowanego Biura Projektowego Lewicki Łatak z Krakowa ( piątek, godzina 17:00, Książnica Karkonoska, 3 piętro, sala wykładowa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ok 28-05-2014 14:54
Cos sie dzieje ;)
~stary pryk 29-05-2014 12:45
bravo!!! Jeleniogórzanie czekali na taką wystawę i wykład "renomowanego" biura. Gazeta wyborcza z architektami z całego kraju już 15 lat temu organizowała wystawy w muzeum architektury we Wrocławiu. Wydawany był dodatek z projektami do gazety a na miejscu można było wybrać projekt domu porozmawiać z architektem o rozwiązaniach i zmianach oraz spotkać się z przedstawicielami banków oraz dodatkowo obejrzeć wystawy tematyczne. Zainterosowanie było ogromne bo dotyczyło to ludzi i ich potrzeb a Sarp jak zwykle robi szopkę dla siebie na pseudo wystawach pusto na wykład wypchną trochę uczniaków ale sprawozdanie z działalnosći będzie zawierało organizacje masowych wystaw u udziałem lokalnej prasy.
~do 12:45 29-05-2014 23:28
Kogo tu obchodzą twoje wrocławskie wynurzenia? "Gazeta Wyborcza" tak samo napuszcza ludzi na mniejszości romskie czy broni NKWD-owskiego z...za Baumana. To są dowody, że nie należy brać przykładu z tego, co się dzieje we Wrocławiu, bo to patologiczne i złodziejskie miasto.
~precz! 29-05-2014 23:42
A może niech Politechnika Wrocławska wreszcie odda Pałac Schaffgotschów miastu, który nie dość że zniszczyli, to jeszcze wyrzucają turystów którzy chcieliby wejść i obejrzeć wnętrza. Już co najmniej kilka razy słyszałem relacje o opryskliwej portierce, która zachowuje się wobec obcych (w tym turystów z zagranicy) jak najgorszy burak. To takie poszanowanie dla kultury ma instytucja, która powinna tę kulturę tworzyć? Wstyd! Zabytkową halę w Mysłakowicach też zburzył burak z Wrocławia. Inny wrocławianin zeszpecił swoim grobem zabytkowy cmentarzyk przy Wangu. Zero poszanowania dla kultury innych społeczności mają w tym Wrocławiu. Jak najgorsze wieśniaki.
~lol 31-05-2014 21:03
Po co Politechnika ma oddać palac miastu
~do ~lol 1-06-2014 0:30
Po to żebyś się pytał. Jak nie rozumiesz tematu to po co zabierasz głos?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Debata o odpadach

Uhonorowali krwiodawców

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
959
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%