MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Trwa święto ludzi gór

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 25 listopada 2018, 6:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 7:00
Autor: WAC
Fot. WAC
Polski Klub Alpejski, miasto Karpacz oraz Hotel Gołębiewski są organizatorami XIX. Karkonoskich Dni Lajtowych czyli dorocznego spotkania ludzi gór, które w ten weekend (23 – 25.11) odbywają się w mieście pod Śnieżką

Pierwsze Dni Lajtowe odbyły się w 2000 roku w Tychach. Potem impreza gościła w różnych ośrodkach, by od kilku lat zakotwiczyć w Karpaczu. Tym, co przyciąga na nią miłośników górskich wspinaczek i wędrówek jest możliwość wysłuchania opowieści wybitnych wspinaczy.

Podczas trwającej właśnie XIX. edycji imprezy, w roli prelegentów występują m.in.: Denis Urubko, Jarosław Botor, Elizabeth Revol, Jura Jermaczek i Borys Dedeszko. Dodatkowymi atrakcjami Dni Lajtowych były: wspólne wejście oraz spacer nordic walking na Śnieżkę, a także pokazy fimów o tematyce górskiej. Szczególnym wydarzeniem kończącym wczorajszy dzień imprezy była Gala Nagrody „Primus Inter Pares” przyznawanej przez zarząd Polskiego Klubu Alpejskiego. W poprzednich latach laureatami byli: Denis Urubko, Krzysztof Wielicki, Ryszard Szafirski, Oscar Cadiach, Peter Habeler i Leszek Cichy. W tym roku do tego grona dołączył rosyjski himalaista Jura Jermaczek.

- Nasza impreza jest świętem ludzi ludzi gór - mówi organizator imprezy Jolanta Paszek. - Zgromadzenie w jednym czasie i w jednym miejscu tylu wybitnych postaci alpinizmu nie jest proste. Staramy się, aby były to osoby nietuzinkowe. W tym roku w tym gronie jest kilku zdobywców Złotego Czekana - najbardziej prestiżowej nagrody w świecie alpinizmu. Szczególnym gościem obecnej edycji Dni Lajtowych jest szybowcowy mistrz świata Sebastian Kawa. Co cieszy, na liście uczestników naszego spotkania znajduje się wiele osób, które goszczą tu po raz pierwszy. W przyszłym roku Dni Lajtowe będą obchodzić 20 – lecie i postaramy się, aby miały one szczególną oprawę.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest gdzie chodzić – konkurs

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Real 25-11-2018 11:28
"Trwa święto ludzi gór", które odbywa się w Hotelu Gołębiewski. Enty przykład czym jest duży inwestor, HOTEL, dla miasta, dla jego promocji i korzyści. Niestety, od pięciu lat kierunek rozwoju Karpacza poszedł w inną stronę, w stronę deweloperów, bezimiennych właścicieli klitek w blokach, w stronę urbanistycznego chaosu. Na końcu tego chaosu i tak mieszkańcy za to zapłacą, budując nowe ujęcia wody, inwestując w oczyszczanie ścieków, remontując i modernizując drogi. Teoretycznie niektórym taka dzika zabudowa, zgodna z prawem MPZP uchwalonym przez radnych idiotów, może wydawać się korzystna. Wszak widzą tylko kasę... w perspektywie no góra jednego roku ;) Ps. Jak tam z naśnieżaniem Kopy, jest, czy tylko rury są?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Działka nad zabytek?

Interwencja w Jeżowie  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%